Обслуга дискових вакуум-фільтрів та ТБ



.Вакуум-ф. запускають в роботу тільки після ретельного огляду обладнання. Перевіряють стан приводу ф-ра і мішалки, лагодження ф-тканини, трубопроводів, вимірювальних приладів, наявність змазки в підшипниках. Ванна фільтру повинна бути чистаі промита. Крани для випуску пульпи з ванни повинні бути закриті, гідравлічний затвор очищенний від осаду і заповнений водою. Проводять попередній пуск допоміжного обладнання, перевіряють лагодження насосів для відкачки фільтрату, вакуум-насосів, повітродувок і трубопроводів. Пуск в роботу проводять після подачі звукового сигналу. Не допускається переповнення ванни пульпою. Необхідно перевіряти за налагодження ф-тканини і наглядати за правильністю закріплення ножей для зняття осаду. Забороняється під час обертання дисків поправляти ф-тканину руками, підтягувати гайки секторів, опускати руки в ванну ф-ра, ставати на борт ванни. У ванні повинен підтримуватися постійний рівень пульпи при мінімальному переливі через зливний отвір. Розшарування пульпи може привести до нерівномірної товщини осаду на секторі дискового в-фільтру і неоднакової вологості його на диску ф-ра. Запасні сектори з новою ф-тканиною готують заздалегідь. При ремонті ф-ру всі ел-двигуни повинні бути відключені. Щоб запобігти випадкове включення передбачається блокований зв’язок, а також звукова сигналізація при свавольній зупинці ф-ру.

Схеми подрібнення.

Класифікація схем подрібнення:1)число стадій подрібнення у схемі;2)вид циклу подрібнення у першій стадії (відкритий, повністю замкнений, частково замкнений);3)місце завантаження вихідної рудм (в млин, в класифікатор);4)наявність або відсутність поєднанних операцій попередньої і повірочної класифікації;5)наявністю або відсутністю у схемі операцій контрольної класифікації. В залежності від числа стадій схеми подрібнення поділяються на три класи: одностадіальні, двохстадіальні, багато стадіальні. Двохстадіальні схеми в залежності від циклу подрібнення в першій стадії діляться на тир групи: 1-двохстадіальні з відкритим циклом подрібнення в першій стадії;2- двох стадіальні з повністю замкненим циклом в першій стадії;3- двох стадіальні з частково замкненим циклом в першій стадії. Ці групи двох стадіальних схем подрібнення відрізняються не тільки по виду цикла подрібнення в першій стадії, але і по способу передачи навантаження з першої стадії в другу: в схемах 1 навантаження передеється через злив млина, в схемах 2 – через злив класифікатора, в схемах 3 = через піски класи-ра. 

Фактори, що впливають на мінералізацію бульбашок і пінну флотацію частинок.

Пінна флотація здійснюється в умовах турбулентного руху, при цьому пульпа разом з частинками і бульбашками рухається по криволінійній траєкторії , що викликає появу відцентрових сил, під дією яких бульбашки повітря , які мають щільність меншу щільності пульпи , починають рухатися у пульпі від перефирії вихору до його центру і одночасно вспливати. Частинки мінералів, щільність яких більше щільності пульпи, навпаки, рухаються від центру вихору до перефірії і одночасно тонуть під дією сили тяжіння. Протилежний рух частинки і бульбашки приводить до їх зустрічі і закріпленню частинки на бульбашці. Швидкості бульбашки і частинки до її закріплення на бульбашці складаються зі швидкості переносного руху пульпи і швидкості відносно руху їх в пульпі. Так як відцентрові сили, які виникають при вихровому русі пульпи, набагато більше сил тяжіння, то вертикальні складові відносних швидкостей бульбашок і частинок малі порівняно з радіальними складовими цих швидкостей. Тому швидкостями вспливання бульбашок і падіння частинок можна знехтувати та зважати тільки швидкості радіального руху бульбашок до центру вихора, а частинок-до перефірії.Механізм мінералізації бульбашок при флотації тяжкий. В процесії флотації приймають участь мільйони бульбашок і частинок і вірогідність флотації кожної з них залежить від вірогідності окремих етапів цього процесу, а саме: взаємодія частинок з реагентами, зіткнення їх з бульбашками, закріплення на бульбашках, дія сил, які відриваються, умови створення і руйнування складних аерофлокул, процеси, які виникають в пінному прошарку та ін. Процес мінералізації бульбашок можна розділити на 4 етапи: 1- зіткнення частинки з бульбашкою характеризується вірогідністю зіткнення.2 – закріплення частинки на бульбашці. 3 - збереження ч-ки на бульбашці ч-ки до виводу її в пінний прошарок. 4- утримання ч-ки на бульбашці у пінному пошарку до знімання його з поверхні пульпи.

 

30.Сучасна схема випробування грудкового матеріалу.

