Розрахунки електромеханічних характеристик двигуна і автоматизованого електропривода



Електропривод постійного струму. Натуральна механічна характеристика двигуна постійного струму незалежного збудження описується рівнянням

 

. /46/

 

При розрахунках частіше користуються електромеханічною характеристикою, яку одержують з /46/, підставивши :

 

. /47/

 

Формула /47/ є рівнянням натуральної електромеханічної характеристики двигуна (Рис.136).

Електромеханічна характеристика автоматизованого електропривода залежить від його структури.

В регульованому електроприводі живлення двигуна здійснюється від перетворювача електричної енергії (ПЕЕ), в якості якого використовуємо перетворювач з широтно-імпульсною модуляцією (ШІМ).

Широтно-імпульсні перетворювачі відносяться до імпульсних систем регулювання напруги постійного струму і забезпечують плавне регулювання кутової швидкості двигуна шляхом періодичного під’єднання якоря до джерела живлення і відмикання від нього. В період відмикання двигун продовжує обертатись за рахунок накопичених кінетичної і електромагнітної енергій.


Рис. 5.

 

Схема живлення двигуна постійного струму від широтно-імпульсного перетворювача показана на Рис.5, а. Вона складається з узгоджуючого трансформатора Т, випрямляча В, зібраного за трифазною нульовою схемою, транзистора VT - електронного вимикача, згладжуючого реактора  і діода . Діод , шунтуючи коло якоря, утворює коло для струму  (Рис.5, б) джерелом якого є ЕРС самоіндукції, яка виникає в колі якоря в період розімкненого стану електронного вимикача. Це створює умови для безперервного протікання струму , що значно зменшує його пульсацію і запобігає виникненню комутаційних перенапруг на транзисторі  та на обмотках якорного кола.

Регулювання напруги на якорі досягається змінною тривалості імпульсів  (широтно-імпульсна модуляція) при сталому періоді комутації Т. Середнє значення напруги

 

 

де  стала випрямлена напруга;  відносна тривалість імпульсу.

Рівняння електромеханічної характеристики

,

 

де  середнє значення струму, , показує, що змінюючи , можна регулювати швидкість в широкому діапазоні. При цьому жорсткість характеристики  не змінюється, за умови неперервного струму якоря. При невеликих струмах запас електромагнітної енергії  малий, в період пауз струм якоря знижується до нуля і в кривій струму з’являються паузи - струм стає переривчастим, опір якорного кола зростає і жорсткість електромеханічної характеристики зменшується. Це призводить до зменшення діапазону регулювання швидкості.

Основним засобом зменшення зони переривчастих струмів є збільшення частоти комутації. Сучасні силові транзистори дозволяють здійснювати комутацію з частотою 2...10 кГц. Зменшенню зони переривчастих струмів сприяє згладжуючий реактор, збільшуючи ЕРС самоіндукції.

Для розширення діапазону регулювання швидкості використовують замкнені системи, в яких тривалість імпульсу змінюється в залежності від швидкості двигуна за допомогою зворотних зв’язків. При цьому можна використати вертикальний принцип керування за умови, що частота генератора змінної напруги буде рівною частоті комутації.

Еквівалентний опір широтно-імпульсного перетворювача  розраховують за тими ж формулами, що і еквівалентний опір керованого випрямляча, тому

 

 

де  - активний опір згладжуючого реактора.

Індуктивний опір

 

 /48/

 

де  напруга короткого замикання, яка для трансформаторів серії ТС дорівнює 2%,  і  відповідно номінальні фазні напруга і струм первинної обмотки трансформатора,  коефіцієнт трансформації.

Активний опір фази

 

, /49/

 

де  потужність короткого замикання трансформатора, яка залежить від його потужності. Використаємо трансформатор серії ТС з , наведеною в табл. 3.

 

Таблиця 3

6,3
175

 

Щоби напруга на якорі двигуна , діюче значення напруги вторинної обмотки трансформатора  відповідно повинно бути рівним 208 В.

За цією умови коефіцієнт трансформації

 

. /50/

 

Номінальний струм первинної обмотки

, /51/

 


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 183; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!