Скласти фрагмент уроку на тему: «поняття про площу. Міри площі: 1 кв.мм, 1 кв. см, 1 кв.м, 1 кв км.
Тема: поняття про площу. Міри площі: 1 кв.мм, 1 кв. см, 1 кв.м, 1 кв км.
Мета: дати поняття «площі», навчатися вимірювати площу за допомогою
1 кв.мм, 1 кв. см, 1 кв.м, 1 кв км. Корегувати мовлення та мислення. Виховувати слухняність на уроках.
Обладнання:
1. Організаційна частина
Привітання
Перевірка готовності до уроку.
Актуалізація опорних знань. Та сам хід уроку. Спочатку йде повідомлення теми уроку. Основна частина
Демонстрація квадратів різної величини. Бесіда про те що це за фігура? Які вони за розміром? Площа – це величина , яку можна не тільки порівняти , а й виміряти. вимірювання величин обирають одиниці вимірювання. Є одиниці вимірювання і для площі. Невеликі площі вимірюються квадратним сантиметром.
- Діти, накресліть у зошитах відрізок завдовжки 1 см. Накресліть квадрат із стороною 1 см. Оце і є квадратний сантиметр.
Основні завдання пропедевтичного періоду вивчення математики у загальноосвітньому навчальному закладі для дітей з інтелектуальною недостатністю.
У 1-й клас допоміжної школи приходять діти з загальноосвітніх і спеціальних дитячих садків, з молодших класів загальноосвітньої школи, з сімей, причому з сімей з різним соціальним статусом і, отже, різним ставленням до виховання, з дитячих будинків. Всі вони отримали різний життєвий досвід, різні установки, мають неоднаковий рівень знань, умінь і навичок з математики.
Враховуючи це навчання математики в допоміжній школі починається з пропедевтичного періоду, завданням якого є: 1) визначення стану наявних математичних знань, умінь і навичок в учнів; 2) розвиток пізнавальних процесів (сприймання, мовлення, мислення і т.д.) й інтелектуальних вмінь (орієнтування в завданні, способів виконання завдання тощо); 3) формування загальнонавчальних вмінь (правил поведінки в класі, розуміння і усвідомлення вимог педагога, цікавості до уроків взагалі і уроків математики зокрема); 4) підготовка до систематичного вивчення курсу математики.
|
|
Планування роботи у 1 -му класі вчитель може зробити оптимально лише у тому випадку, якщо він знає: а) ступінь готовності всіх учнів класу до навчальних занять; б) індивідуальні особливості школярів у засвоєнні математичного матеріалу; в) особливості організації роботи з розумово відсталими, методику викладання даного предмета; г) потенційні можливості школярів при вивченні цієї дисципліни.
У цей період необхідно виявити стан розвитку мовлення кожного окремо учня, наявність у нього загального і математичного словникового запасу, специфічні мовленнєві порушення, над подоланням яких йому доведеться працювати. Він звертає увагу на використання школярами числівників, вміння співвідносити назви числівників з відповідною кількістю предметів.
|
|
При вивченні стану арифметичних знань вчитель досліджує загальний розвиток дітей, їхнє сприйняття допомоги. При цьому не менш важливо встановити і ступінь розвитку моторики школярів. її недосконалість утрудняє оволодіння письмом, роботу з дидактичним матеріалом, з креслярськими інструментами тощо. Враховуючи порушення моторики учнів, вчитель зразу ж планує організацію вивчення математики таким чином, щоб вона тісно перепліталась з уроками ручної праці, малювання, фізкультури, ритміки. Розвиток і корекція її недоліків, тісно пов'язаного з нею просторового орієнтування, просторових уявлень можливе лише за умови чітко спланованої комплексної роботи на усіх предметах, які передбачені навчальним планом школи.
Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 479; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!