Випробування грудкового матеріалу - комплекс операцій з відбору вихідної руди та продуктів її збагачення і підготовка їх до аналізу. Випробування на фабриках ведеться з метою контролю технологічного процесу, якості продукції та визначення результатів роботи фабрик. З цією ж метою ведеться опробування допоміжних матеріалів,використовуваних при збагаченні в магнітному сепараторі. Проби відбираються для отримання таких даних: гранулометричного, мінерального і хімічного складу, вологості, щільності, концентрації реагентів, вмісту твердого в сливах, пилу в газах. Контроль процесу на збагачувальній фабриці здійснюється - ВТК. Контроль технологічного процесу ведеться на всьому шляху: від надходження на фабрику руди до отримання кінцевого продукту - концентрату. Також передбачений контроль окремих операцій, під уникнення порушень технологічного процесу охолодження. Систематичному контролю і випробуванню на збагачувальних фабриках піддаються: вихідна руда,концентрат, відвальні хвости. Методи і засоби відбору та підготовки проб вибираються для кожного опробуемого продукту з урахуванням його властивостей.

 

Кінетика подрібнення.

 Для правильного управління процесом подрібнення необхідно знати, як протікає процес у часі. Крупність продукту подрібнення контролюється на контрольному ситі, розмір чарунки якого відповідає граничній крупності. Проходження ч/з сито представляє собою готовий продукт. Залишок на ситі - недоподрібненний продукт. Якщо при роботі кульового млина періодичної дії ч/з визначені інтервали будемо відбирати проби подрібненого продукту і визначати вміст крупного класу, а отриманні результати будемо оформлювати у вигляді графіку, то отримаємо криві залежності вмісту крупного класу від часу подрібнення. (рис)

З часом вихід крупного класу зменшується. При виборі рівняння кінетики подрібнення в простому випадку припускають, що швидкість зменшення залишку на контрольному ситі пропорційна масі цього залишку: (формули з конспекту)

 

 

Електростатичні сепаратори

Електростатичний сепаратор – це сепаратор в якому вихідний матеріал розділяється на компоненти за їх електропровідністю в електростатичному полі.

Конструктивно С.е. розділяють на барабанні, камерні, пластинчаті та каскадні. С.е. забезпечують збагачення в електростатичному полі частинок крупністю до 3-5 мм. Електростатичне поле характеризується відсутністю рухливих носіїв заряду. Напруженість електростатичного поля 3-4 кВ/см. Частинки мінералів, що розділяються, заряджаються шляхом безпосереднього контакту із зарядженим електродом, що знаходиться під високим потенціалом. Частинки провідників, потрапляючи на заряджений барабан (електрод осадження), що обертається зі швидкістю 40-400 об/хв., швидко заряджаються, отримуючи значний заряд. Частинки непровідників заряджаються повільно і отримують дуже малий заряд. Заряджені частинки, маючи з барабаном однойменний заряд, відштовхуються від нього і падають у приймач для провідників. Неелектропровідні частинки не змінюють напряму свого руху і падають у приймач для непровідників або поляризуються, притягуються до барабану і знімаються щіткою у приймач для непровідників. Проміжний продукт (ПП) виділяється в приймач для промпродукту. Додатковий ефект зміни траєкторії провідників дає відхиляючий електрод, заряджений електричним потенціалом, за знаком протилежним заряду часток провідників.

 

33.Зневоднення термічною сушкою.

Термічною сушкою наз. операції зневоднення вологих продуктів збаг-я, які основані на випаровуванні вологи, яка в них міститься, в навколишнє їх газове(повітряне) середовище при нагріванні судимого продукту. Сам процес термічного сушіння можна розглядати як теплофізичний і фізико-хімічний процес, в якому відбув-ся тепло- і волого обмін між поверхнею судимого мат-лу і навколишнім її газовим середовищем при переміщенні тепла і вологи всередині матеріалу. Даний процес проходить внаслідок різниці тиску водяних парів у середовищі і біля поверхні судимого матеріалу, а також різниці температур у поверхні і всередині мат-у. Тепло для випаровування вологи передається судимому матеріалу від нагрітого гарячого повітря або димових газів-продуктів згорання палива-шляхом конверторного теплообміну або від нагрітої гарячої поверхні при безпосередньому зіткненні (контакті) її з мат-м. Середовище, яке сприймає випаровану з судимого мат-у вологу, наз. сушильним агентом сушіння(напр., нагріте повітря або димові гази, які містять деяку кількість водяної пари).Кількість вологи, яка може бути сприймана сушильним агентом-повітрям, димовими газами-від судимого мат-у, залежить від вмісту в ньому(в агенті) водяної пари, температури і тиску газу(повітря). Газ, який містить максимальну кількість водяної пари, наз. насиченим. Температура, при якій відбувається насичення газу парою-наз. точкою роси.Відносна вологість –відношення абсол. вологості до макс. вологості у стані насичення повітря парою при тій же температурі. Абсолютна вологість-маса пари в 1 м. куб. вологого повітря, абсол. вологість відповідає щільності водяної пари. Вологовміст-кількість водяної пари(г, кг), яка приходиться на 1 кг сухого повітря і газу. Ентальпія вологого повітря - визн-ся як ентальпія суміші, яка склад-ся з 1 кг абсолютно сухого повітря і вологовмісту водяної пари. Теплоємкість вологого повітря – сума теплоємкості сухого повітря і водяної пари.


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 163; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!