Стаття 14 . Рекламна діяльність та її особливості при реалі-зації продукції сексуального чи еротичного характеру



 

Реклама діяльності з обігу продукції, послуг і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру, а також рекла-ма діяльності рекламодавця та розповсюджувача реклами доз-воляється лише за наявності спеціального дозволу (ліцензії), отримання якого повинно передувати етапу її виробництва і роз-повсюдження.

 

Використання в рекламі текстової, візуальної чи звукової ін-формації, що здатна спричинити шкоду моральному здоров’ю на-селення, в засобах масової інформації забороняється.

 

Реклама будь-якої продукції, товарів і послуг, що містить тексти і (або) зображення сексуального характеру, дозволяється лише в спеціалізованих засобах масової інформації.

 

Реклама продукції сексуального чи еротичного характеру, що не містить зображень і текстів сексуального характеру, допус-кається без будь-яких обмежень. Порядок виробництва і розпов-сюдження реклами продукції сексуального характеру визна-чається чинним законодавством.

 

Зовнішня реклама (відкриті вітрини, щити на будинках, ву-лицях тощо), що містить тексти і (або) зображення сексуального чи еротичного характеру, забороняється.


 

83


Реклама продукції сексуального чи еротичного характеру та реклама про самого рекламодавця забороняється, якщо його діяльність, згідно з положеннями цього Закону, потребує спе-ціального дозволу, але відповідної ліцензії не має.

 

Реклама продукції сексуального чи еротичного характеру іно-земною мовою повинна містити переклад мовою більшості насе-лення країни.

 

Стаття 15 . Нагляд і контроль у сфері захисту суспільної мо-ралі

 

Державний нагляд за додержанням вимог цього закону та чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі в межах своєї компетенції здійснюють Міністерство культури і мистецтв України, Міністерство охорони здоров’я, України, Міністерство юстиції України, Міністерство освіти України, Міністерство внутрішніх справ України, Генеральна прокуратура України, Державна митна служба України, Державний комітет телебачен-ня і радіомовлення України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, Національна експертна комісія Ук-раїни з питань захисту суспільної моралі.

 

Контроль за наявністю ліцензії у суб’єктів господарювання, дотримання ними ліцензійних умов здійснюють спеціально уповноважений орган, що видав відповідну ліцензію, право-охоронні органи та інші органи виконавчої влади в межах своїх повноважень шляхом проведення планових та позапланових пе-ревірок.

 

Орган, що здійснює перевірку, за її результатами складає про-токол (акт) із зазначенням виявлених порушень чинного законо-давства і виносить рішення, в якому зобов’язує суб’єкт господа-рювання усунути порушення у сфері захисту суспільної моралі чи ліцензування.

 

Державні контролюючі органи та органи місцевого самовря-дування у разі виявлення порушень ліцензійних умов зобов’язані повідомити про ці порушення орган ліцензування.

 

Спеціально уповноважений орган, що видав відповідну ліцен-зію, має право розглядати справи про порушення суб’єктами гос-подарювання вимог цього закону, чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі, ліцензійних умов і за результатами розгляду виносити попередження, застосовувати штрафні санк-ції, призупиняти чи анулювати ліцензію, передавати справи про порушення у цій сфері на розгляд прокуратури та суду.

 

Стаття 16 . Повноваження вищих органів державної влади України у сфері захисту суспільної моралі та обігу продукції

І видовищних заходів сексуального характеру


 

84


Верховна Рада України і Президент України визначають де-ржавну політику у сфері захисту суспільної моралі та обігу про-дукції і видовищних заходів сексуального характеру, а також продукції, що містить пропаганду культу насильства, жорсто-кості і порнографії, законодавчі основи її реалізації та гарантії правового захисту працівників цієї сфери.

 

Кабінет Міністрів України забезпечує реалізацію державної політики у сфері захисту суспільної моралі й обігу продукції і видовищних заходів сексуального характеру, координує і кон-тролює діяльність міністерств та інших центральних органів де-ржавної виконавчої влади у цій сфері.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 447; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!