Вимоги щодо формування туристських груп учнівської та студентської молоді



 

3.1. Туристські групи формуються з учнів та студентів, які об’єднуються на добровільних засадах спільними інтересами, мають відповідний вік, туристський досвід і здійснюють підго-товку запланованої туристської подорожі.

 

Основні вимоги до учасників, керівників та заступників керів-ників туристських груп (подорожей), а також до складу груп на-ведені в додатках 2, 3, 4.

 

3.2. Керівник, заступник (заступники) керівника туристської групи (подорожі) учнівської і студентської молоді призначаються адміністрацією навчального закладу або іншої організації осві-ти, що проводить подорож. У походах та експедиціях з учнями та студентами повинен бути заступник керівника віком старше 18 років. Досвід заступника керівника повинен відповідати вимо-


 

125


гам, які висуваються до досвіду учасників. Керівник і заступник (заступники) керівника повинні мати знання і навички з надання першої долікарської допомоги. Кількість заступників керівника визначається навчальним закладом або іншою організацією осві-ти, що проводить подорож з урахуванням вимог цих Правил.

 

3.3. Якщо в поході чи експедиції беруть участь 3 або більше туристських груп із загальною кількістю не менше 30 учнів або студентів (для походів II–VI категорій складності — не менше 20)

 

і їх маршрути та графіки руху в цілому збігаються, то можливе покладання загального керівництва цими групами на спеціально призначеного старшого керівника. У цьому разі всім керівникам зараховується досвід керівництва подорожжю.

 

3.4. При проведенні місцевих походів та експедицій 1 ступеня складності або ж інших місцевих некатегорійних походів три-валістю до 4 днів включно адміністрація навчального закладу або іншої організації освіти, що проводить подорож, за згодою керівника туристської групи (подорожі) та за умови забезпечення безпеки учасників, замість заступника керівника може призна-чити помічника (помічників) керівника з числа старшокласників (для груп учнівської молоді) або студентів (для груп студентської молоді), які мають досвід участі в таких самих подорожах.

 

3.5. При проведенні екскурсій (крім автобусних) з учнівською та студентською молоддю в межах населеного пункту, де прожи-вають або навчаються екскурсанти, призначення заступника керівника групи (подорожі) не є обов’язковим.

 

При проведенні екскурсій з учнівською молоддю (крім автобус-них) та з студентською молоддю на будь-яких видах транспорту, пов’язаних з виїздом за межі населеного пункту, де проживають або навчаються екскурсанти, склад керівників та заступників керівників (помічників керівників) групи (подорожі) комплек-тується відповідно до вимог, що висуваються до складу керівни-ків місцевих некатегорійних походів.

 

При проведенні автобусних екскурсій з учнівською молоддю склад керівників екскурсійної групи комплектується згідно з ви-могами Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених Постановою Кабінету Міністрів Украї-ни від 18.02.97 р. № 176.

 

3.6. Кількісний склад туристської групи учнів, студентів, що беруть участь у поході, експедиції визначається керівником групи спільно з адміністрацією навчального закладу або іншої організації освіти, що проводить подорож з урахуванням вимог цих Правил.

 

Кількісний склад екскурсійної групи учнів, студентів визначається адміністрацією навчального закладу або іншої ор-


 

126


ганізації освіти, що проводить екскурсію, та кількістю місць для сидіння в автобусі з урахуванням вимог цих Правил.

 

3.7. У туристських подорожах можуть брати участь альпініс-ти, які мають відповідний технічний та експедиційний досвід, достатній, за висновками МКК, для проходження маршруту.

 

3.8. Для учнів, що отримали теоретичну та практичну підго-товку протягом не менше одного року занять у туристських гурт-ках позашкільних навчальних закладів і оволоділи програмним матеріалом, віковий ценз для участі в категорійних та ступене-вих походах та відповідних експедиціях з активними способами пересування може бути знижений на один рік за наявності ме-дичного дозволу.

 

3.9. Учасники та керівники комбінованих походів, що вклю-чають ділянки маршруту з різних видів туризму, повинні мати відповідний туристський досвід проходження таких ділянок.

 

3.10. Учасники та керівники походів, що проводяться в міжсе-зоння (час з несприятливими для даного виду туризму природни-ми умовами), повинні мати відповідний туристський досвід участі (керівництва) в походах, проведених у міжсезоння, або в походах тієї ж категорії складності, які здійснені у звичайних умовах.

 

3.11. Учасники походів, у яких передбачається проходження класифікованих локальних перешкод, повинні мати досвід про-ходження таких самих локальних перешкод на півкатегорію (для водного та спелеотуризму — на категорію) складності нижче від максимальної для заявленого походу. Одна третина учасників таких походів (крім походів IV—VI категорії складності) можуть мати досвід проходження таких же локальних перешкод на дві півкатегорії складності нижче.

