VI. Освіта і фізичне виховання — основа для забезпечення здоров’я громадян



 

10. Пріоритетним завданням системи освіти є виховання людини в дусі відповідального ставлення до власного здоров’я


 

93


і здоров’я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності. Це здійснюється шляхом розвитку валеологічної осві-ти, повноцінного медичного обслуговування, оптимізації режи-му навчально-виховного процесу, створення екологічно сприят-ливого життєвого простору.

 

Держава разом із громадськістю сприяє збереженню здоров’я учасників навчально-виховного процесу, залученню їх до за-нять фізичною культурою і спортом, недопущенню будь-яких форм насильства в навчальних закладах, а також проведенню та впровадженню в практику результатів міжгалузевих наукових досліджень з проблем зміцнення здоров’я, організації медичної допомоги дітям, учням і студентам, якісному медичному обслуго-вуванню працівників освіти, пропаганді здорового способу жит-тя та вихованню культури поведінки населення.

 

12. В усіх ланках системи освіти шляхом використання засобів фізичного виховання та фізкультурно-оздоровчої роботи заклада-ються основи для забезпечення і розвитку фізичного, психічного, соціального та духовного здоров’я кожного члена суспільства.

Для досягнення цієї мети необхідно забезпечити:

 

• комплексний підхід до гармонійного формування всіх скла-дових здоров’я;

• удосконалення фізичної та психологічної підготовки до ак-тивного життя і професійної діяльності на принципах, що забезпечують оздоровчу спрямованість та індивідуальність підходів;

• використання різноманітних форм рухової активності та ін-ших засобів фізичного удосконалення.

Виконання зазначених завдань дасть змогу досягти істотно-

 

го зниження захворюваності дітей, підлітків, молоді та інших категорій населення, підвищити рівень профілактичної роботи, стимулювати у людей різного віку прагнення до здорового спосо-бу життя, зменшити вплив шкідливих звичок на здоров’я дітей та молоді.

 

13. Фізичне виховання як невід’ємна складова освіти забезпе-чує можливість набуття кожною людиною необхідних науково обґрунтованих знань про здоров’я і засоби його зміцнення, про шляхи і методи протидії хворобам, про методики досягнення ви-сокої працездатності та тривалої творчої активності. В системі освіти держава забезпечує розвиток масового спорту як важливої складової виховання молоді.

 

Глава Адміністрації Президента України В. Литвин


 

94


Ч а с т и н а І І НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ОСВІТНЬОЇ

 

ГАЛУЗІ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА

 

 

ПРО ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ, РЕОРГАНІЗАЦІЇ І ЛІКВІДАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИХ ЗАКЛАДІВ

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 р. № 228

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

 

1. Затвердити Положення про порядок створення, реорганіза-ції і ліквідації навчально-виховних закладів, що додається.

 

3. Навчально-виховні заклади незалежно від їх належності можуть розпочинати діяльність, пов’язану з наданням послуг для одержання загальної середньої та професійної освіти, підго-товкою спеціалістів різних рівнів кваліфікації, лише після отри-мання спеціальних дозволів (ліцензій).

 

5. Навчально-виховні заклади, які отримали спеціальні доз-воли (ліцензії) на здійснення діяльності, пов’язаної з наданням послуг для одержання загальної середньої та професійної освіти, підготовкою спеціалістів різних рівнів кваліфікації, включають-ся до Державного реєстру навчально-виховних закладів України. Положення про Державний реєстр навчально-виховних закладів України затверджується Міністерством освіти.

 

Виконуючий обов’язки Прем’єр-міністра України Ю. Звягільський Міністр Кабінету Міністрів України І. Доценко


 

95


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 452; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!