Відповідальність місцевих органів державної виконавчої влади.



Ключові терміни :

Адміністрація – органи виконавчої влади на рівні області, району, міста, району в місті; сукупність органів виконавчої влади.

Виконавча влада – відповідно до території поділу влади одна з трьох самостійних і незалежних гілок державної влади ( поряд із законодавчою і судовою гілками влад), яка є сукупністю повноважень з управління державними справами.

Глава уряду – керівник вищого колегіального органу виконавчої влади держави.

Кабінет Міністрів України – назва уряду України.

Коаліційний уряд – уряд,утворений на основі угоди між двома або кількома представленим у парламенті політичними партіями про спільну урядову програму.

Міліція – у деяких країнах система органів виконавчої влади з охорони прав і законних інтересів громадян, а також інтересів суспільства й держави від протиправних посягань.

Міністр – керівник одного з найважливіших центральних органів виконавчої влади – міністерства, що входить до структури уряду.

Місцева державна адміністрація – місцевий орган виконавчої влади в Україні.

Наказ – правовий акт керівника органу виконавчої влади, підприємства, об’єднання чи установи.

Орган виконавчої влади – державний орган, який здійснює управління державним справам.

Парламентська відповідність уряду – конституційно-правова відповідальність уряду та окремих його членів перед парламентом за проводжувану політику.

Підзвітність парламентська – обов’язок органів виконавчої влади та їх посадових осіб звітувати про свою роботу перед парламентом.

Політична відповідальність уряду – конституційно-правова відповідність уряду та його членів перед парламентом і/або главою держави за політику, яку вони проводять.

Постанова Кабінету Міністрів України – нормативно-правовий акт, що видається Кабінетом Міністрів України в межах його компетенції.

Прем’єр-міністр України – вища посадова особа, яка очолює Кабінет Міністрів (уряд) України.

Програма уряду – програма діяльності новосформованого уряду, яка подається на розгляд і ухвалення парламенту.

Складання повноважень – оголошення органу державної влади або його посадової особи про припинення своїх повноважень.

Урядова більшість – парламентська більшість, на основі якої формується уряд.

Урядова законодавча ініціатива – офіційне внесення урядом законопроекту до парламенту з метою його розгляду та прийняття парламентом як закону.

Самостійна робота

1) В зошиті або в спеціальному словнику термінів записати формулювання основних термінів, визначених програмою: адміністрація, виконавча влада, глава уряду, Кабінет Міністрів України, коаліційний уряд, міліція, міністр, місцева державна адміністрація, наказ, орган виконавчої влади, парламентська відповідність уряду, підзвітність парламентська, політична відповідальність уряду, постанова Кабінету Міністрів України, Прем’єр-міністр України, програма уряду, складання повноважень, урядова більшість, урядова законодавча ініціатива.

2) Ознайомитись із змістом розділу VI Кабінет Міністрів України. Інші органи виконавчої влади Конституції України; Главою 7. Рада міністрів Автономної Республіки Крим Конституції Автономної Республіки Крим; Розділом V Президент України (ст. 112; ст. 106 ч.: ч.16,15,10,9), Розділом IV Верховна Рада України ( ст.85 ч. 4,11,12,13; ст.87, ст. 92 ч.1, ст.93, ст. 96, ст.97. ст.98), Розділом X Автономна Республіка Крим (ст. 136,135), Розділом XII Конституційний суд України (ст. 150,151) та Законом України в яких конкретизуються, розвиваються положення Основного Закону.

3) Схематично зобразіть «Систему органів виконавчої влади», «Місце та роль Кабінету Міністрів у системі розподілу влади».

 

 

ПРАКТИКУМ

ЗАДАЧА 1

13.06.98 р. Верховна Рада України розглядала питання про відповідальність Кабінету Міністрів України. Пропозицію про розгляд цього питання на засідання Верховної Ради України внесли депутати кількість яких відповідала мінімальній кількості народних депутатів, за пропозицією яких Верховна Рада України може розглядати це питання. За резолюцію про недовіру Кабінету Міністрів України проголосували народні депутати, що внесли цю пропозицію та ще група народних депутатів, кількість яких відповідає різниці між мінімальною кількістю народних депутатів, обрання яких є необхідне щоб Верховна Рада України була повноважною, і мінімальною кількістю народних депутатів, кількість голосів яких є достатньою, щоб прийняти резолюцію про недовіру Кабінету Міністрів України.

Скільки голосів не вистачило для прийняття Верховною Радою України резолюції про недовіру Кабінету Міністрів України? (…..)

Рекомендована література


Дата добавления: 2021-07-19; просмотров: 119; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!