 

Керівник походу, у якому передбачається проходження класи-фікованих локальних перешкод, повинен мати досвід керівниц-тва при проходженні локальних перешкод на півкатегорію (для водного та спелеотуризму — на категорію) складності нижче від максимальної для заявленого походу. Керівник, крім того, пови-нен мати досвід проходження локальної перешкоди такого само-го типу і такої самої складності.

 

3.12. Учасниками походів II–VI категорій складності можуть бути учні та студенти відповідного віку, які мають досвід участі

 

в походах на одну категорію складності нижче заявленого у будь-якому виді туризму, якщо вони мають досвід подолання локаль-них перешкод, характерних для заявленого маршруту на одну півкатегорію складності нижче.

 

3.13. Керівники походів II–VI категорій складності повинні мати досвід участі в поході тієї самої категорії складності в будь-


 

127


якому виді туризму, а також досвід керівництва походом на одну категорію складності нижче у будь-якому виді туризму і при цьо-му повинні мати досвід участі та керівництва в подоланні локаль-них перешкод, характерних для заявленого походу, тієї самої ка-тегорії складності або на одну півкатегорію складності нижче.

 

3.14. До участі в походах до II категорії складності включно, крім основного складу групи, допускаються діти, молодші ви-значеного цими Правилами віку (але не більше 20 % від загаль-ної чисельності туристської групи), які беруть участь у поході зі своїми батьками, особами, які їх замінюють, або іншими особа-ми, що несуть за них повну юридичну відповідальність. Турист-ський досвід їм зараховується лише з віку, вказаного в додатку 4 цих Правил.

 

3.15. У походах III–V категорій складності одну третину членів групи можуть становити туристи з досвідом участі в походах на дві категорії складності нижче, у походах І та II категорій склад-ності — з досвідом участі в походах 2 та 3 ступеня складності від-повідно. При цьому дві третини учасників повинні мати відповід-ні туристський досвід та вік.

 

3.16. У походах вище III категорії складності при можливому поділі групи на екіпажі, штурмові групи тощо в кожній підгрупі повинен бути учасник віком старше 18 років, який має відповід-ний туристський досвід.

 

3.17. Учасники та керівники некатегорійних походів та екс-педицій з активними способами пересування, що включають елементи категорійних походів, а також категорійних походів, що включають елементи більш високих категорійних походів, повинні відповідати вимогам, які висуваються до учасників та керівників походів вищих категорій складності, елементи яких включені в дану подорож.

 

3.18. Усі учасники категорійних походів з будь-якого виду ту-ризму, а також учасники ступеневих водних походів повинні вмі-ти плавати.

 

3.19. Туристський досвід керівників та учасників походів, що включають сходження на вершини або траверси хребтів, повинен відповідати категорії складності цих сходжень або траверсів.

 

3.20. Учасники водних походів І–III категорій складності по-винні мати відповідний досвід походів у будь-якому класі човнів,

 

а починаючи з IV категорії складності — у тому самому класі чов-нів або на байдарках.

 

Керівники водних походів повинні мати відповідний досвід участі і керівництва в тих самих класах човнів, що і у заплано-ваному поході.


 

128


3.21. Усі учасники лижних категорійних походів повинні мати досвід організації ночівель у зимових умовах (досвід «холодних» ночівель) та вміти надавати долікарську допомогу при простуд-них захворюваннях та обмороженнях.

 

3.22. Для участі в спелеопоходах допускаються учасники:

 

• у спелеопоходах І категорії складності: у горизонтальних не-обводнених печерах — з 13 років, у вертикальних печерах — з 14 років;

• у спелеопоходах II категорії складності: у горизонтальних — з 14 років, у вертикальних — з 15 років;

• у спелеопоходах III категорії складності; у горизонтальних — з 15 років, у вертикальних — з 16 років.

Проходження печер, у яких передбачається застосування апа-

 

ратів для автономного дихання, дозволяється учасникам походів старше 18 років. Учасники та керівники таких походів повинні мати посвідчення пловця-підводника. Керівник, крім того, пови-нен мати досвід роботи у сифонах.

 

Тимчасовий поділ туристської групи учнів або студентів, які здійснюють спелеопохід будь-якої категорії складності, на під-групи допускається тільки при роботі в одній печері. У цьому разі кожна підгрупа повинна очолюватись керівником або його заступниками і мати комплект життєзабезпечення, розрахова-ний на непередбачені обставини в печері, не менш ніж на 2 доби. При проходженні вертикальних печер, починаючи з II категорії складності, та горизонтальних печер, починаючи з III категорії складності, у групі повинно бути не менше одного керівника (за-ступника керівника) на чотирьох учасників.

 

3.23. Керівники та учасники походів, у яких використовують-ся технічні засоби пересування (автотуризм, мотоциклетний ту-ризм), повинні мати відповідний досвід керівництва або участі

у походах на таких самих засобах пересування.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 508; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!