З. ПІДГОТОВКА ВИПУСКНИХ РОБІТ ДО ЗАХИСТУ



Виконану випускну роботу студент передає для перегляду керівникові. На підставі врахування зроб­лених керівником зауважень автор роботи вносить до неї не­обхідні зміни і доповнення і приступає до її остаточного оформ­лення.

Автор підписує остаточно оформлену випускну роботу і віддає керівникові.

Науковий керівник протягом десяти днів після одержання роботи від виконувача повинен її продивитися, якщо згоден, підписати, підготувати письмовий відзив для подання  його ра­зом з випускною роботою завідуючому кафедрою, котрий на підставі цих матеріалів вирішує питання про допуск студента до захисту, зробивши при цьому відповідний запис на листі завданні.

У поданні голові ДЕКу (відзиві наукового керівника) (додаток М) повинна бути характеристика виконаної студентом роботи з усіх розділів, відзначені її позитивні сторони і недоліки, ступінь самостійності автора в роботі над випускною роботою, формування навичок роботи з науковою літературою, теоретичного і експериментального дослідження, обґрунто­ваність і цінність одержаних результатів і висновків, можливість їх застосування, а також висновок про допуск студента до захисту.

Примітка. У випадку, коли завідувач кафедрою не вважає можливим допустити студента до захисту випускної роботи, це питання розглядається на засіданні кафедри за участю наукового керівника. Протокол засідання кафедри передається через дека­на факультету на затвердження ректорові університету.

Враховуючи зауваження керівника, зроблені у письмовому відзиві, і рецензента, які було висловлено в рецензії, студент приступає до підготовки до захисту.

Випускна робота бакалавра підписується автором, науковим керівником, консультантами, нормоконтролером, і завідувачем кафедри. Остаточно оформлена і підписана випускна робота переплітається.

Увага!!! До випускної роботи обов’язково додаються:

-  подання голові ДЕК (додаток М),

- рецензія з місця проходження практики, завірена печаткою (вимоги до оформлення наведені у додатку Л),

- електронний варіант випускної роботи бакалавра (CD-ROM) (окремим файлом з назвою «ВРБ – І.П. Прізвище»).

Захист випускних робіт здійснюється на відкритому засіданні Державної екзаменаційної комісії з участю не менш половини складу комісії як безпосередньо в університеті, так і на підприємствах, в установах і організаціях, для яких тематика випускних робіт являє собою науково-теоретичний або практич­ний інтерес.

Зачитується подання голові ДЕК і рецензія на роботу, заслуховуються відповіді дип­ломника на зауваження, які було зроблено в відзиві і рецензії, після чого студент-дипломник одержує запитання.

На захисті студент-дипломник виступає з коротким повідомленням (протягом 10 хвилин), у якому викладає вибір теми випускної роботи, характеризує поставлені цілі і завдання, предмет і методи дослідження, висунуту гіпотезу, повідомляє основний зміст усіх розділів роботи, ілюструючи основні результати за допомогою демонстраційного матеріалу.

Демонстраційний матеріал.Це спрощений варіант графічної частини випускної роботи. Доцільно запропонувати членам ДЕК приблизно 4-5 плакатів, при цьому кожний розділ роботи повинен бути висвітленим на плакаті. На плакати варто виносити:

- таблиці;

- графіки;

- рисунки.

Плакати виконуються на аркушах формату А-1. При цьому кож­ний плакат повинен мати загальний заголовок не більш ніж у два ряди, а графіки, рисунки повинні мати окремі заголовки, які виконуються буквами меншої висоти, ніж заголовок плаката.

Плакати можуть бути замінені демонстрацією слайдів або роздатковим матеріалом такого ж змісту на листах формату А4, об’єднаних титульним листом (додаток К).

Після доповіді студент відповідає на питання членів ДЕК, причому питання можуть мати як теоретичний, так і практичний характер. Саме відповіді на питання членів ДЕК найбільш точно дозволяють визначити ступінь самостійності студента при підготовці випускної роботи, характер його теоретичної й практичної підготовки. І якщо свій виступ на захисті студент може підготувати заздалегідь, відзначивши в ньому ключові моменти роботи, то відповіді на питання вимагатимуть від нього досконального знання сутності проблеми, яку він намагається розв'язати, глибоких теоретичних знань, гарних навичок роботи з фінансовими документами, уміння легко відтворити математичний апарат фінансових розрахунків. Тому можна вважати, що саме на за­хисті випускної роботи перевіряється рівень її якості, а виходить, за­хист випускної роботи є основною формою оцінки результатів навчан­ня, показником рівня теоретичної й практичної підготовки студента.

Якщо захист випускної роботи визначається неза­довільним, Державна екзаменаційна комісія установлює, чи можливе подання даної роботи до повторного захисту після не­обхідної доробки, яка визначається комісією, або студент пови­нен розробити нову тему, котра встановлюється кафедрою.

Одержавши при захисті випускної робо­ти незадовільну оцінку, студент відраховується з вищого навчального за­кладу. В цьому ви­падку студенту замість диплому видається академічна довідка встановленого зразка.

Повторний захист випускної роботи, яка одержала неза­довільну оцінку Державної екзаменаційної комісії, дозво­ляється протягом трьох років після закінчення інституту при на­явності подання з місця роботи позитивної характеристики, яка відповідала б профілю підготовки студента в університеті.

Кращі випускні роботи публікуються у пресі (у вигляді ста­тей у збірниках наукових праць ВНЗ або в журналах у формі методичних рекомендацій), подаються на наукові конфе­ренції та конкурси студентських наукових робіт.

 

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 470; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!