Містобудування Англії XVII ст. Реконструкції Лондона після пожежі 1666 року. К. Рен як містобудівничий.



ЗАВДАННЯ № 27

Міста Месопотамії та Передньої Азії. Шумеро-аккадські міста: Ур,Упі, Ашпупак, їх планування та забудова. Виникнення містобудівної картографії. Вавілон і Ніппур.

Містобудування Франції епохи наполеонівської імперії.

1.Ур, Упи, Ашнунак, Ассур, Вавилон, СамальЗ найдавнішихшумерських міствідоміЕріду, Урук, Ур, Лагаш, Лар-са, Умма, Ніппур, Кутата ін.

Месопотаміюпо праву вважаютьродоначальницеюмістобудування.На півдніцього регіону, в найбільшродючихрайонах,досягли високого рівня розвиткушумерськіміста-державина рубежіIV - IIIтисячолітьдо н.е.,особливоУр, Урук, Лагаш. Їхзабудовабулав основному з цегли-сирцю.

На основі розглянутих прикладів міст Месопотамії можна виявити наступні основні досягнення містобудування цього регіону: · Були розроблені вихідні положення фортифікаційної архітектури, які отримали подальший розвиток в епоху середньовіччя; · При розбивці планування міської території застосовувалася система планувальних модулів; · Вперше були застосовані водопровід, каналізація, елементи штучного озеленення; · У міській структурі виділялися головна вулиця і головна будівля як основні композиційні елементи; · При формуванні міських ансамблів в якості основного композиційного засобу застосовувався колір.

 

Ур був обмежений із заходу старим руслом Євфрату, а з північно-східної сторони штучним каналом. Міська територія мала розмір 1000 х 700 м. Це було місто, побудований в шумерських традиціях, овальний в плані з головною віссю, орієнтованої з південного сходу на північний захід. Потужні стіни, складені з сирцевої цегли, досягали товщини 25-32 м. У північно-західній частині міста на пагорбі, штучно розширеному у вигляді тераси, розміщувався палацовий і храмовий комплекс Ура, присвячений культу особливо почитавшегося у шумерів бога місяця Наннара. Головний вхід в святилище перебував з північно-східної сторони, звідки через монументальні ворота можна було потрапити в священний двір Наннара і далі в наступний двір, на якому розташовувався зиккурат. У планізиккуратявляв собоюпрямокутник розміром46х60м. Вінбувтриярусним. Житлові будинку Уру згідно шумерійськім традиціям мали внутрішні двори,навколояких групувалисявсі приміщення. У центрі дворуінодізнаходивсяколодязь.Тут жечасторозташовувавсявогнище. Будинки, перекриті плоскимипокрівлями,виходилистінамибезвіконних прорізівнавузькі звивистіпровулкиі безвихідь. Вулицяв повному розумінні цьогословабула лишеодна.Вона призначалася дляпроцесійі вела доголовного святилищаміста.

 

Ниппур розташовувався на одному з рукавів Євфрату. Він мав в плані форму неправильного прямокутника. Місто було оточене товстими, складеними з сирцевої цегли кріпосними стінами, переривати там, де проходив перетинав його канал. Святилище Енліля займало майже половину міської території. Воно складалося з храмів і зиккурата. Поруч розташовувалися житла жерців і велика бібліотека, відома у всьому стародавньому Двуріччі величезною кількістю цінних клинописних рукописів на глиняних дощечках.

Вершиною містобудівного мистецтва Месопотамії стало м. Вавилон часів царя Навуходоносора II (604 - 562 рр. До н.е.). У цей час Вавилон став блискучою столицею величезного царства, він прославився на весь світ своїми розкішними палацами і храмами, «висячими садами Семіраміди» - одним із семи чудес світу. Вавилон був розташований на обох берегах річки Євфрат, його територія займала. Місто було захищений декількома рядами кріпосних стін. Зовнішня стіна довжиною 18 км. захищала сільськогосподарські угіддя міста з найбільш небезпечною східної сторони. Ця стіна має форму неправильного трикутника, в північній частині якого перебував літній палац царя. Наступний рівень укріплень захищає безпосередньо територію самого міста, що має форму неправильного прямоугольніка.Вокруг кріпосних стін йшов глибокий рів з водою, з'єднаний з річкою. Фортечні стіни мали товщину 7,5 м. Через кожні 20 м. Були поставлені фортечні вежі. У місто вело 8 воріт, названих іменами богів Від воріт йшли вулиці, які утворювали всередині міста прямокутну мережу. Головними воротами Вавилона Були північно-західні, присвячені богині Іштар. Через ці ворота проходила головна вулиця "Дорога процесій", яка починалася ще за межами міста і вела вздовж берега річки Євфрат до храму Нового року. Вся центральна частина міста формувалася вздовж річки і "дороги процесій" і мала не центричний, а лінійний характер. Ширина головної вулиці (16 м.) І розміри споруд центральної частини міста різко контрастували з рядовий житловою забудовою, яка була малоповерхової. Ширина вулиць в місті була 1,5-2 м.

 

ЗАВДАННЯ № 26

Містобудування Англії XVII ст. Реконструкції Лондона після пожежі 1666 року. К. Рен як містобудівничий.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 411; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!