ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ ДОСЛІДЖЕННЯ СИНОНІМІЇ ТА АНТОНІМІЇ КИТАЙСЬКОЇ МОВИ ПРИ ФОРМУВАННІ МОВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ



Міністерство освіти і науки України

ДЗ «Луганський національний університет
імені Тараса Шевченка»

 Факультет іноземних мов

Кафедра східних мов

 

 

УДК: 378.016:811.581'373.422/423

Кузнєцова Катерина Володимирівна

 

ВИКОРИСТАННЯ СИНОНІМІВ Й АНТОНІМІВ КИТАЙСЬКОЇ МОВИ У ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ МОВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ СТУДЕНТІВ ДРУГОГО КУРСУ

 

 

Магістерська робота

за спеціальністю 014.02 «Середня освіта.

Мова і література (китайська)»

 

 

Особистий підпис – __________ Запотоцька К.О.
Науковий керівник – __________ Федічева Н. В., кандидат педагогічних наук, доцент
Завідувач кафедри – __________ Федічева Н. В., кандидат педагогічних наук, доцент

 

 

Старобільськ – 2019

ЗМІСТ

ВСТУП…………………………………………………………………………….3

РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ ДОСЛІДЖЕННЯ СИНОНІМІЇ ТА АНТОНІМІЇ КИТАЙСЬКОЇ МОВИ ПРИ ФОРМУВАННІ МОВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ………………………………………………………………….6

1.1. Класифікація синонімії та антонімії у сучасній китайській мові та джерела їх формування…………………………………………………………...6

1.2. Характерні особливості синонімії та антонімії у сучасній китайській мові………………………………………………………………………………..23

1.3. Особливості та проблеми формування мовної/лінгвістичної компетенції студентів………………………………………………………………………….32

Висновок до розділу 1…………………………………………………………...36

РОЗДІЛ 2 ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ МОВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ СТУДЕНТІВ…………………………………………………………………….39

2.1. Роль та функції синонімів та антонімів при вивченні китайської мови……………………………………………………………………………….39

2.2. Оволодіння лексичним багатством китайської мови шляхом вивчення її синонімічних й антонімічних засобів…………………………………………..49

Висновок до розділу 2……………………………………………………….…..70

ВИСНОВКИ………………………………………..……………………………72

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………….75

ДОДАТКИ……………………………………………………………………….82

ВСТУП

Китайська мова є однією з найстаріших у світі. Подолавши шлях більш ніж у три тисячі років, вона дивує світ своєю самобутністю та багатством мовлення. Результатом такого тривалого користування мовою стало формування значної смислової скарбниці – синонімії та антонімії. Варто відзначити, що синонімія демонструє багатство та різноманіття мови, а антонімія дозволяє логічно та чітко визначити, ясно показати протилежні явища, властивості та особливості предметів навколишньої дійсності.

Викладач іноземних мов постійно вдосконалює процес навчання з метою створення умов для ефективного засвоєння матеріалу. Мовна компетентність є основою й джерелом розвитку різних типів компетентностей: комунікативної (у тому числі мовленнєвої), психолінгвістичної, соціолінгвістичної, культурологічної тощо. Становлення мовної компетентності є невід’ємною частиною вивчення іноземної мови. Процес формування мовної компетенції дозволяє якісно закріплювати відповідний лексичний матеріал, удосконалювати монологічне та діалогічне мовлення, формувати навички професійного читання та аудіювання.

Актуальність роботи зумовлена зростаючим інтересом сучасних філологів до лексичного складу китайської мови та необхідністю більш глибокого вивчення явища синонімії та антонімії у сучасній китайській мові, що є невід’ємною частиною формування мовної компетенції. Все це і зумовило вибір теми нашої магістерської роботи «Використання синонімів й антонімів китайської мови у процесі формування мовної компетенції студентів другого курсу».

Мета роботи полягає у детальному аналізі процесу формування мовної компетенції студентів другого курсу шляхом вивчення синонімічних й антонімічних засобів китайської мови.

Об'єкт дослідження : навчання китайської мові студентів другого року навчання.

Предметом дослідження є використання синонімів й антонімів китайської мови у процесі формування мовної компетентності студентів другого курсу.

Для досягнення поставленої мети постає необхідність розв’язати наступні завдання:

1. Дати визначення поняттям «синонім» та «антонім», розібрати їх класифікацію, визначити джерела формування синонімії та антонімії при вивченні китайської мови.

2. Всебічно розкрити особливості явищ синонімії та антонімії у сучасній китайській мові.

3. Виявити особливості та проблеми формування мовної компетенції студентів, зокрема на заняттях китайської мови.

4. Дослідити роль та функції синонімів й антонімів при вивченні китайської мови.

5. Схарактеризувати процес засвоєння лексичного матеріалу китайської мови шляхом вивчення її синонімічних та антонімічних засобів.

В процесі наукового пошуку застосовувалися такі методи дослідження, як аналіз, дедукція, систематизація що дозволило узагальнити та систематизувати існуючий теоретичний матеріал та зробити відповідні висновки.

Наукова новизна роботи полягає у комплексному аналізі процесу формування мовної компетенції студентів другого курсу шляхом збагачення лексики синонімічними й антонімічними засобами китайської мови.

Практичне значення роботи полягає в можливості використання матеріалів та результатів дослідження при подальшому написані науково-дослідних робіт різного характеру, складанні навчальних посібників, для подальших наукових розвідок у таких галузях як методика викладання китайської мови, сходознавство, китаєзнавство.

Апробацією дослідження є публікація роботи у вигляді статті у «Збірнику матеріалів VIIІ Міжнародної науково-практичної конференції «Україна-Китай: діалог культур»» та представлення їх на конференції, що проходила 16-17 квітня 2018 року на базі «Полтавського університету економіки і торгівлі».

Структура та обсяг роботи. Магістерська робота складається зі вступу, двох розділів з висновками до кожного, загального висновку, списку використаних джерел, який містить 72 найменування та двох додатків. Основний зміст роботи викладено на 84 сторінках.

 


РОЗДІЛ 1

ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ ДОСЛІДЖЕННЯ СИНОНІМІЇ ТА АНТОНІМІЇ КИТАЙСЬКОЇ МОВИ ПРИ ФОРМУВАННІ МОВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ

 


Дата добавления: 2019-02-22; просмотров: 232; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!