Які необхідні для вивчення теми



Дисципліни Знати Вміти
Нормальна анатомія Знати будову органів протезного поля. Обстежити порожнину рота пацієнта
Патологічна анатомія Знати зміни, які відбуваються в слизовій оболон­ці при наявності механічної травми, декубітельної виразки. Вміти диференціювати елементи слизової оболонки.
Гістологія   Знати особливості будови тканини протезного ложа.  
Нормальна анатомія Знати особливості анатомічної побудови слизової оболонки. Вміти обстежити анатомічні утворення слизової оболонки
Патологічна анатомія Знати патологічні зміни слизової оболон­ки при різних елементах ураження. Вміти віддиференцювати протезний стоматит від інших захворювань.
Патологічна фізіологія Знати порушення функцій слизової оболонки, що відбуваються під знімними протезами. Вміти визначити необ­хідність повторного протезу-вання та його особливості.
Нормальна анатомія Знати морфологію тканин протезного ложа  
Паталогічна анатомія Знати, які патологічні процеси відбуваються під впливом протеза в тканинах протезного ложа Вміти розпізнавати патологічні зміни
Нормальна фізіологія Знати жувальну ефективність в нормі при збереженні зубів Вміти провести функціональні проби по Рубінову
Паталогічна фізіологія Знати, як знижується жувальна ефективність після втрати зубів у протезоносіїв Вміти визначити необхідність повторного протезування

 

V. Зміст теми заняття

Первинний огляд протезів

Здача знімних протезів:

Перевірка оклюзійних співвідношень протеза з антагоністами в артикуляторі , перевірка якості полімеризації та моделювання пластмаси. Здача протезів в порожнині рота: перевірка правильності визначення центральної оклюзії , перевірка рівномірного контакту між антагоністами (в день здачі протезу). Розказати пацієнту як слід користуватись протезом та наглядати за ним . Розповісти пацієнту про можливі ускладнення та проблеми, що можуть виникати в перші дні користування протезом: блювота, сильне слюновиділення, неясність мови, зниження смакових та температурних відчуттів, (утруднене) відкушування та розжовування їжі.

Після здачі протеза пацієнту слід дати пацієнту слідуючи рекомендації :

1. Отримавши протез, слід користуватись ним не знімаючи під час розмови та приймання їжі .

2. Після привикання до протезів слід знімати їх на період сну.

3. Протези потрібно систематично гігієнічно доглядати. Їх слід мити холодною водою з милом та чистити жорсткою зубною щіткою з зубним порошком .

4. При видаленні протезів із порожнини рота на час сну протези слід помити та почистити. Зберігати їх слід в сухому виді в спеціально виділеній коробочці 

5. Якщо протези причиняють біль, їх слід зняти та звернутись до лікаря. За 45 годин перед візитом до лікаря протези потрібно надіти для того, щоб була помітна ділянка травмованої слизової оболонки, що викликає больові відчуття .

6. Робити поправки в протезах сам хворий не повинен , щоб запобігти псуванню протеза .

7. При появі тріщин в протезі чи його поломці користуватись протезом неможливо щоб запобігти травматизації м’яких тканин порожнини рота та язика . Відомі випадки появи злоякісних новоутворень в силу травматизації м’яких тканин порожнини рота неякісними протезами .

8. Через 4-5 років протези слід замінити.

 

Періоди адаптації до протезів по Курляндському В. Ю.:

1. Фаза збудження – з’являється в день накладання протеза і проявляється як підвищення салівації, змін в дикції , підвищенні блювотного рефлексу , слабкому пережовуванні їжі. Триває близько 24 годин. Протез є як інородне тіло.

2. Фаза часткового заторможення - наступає з 2-го по 5-й день після накладання протезів, в цей період відновлюється дикція, жувальна сила, зменшується салівація та блювотний рефлекс .

3. Фаза повного заторможення - наступає в період з 5-го по 33 -й день після накладання протеза . В цей період пацієнт не відчуває протез як інородне тіло і навіть відчуває дискомфорт без нього.

 

Хворі яким протез виготовляють повторно адаптуються до протезів значно швидше за 5-7 днів . На період адаптації до протезів впливають фіксація протезів, стабілізація та відсутність больових симптомів .

В адаптаційному періоді лікар не тільки проводить необхідну корекцію протезів , а й оцінює ортопедичне лікування в цілому . Результати лікування можна враховувати добрими якщо у пацієнта нормалізувалась мова, відмічається добра фіксація та стабілізація протеза, з’явилась можливість приймати тверду їжу, належний естетичний вигляд.

Згідно з вказівками В. Н. Копейкіна, 1993р. на первинну корекцію хворий призначається на наступний день після накладання протезів. Послідуючі корекції здійснюються спочатку один раз в 3 дні, потім раз на тиждень. З’ясовують скарги хворого. Проводять обстеження порожнини рота: огляд слизової оболонки на наявність елементів ураження, пальпацію кісткової основи.

 

1. Скарги на біль можуть бути зумовлені:

1. Механічною травмою гострою ділянкою протезу.

2. Потовщенням краю протезу особливо в ретроальвеолярному просторі.

3. Перевантаженням ділянки альвеолярного відростку, внаслідок нерівномірного контакту зубних рядів при зщепленні зубів.

 

Можлива клінічна картина:

       Гіперемія, десквамація епітелію слизової оболонки, декубітальна виразка.

 

Дії лікаря

1. Нанесення на уражену ділянку слизової оболонки фарбуючої речовини чи порошку гіпсу для її чіткого відображення на базисі протезу. Послідуюче зішліфування гострої ділянки протезу.

2. Скорочення подовженого краю за допомогою функціональних проб.

3. Вибіркова пришліфовка штучних зубів для створення рівномірного контакту по всій поверхні зубного ряду.

4. Перебазування протезів.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1011; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!