ПОЛОЖЕННЯ про порядок створення, реорганізації



І ліквідації навчально-виховних закладів

 

Затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 р. № 226

 

1. Це Положення відповідно до Закону України «Про освіту» (стаття 16) визначає порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів усіх типів незалежно від їхнього статусу та належності.

 

2. Навчально-виховні заклади створюються відповідно до со-ціально-економічних, національних, культурно-освітніх потреб

 

у них і за наявності необхідної матеріально-технічної, науково-методичної бази, педагогічних кадрів та статутного фонду (що може включати вартість майна та власні кошти) у розмірі не ниж-че розрахованої вартості навчання слухачів, кількість яких зу-мовлена обсягом прийому, що заявляється.

 

Засновниками навчально-виховних закладів можуть висту-пати державні органи, кооперативні, громадські організації, під-приємства та установи, приватні особи.

 

Рішення про створення навчально-виховних закладів, за-снованих на комунальній власності, приймаються:

 

ліцеїв, гімназій та інших спеціалізованих загальноосвіт-ніх навчально-виховних закладів — виконавчими комітета-ми міських (міст без районного поділу), районних у містах Рад народних депутатів або районними, районними міст Києва і Севастополя державними адміністраціями за погодженням відповідно з органами управління освітою Уряду Криму, об-ласних, Київської та Севастопольської міських державних ад-міністрацій;

 

інших типів навчально-виховних закладів — виконавчими комітетами міських (міст без районного поділу), районних у міс-тах Рад народних депутатів або районними, районними міст Киє-ва і Севастополя державними адміністраціями.

 

Рішення про створення навчально-виховних закладів, за-снованих на інших формах власності, приймається засновником (засновниками) за наявності дозволу відповідної Ради народних депутатів.

 

Відкриття філій та інших відокремлених підрозділів нав-чально-виховних закладів провадиться у порядку, встановлено-му для створення навчально-виховних закладів.


 

96


8. Ліквідація навчально-виховних закладів провадиться за-сновниками або органами, за рішенням яких їх створено, в по-рядку, встановленому чинним законодавством.

 

9. Навчально-виховний заклад вважається реорганізованим чи ліквідованим з дня внесення відповідних змін до Державного реєстру навчально-виховних закладів України.

 

10. При реорганізації чи ліквідації навчально-виховного за-кладу його працівникам і особам, які навчаються в ньому, гаран-тується дотримання їх прав та інтересів відповідно до чинного законодавства з питань праці та освіти.

 

11. Інформація про створення, реорганізацію і ліквідацію нав-чально-виховних закладів подається в десятиденний термін до органів державної статистики.

 

 

ПРО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ШКІЛЬНОЇ ФОРМИ ДЛЯ УЧНІВ СЕРЕДНІХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

 

Постанова Кабінету Міністрів Українивід 22 серпня 1996 р. № 1004

 

 

На виконання Указу Президента України від 12 червня 1996 р. № 417 «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти» Кабінет Міністрів України постановляє:

 

1. Затвердити зразки шкільної форми для учнів середніх за-кладів освіти за моделями, запропонованими Міністерством промисловості, Міністерством освіти, Міністерством економіки, Міністерством охорони здоров’я згідно з додатком.

 

2. Шкільну форму для учнів середніх закладів освіти запро-ваджувати поетапно: у 1–3 (4) класах — із січня 1997 р., 5–11 (12) класах — із вересня 1997 року.

 

3. Міністерству економіки, Міністерству промисловості, Мініс-терству освіти, Міністерству фінансів разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севасто-польською міськими державними адміністраціями:

 

• у місячний термін здійснити розрахунки потреби у шкільній формі з визначенням обсягів та відпускної ціни;

• визначити порядок адресного продажу шкільної форми.

4. Міністерству промисловості разом з Радою міністрів Ав-тономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севасто-польською міськими державними адміністраціями визначити


 

97


підприємства, на яких буде виготовлятися шкільна форма, і за-безпечити пошиття із тканини вітчизняного виробництва.

 

5. Установити, що діти-сироти, діти, які залишилися без піклування батьків, у тому числі ті, що перебувають під опікою громадян, забезпечуються шкільною формою безплатно відповід-но до норм, передбачених для цієї категорії дітей.

Прем’єр-міністр України П. Лазаренко

 

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 548; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!