Необхідно зауважити, що випускна робота бакалавра має бути самостійним дослідженням автора.



ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Кафедра «ФІНАНСИ І КРЕДИТ»

 

Реєстр. № ______ від «____» __________ 2013 р.

 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ТА ТЕМАТИКА

З підготовки та захисту випускних робіт бакалаврів

За напрямом підготовки 6.030508 «ФІНАНСИ І КРЕДИТ»

За професійним спрямуванням «ФІНАНСИ»

Для всіх форм навчання

 

 

ХЕРСОН 2013

Укладачі: к.т.н., доцент А.С. Остапенко, д.е.н., професор М.А. Коваленко. Методичні рекомендації та тематика з підготовки та захисту випускних робіт бакалаврів за напрямом підготовки 6.030508 «ФІНАНСИ І КРЕДИТ» за професійним спрямуванням «ФІНАНСИ». – Херсон, ХНТУ, 2013 р. – 45 с.

 

Рецензент: Миколайчук Н.С., д.е.н., професор

 

  Затверджено на засіданні кафедри «Фінанси і кредит» Протокол №__ від ___ ____________ 2013 р.

 

 

Відповідальний за випуск:

Д.е.н., професор, завідувач кафедри «Фінанси і кредит» М.А. Коваленко

МЕТА І ЗНАЧЕННЯ ВИПУСКНИХ РОБІТ

Виконання випускних робіт є заключним етапом навчання студентів у ВНЗ. Випускна робота сприяє системати­зації, закріпленню, розширенню теоретичних і практичних знань зі спеціальності, застосування цих знань при рішенні конкретних наукових, економічних і виробничих завдань; розвитку навичок са­мостійної роботи і оволодінню методикою дослідження; з'ясуванню питання щодо підготовленості сту­дентів до самостійної роботи в сучасних умовах.

Перевага випускних робіт полягає передусім у тому, що їх підготовка і захист органічно входять до змісту навчання майбутнього фахівця, забезпечують поглиблення та розширення (в галузі певної про­блеми) теоретичних знань, практичних умінь, удосконалення навиків самостійної роботи студентів, творчої діяльності і на­укових досліджень, вбирають вивчення та узагальнення пере­дового досвіду, літературне оформлення резуль­татів виконаної роботи.

Випускна робота являє собою реалізацію теоретичних знань і практичних навичок студента. Вона виконується під керівництвом наукового керівника, який несе повну відповідальність за якість і своєчасність її підготовки й захисту.

Мета роботи – забезпечити комплексну розробку однієї або декількох фінансово-економічних проблем з мотивованою пропозицією практичних рекомендацій. Таким чином, випускна робота бакалавра являє собою закінчене фінансово-економічне дослідження вибраної проблематики.

У ході реалізації мети випускної роботи відбувається поглиблення, розширення й систематизація отриманих раніше знань, спільне відпрацьовування придбаних раніше навичок і методик, які раніше, у курсо­вих роботах і на практичних заняттях, використовувалися окремо.

Виконання випускної роботи має сприяти розвитку в студента навичок самостійного пошукового дослідження, умінь застосовувати опубліковані методики розрахунку фінансових і економічних показ­ників на практиці.

Вибір теми випускної роботи повинен відповідати майбутньому або наявному місцю роботи випускника. Тема повинна бути акту­альною, такою, що відображає найбільш актуальні проблеми сього­дення.

Основні завдання випускної роботи можна сформулювати в та­кий спосіб:

1) перевірка теоретичних знань і методологічного апарату, яким володіє студент;

2) розробка навичок роботи з фінансовими й економічними документами;

3) вироблення навичок збору фактичних даних з фінансових і економічних документів;

4) розробка навичок роботи з чинними нормативними актами;

5) реалізація вмінь проводити фінансовий і економічний аналіз розглянутих явищ і процесів;

6) перевірка вміння правильно вибирати необхідну методику економічного й фінансового аналізу;

7) розробка навичок визначення особливостей функціонування об'єкта дослідження, виділення головних тенденцій і закономірностей;

8) перевірка вмінь робити правильні висновки за результатами зроблених розрахунків;

9) вироблення навичок розробки практичних рекомендацій для конкретних суб'єктів економічних і фінансових відносин;

10) перевірка того, у якій мірі студент здатний вносити пропозиції по вдосконалюванню руху фінансових потоків і проектуван­ню фінансових технологій;

11) розробка навичок оцінки ефективності запропонованих за­ходів і нововведень;

12) апробація навичок роботи студента з певними комп'ютерни­ми програмами;

13) вироблення вміння відстоювати свою точку зору за допомогою переконливих аргументів у ході захисту випускної роботи пе­ред членами Державної екзаменаційної комісії (ДЕК).

У ході роботи над випускною роботою в студента закріплюють­ся навички роботи з літературними джерелами, розвивається аналі­тичне мислення; деякою мірою виробляються навички дослідниць­кої роботи. При цьому дуже часто випускник має мобілізувати багато отриманих раніше знань не тільки зі спеціальних, а й теоретичних економічних дисциплін, статистики, вищої математики.

При виборі бази виробничої практики варто мати на увазі, що надалі в випускній роботі можна буде використовувати фактичні дані тільки з даного об'єкта. Попередньо необхідно дати в роботі короткий виклад економічних або фінансових параметрів об'єкта дослідження з виділенням динаміки показників розвитку економічного суб'єкта в ретроспективі (3 роки).

У цей час значну допомогу студентові у виборі необхідних даних надасть всесвітня мережа Інтернет, у якій можна знайти необхідні фінансові звіти підприємств, нормативні акти, теоретичні добірки, аналітичні огляди. Тому важливим етапом підготовки до виконання випускної роботи є вироблення в студента вмінь і навичок роботи в мережі Інтернет.

Останнім часом чітко проявляється тенденція до підготовки ре­альних випускних робіт, виконаних за матеріалами конкретного підприємства або фінансової установи. Незважаючи на те, що багато фінансових даних становлять комерційну таємницю відповідного економічного суб'єкта, їх можна використовувати шляхом корегування на коефіцієнт, визначений самим дипломником.

Необхідно зауважити, що випускна робота бакалавра має бути самостійним дослідженням автора.

Згідно з Законом України «Про авторське право і суміжні права» плагіатом вважається оприлюднення (опублікування), повністю або частково, чужого твору під іменем особи, яка не є автором цього твору. Таким чином, плагіатом вважатиметься як опублікування чужого твору під своїм іменем повністю, так і «переписування» фрагментів такого твору. Отже, самовільне опублікування інформації може вважатися порушенням авторських прав навіть у разі зазначення імені автора. Окрім плагіату існує багато інших способів порушення таких прав, наприклад, компіляція.

Під компіляцією даних згідно зазначеного вище Закону України розуміють сукупність творів, даних або будь-якої іншої незалежної інформації у довільній формі, в тому числі – електронній, підбір і розташування складових частин якої та її упорядкування є результатом творчої праці, і складові частини якої є доступними індивідуально і можуть бути знайдені за допомогою спеціальної пошукової системи на основі електронних засобів (комп’ютера) чи інших засобів.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 498; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!