Принципи побудови навчальної програми з математики



Програма є державним документом. Який  визначає зміст,об’єм, навчального матеріалу,систему та послідовність його подачі. Програма складається з урахуванням вікових та психофізіологічних особливостей учнів допоміжної школи. У програмі чітко визначена послідовність вивчення розділів з математики,їхня наступність. В основу програми з математики покладено такі принципи:

1. Принцип цілісності та завершеності навчання математиці.

Враховуючи труднощі оволодінні РВ учнями знаннями, об’єм навчального матеріалу зменшений, при цьому він відповідає логічно закінченій системі.

2. Принцип корекційно-розвиваючої спрямованості навчання.

Зміст навчального матеріалу має чітко визначену корекційно-розвиваючу спрямованість. Це означає що кожен метод,прийом,який використовує вчитель на уроці, має бути спрямований не лише на формування у РВшколярів системи математичних знань , але й на подолання вад фізичного та психічного розвитку: уваги,памяті,мислення, мовлення,моторики,тощо.

3. Принцип доступності навчання математиці

Програма передбачає дотримання доступності матеріалу,його відповідність змісту та методам викладання цієї доступності матеріалу, типологічним,індивідуальним пізнавальним можливостям РВ учнів. Вчитель поступовол переходить від легкого до складного,від конкретного до абстрактного, враховуючи при цьому пізнавальні можливості школярів. Його дотримання дозволяє дітям краще засвоювати ,усвідомлювати, запам’ятовувати та відтворювати навчальний матеріал

4. Принцип індивідуального та диференційованого підходу.

Своєю метою він ставить врахування індивідуальних особливостей та можливостей РВД. Індивідуальний підхід- необхідна умова організації процесу навчання.

5. Принцип наочності навчання

Він є одним з головних чинників,за допомогою якого в РВД формується система математичних знань,тому програма націлює вчителя на широке використання наочності,дидактичного та роздаткового матеріалу.

6. Принцип міцності отриманих знань

Його суть полягає в тому,щоб школярі отримали на уроках знання,уміння і навички могли легко актуалізувати у відповідний момент. Оскільки РВД схильні до уповільненого запам’ятовування програма передбачає його вивчення невеликими порціями. В кожному класі отримані раніше знання поглиблюються і удосконалюються.

Проаналізувати зміст підготовки і роботи з вивчення табличного множення.

Підготовка і вивчення табличного множення розпочинається із формування понять про множення і ділення. Дітей підводять до того, що множення – це додавання кількох однакових доданків.

Помноживши число а на число b означає знайти суму доданків b , кожен з яких дорівнює а.

Ознайомлення з множенням зазвичай починається з того випадку, коли множене = 2. Учням пропонують задачу для розв’язання якої потрібно знайти суму однакових доданків, а зміст її показати наочно.

Як наочність використовуються предметні множини і картинки із зображенням предметів, об’єднаних у рівні групи. Н-д, «Перерахуй рукавиці, зв’язані парами».

Після цього подається ще одне визначення: помножити одне число на друге значить взяти перше число доданком стільки разів, скільки одиниць у другому числі. При цьому те число, яке повторюється як доданок називається множеним, а число, яке показує скільки разів береться доданок – множником; число, одержане в результаті множення – добутком. Множене і множник називають іноді і співмножниками.

Після цього переходять до складання таблиці множення на 2. Вона складається по постійному множеному за такою послідовністю:

1. Рахунок кожним учнем конкретних предметів по 2 до 20 (кружечки, ґудзики тощо);

2. Рахунок зображень предметів по 2 на малюнках або числових фігурах і складання прикладів на додавання;

3. Заміна додавання множенням і читання таблиці множення.

Школярі тренуються в читанні таблиці множення, заміні множення додаванням однакових доданків і навпаки, складанні малюнків до прикладів множення. Таблицю множення на 2 – заучують. У кожного учня повинна бути картка з цією таблицею.

При складанні з учнями таблиці множення будь-якого числа і при її заучуванні необхідно звернути їхню увагу, що відповідь наступного прикладу більша за попередню на стільки одиниць, скільки їх у першому множнику.

З множенням чисел 3, 4, 5 учні знайомляться аналогічно, опираючись на рахунок предметів рівними групами. + звертається увага на те, що у вивченні таблиць є приклади з однаковими відповідями.

Далі завдяки дії : вчитель вчить учнів перевірочному закону + приділяється увага вивченню множення на 0 за такою ж схемою.

Вивчення дій 2 ступеня:

1. 3 клас – множення чисел 2, 3. 4, 5;

2. 4 клас – множення чисел 7, 8, 9.

Додаткові прийоми роботи:

1. Використання квадрату, поділеного на 100 клітинок;

2. Заучування таблиць четвірками (3*4 =12; 4*3=12; 12:3=4; 12:4=3.)


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 664; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!