Активатори, призначення, їх дії при флотації



— флотаційні реагенти, які забезпечують закріплення збирача на мінеральній поверхні і її гідрофобізацію з метою ефективної флотації мінералу, що флотується.

Механізм дії:

Взаємодія реагентів-активаторів з мінеральною поверхнею відбувається за такими механізмами:

хімічне очищення мінеральної поверхні від плівок депресора і оголення елементів кристалічної гратки, які здатні до взаємодії зі збирачем і створення сорбційного шару необхідного складу (механізм І);

хемосорбція на мінеральній поверхні йонів, які стають центрами закріплення збирача (механізм ІІ);

гетерогенна хімічна реакція, яка приводить до утворення об’ємних плівок, поверхня яких є сприятливою для утворення необхідного сорбційного покриття збирача (механізм ІІІ).

Основні реагенти активатори, що використовуються на збагачувальних фабриках, такі:

Сірчана кислота H2SO4 застосовується як активатор при флотації сильно окиснених піритних руд. При збагаченні мідно-піритних руд мідна флотація здійснюється в сильно лужному середовищі, що сприяє депресії піриту. При сильному окисненні на поверхні піриту утворюється плівка, що містить сульфогідрат заліза, оксид і закис заліза, важкорозчинні солі основних сульфатів. При доданні сірчаної кислоти плівки розчинюються, на поверхні утворюються сульфідосульфати, які взаємодіють з сульфгідрильними збирачами. Витрати H2SO4 складають 500 — 1000 г/т.

Мідний купорос СuSO4 •5Н2O активує флотацію ксантогенатом сфалериту і у значно меншому ступені піриту і піротину. Мідний купорос впливає на окисно-відновлювальні реакції, може сприяти також переводу ксантогенату у диксантогенід, який активно закріплюється на вказаних мінералах і гідрофобізує їхню поверхню (механізм ІІ). Витрати СuSO4 •5Н2O.

Сірчистий натрій Na2S застосовується для активації окиснених мінералів кольорових металів — церуситу PbCO3, англезиту PbSO4, малахіту Cu2(CO3)(OH)2, азуриту Cu3(CO3)2(OH)2.

Ціаніди NaCN, KCN можуть бути активаторами для сильно окиснених сульфідів міді, тому що окиснені сполуки міді легко розчиняються ціанідами.

23. Гв интовий сепара́тор

являє собою апарат, що працює за принципом поділу матеріалу в похилому безнапірному потоці малої глибини. У гвинтових сепараторах є нерухомий похилий гладкий жолоб, виконаний у вигляді спіралі з вертикальною віссю. Пульпа завантажується у верхню частину жолоба й під дією сили ваги стікає вниз у вигляді тонкого, різної глибини по перетину жолоба,потоку. При русі в потоці крім звичайних гравітаційних і гідродинамічних сил, що діють на зерна, розвиваються відцентрові сили. Важкі мінерали концентруються у внутрішньої границі жолоба, а легкі - у зовнішньої. Жолоб гвинтових сепараторів у поперечному перетині представляє собою 1/4 кола або витягнутого еліпса. На кінці жолоба розташовані поділяючі ножі, які ділять потік на дві частини, що містять різні продукти. Зовнішній вигляд гвинтового сепаратора наведений на малюнку.На гвинтових сепараторах можна збагачувати вугільний шлам крупностью 0,074 - 3,0 мм, при вмісті твердого в пульпі 370-440 г/л і навантаженню по твердому 2 - 2,5 т /година. ЗАЛЕЖНО від зольності, крупності й ширини класифікації й ряду інших факторів відбувається зниження зольності продукту, який направляється в концентрат, на 7 - 15 %. У породу йде до 15 % продукту від вихідного живлення. Зольність концентрату 8 - 11 % при зольності вихідного живлення 17 - 24 %.Найбільше ефективно на гвинтових сепараторах збагачується матеріал крупностью 0,1 - 1,5 мм. Значно гірше відбувається збагачення зерен крупностью 0,1 - 0,074 мм. Гвинтовий сепаратор, як і більшість апаратів, де відбувається поділ матеріалу по щільності у водному середовищі, чутливий до ширини класифікації по крупности зерен живлення й набагато краще працює на вузько класифікованому матеріалі, що й передбачається при проектуванні.Особливістю руху потоку по гвинтовому жолобу є те, що мінеральне зерно, рухаючись по гвинтовому жолобу, випробовує одночасна дія сил, різних по величині й напрямку. Їхня рівнодіюча визначається траєкторією руху зерна і його положенням у поперечному перерізі потоку.НА відміну від поведінки зерен у прямих похилих потоках у гвинтовому потоці зерна переміщаються відносно один одного не тільки уздовж жолоба, але й у поперечному напрямку. У результаті легкі зерна, що мають більшу швидкість переміщення по потоку не тільки обганяють зерна придонного шару потоку, але й зміщаються під впливом більшої відцентрової сили й поперечної циркуляції до зовнішнього краю потоку, створюючи віяло продуктів у жолобі.
Середня поздовжня швидкість зерен по жолобу гвинтового сепаратора мало відрізняється від швидкості води. Фактор крупності має для гвинтових сепараторів більше значення, чим фактор щільності. Дрібні класи всіх мінералів затримуються на жолобі більш тривалий час, чим великі.
Основним конструктивним параметром сепаратора є діаметр гвинтового жолоба, який визначає розміри апарата, його масу й продуктивність. Вибір діаметра сепаратора залежить від продуктивності по твердому, крупності й щільності розподільчих мінералів.
ЗІ збільшенням діаметра сепаратора крупність ефективно виділених на ньому зерен збільшується. Сепаратори малого розміру ефективно виділяють дрібні зерна.

 

24.Контроль густини пульпи

Щільність пульпи звичайно виражають процентним вмістом в ній твердої фази через відношення маси твердої фази до маси води (Т:Ж) або через вміст твердої фази в одиниці об’єму пульпи. Щільність пульпи є одним з основним параметрів регулювання і контролю флотації, а також та інших процесів ,наприклад згущення і фільтрації.Щільність пульпи визначається ручним або автоматичним способом.При ручному способі щільність пульпи визначається періодично , ч/з 30-60 хв, в залежності від степеню коливання її в точці випробування.Для цього використовується мірна літрова кружка(пікнометр).Автоматичний:п’єзометричний щільнометр – стаціонарний автоматичний прибор для визначення і регістрації щільності пульпи або суспензії.Дія його основана на вимірюванні перепаду тиску повітря, що виходить з двох трубок, занурених в пульпу або суспензію на різну глибину.Щільнометр ГПІД – працює по принципу сосудів з застосуванням гідростатичних трубок.Ваговий щільнометр працює по принципу безперервного зважування рухомої пульпи в мірній трубі. Радіоактивні щільнометри мають переваги з ін. типами при контролі щільності пульпи в закритих ємкостях(коли не можна занурити датчик в контролюєме середовище).


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 214; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!