Технології розвивального навчання Д.Ельконіна-В.Давидова



 

Основна ідея концепції Д.Ельконіна-В.Давидова   У молодшому шкільному віці через спеціально побудоване навчання у дитини можуть бути сформовані здатності до _____________________ _____________________________________________________________. Тобто дитина повинна поступово, за час навчання в молод­ших класах, набути "вміння___________________" (сформувати в дитини конк­ретні здібності з самовдосконалення (рефлексія, аналіз, планування, тощо).
Засади дидактичної концепції 1. Знання в цій системі не самоціль, а тільки ____________________. 2. Провідним, основним у процесі оволодіння новими знаннями має бути цілеспрямована ________________________________________.
Навчальна діяльність як універсальний метод Навчальна діяльність, як універсальний метод, являє собою особливу форму діяльності вчителя, спрямовану на учня. При цьому навчальний матеріал слід подавати у трьох площинах: 1. Система ________________________________________________, які проходять через усю програму предмета. 2. Розгортання навчального матеріалу всередині кожного навчального завдання за етапами її вирішення. 3. Розробка кожного конкретного уроку відповідно до певного етапу вирішення навчального завдання.
Складові структури навчальної діяльності  Відповідно до особливостей цілеспрямованої нав­чальної діяльності формується її структура, складови­ми якої є:
  1. Навчально-пізнавальні мотиви.
  2. ____________________________________________________.
  3. ____________________________________________________.
  4. Оцінювання.
Мета постановки навчального завдання Учні засвоюють загальні засоби роботи з матеріалом, поширюють його на рішення тих завдань, де цей засіб можна застосувати. Поставивши перед учнями навчальне завдання, вчи­тель організовує його розв'язання, тобто _____________________________________ .
Навчальні дії учнів у структурі навчальної діяльності   Суть навчальних дій полягає у розв'язанні нав­чального завдання:
  1. Виокремлення _______________________________________ із поставленого завдання.
  2. Виокремлення _______________________________________ розв'язання проблеми на основі аналізу, загальних відношень у ма­теріалі, що вивчається.
  3. Моделювання загальних відношень навчального матеріалу і загальних способів розв'язання навчальних проблем у
______________________________________________ формі.
  1. Конкретизація та збагачення окремими виявами загальних відношень і загальних способів дій.
  2. ___________________________за процесом і результатами навчальної діяльності, за виконанням попередніх завдань.
  3. __________________________ засвоєння загального способу як ре­зультату розв'язання навчального завдання
Результати Способи відбору зміс­ту навчання в розвивальному навчанні з урахуванням особ­ливості та структури навчальної діяльності забезпечу­ють формування в учнів __________________________ типу мислення.  

П.І. ____________________________

Заповнити змістом модель

Технології групового навчання

 

Сутність групової навчальної діяльності Групова навчальна діяльність - це модель організації навчання у малих групах учнів, об'єднаних _____________________________ ________________________________________________________. Це повноцінна та активна форма організації навчання яка привчає до ______________________________________________________ ________________________________________________________.  
Форми групової роботи
  1. Однорідна групова діяльність.
  2. ___________________________________групова діяльність.
  3. ___________________________________ групова діяльність.
  4. Індивідуально-групова робота.
Правила спільної діяльності учнів у групі.
  1. Запитання до товариша потрібно формувати чітко і ясно.
  2. На питання потрібно давати повну відповідь.
  3. Оцінювати та вносити пропозиції, доповнювати
        висловлювання.
  1. Аргументувати свою думку та _________________________.
  2. Подумай сам та ______________________________________.
  3. Якщо знаєш - ______________________________________.
  4. В групі всі відповідають, висловлюють свою думку.
  5. Хто не знає, ______________________________________.
 
Прийоми формування пар змін­ ного і постійного складу   1. За симпатією - дитина погля­дом обирає собі партнера. 2.  За вказівкою вчителя - _____________________________. 3.  За малюнками - знайди части­ну свого малюнка та __________________________________________________. 4.  За бажанням дітей виконува­ти певний однаковий вид        роботи. 5.  За порядковим номером (час­тіше на уроці фізкультури). 6.  ______________________________________________ - під час читання тексту на уроці.  
Етапи організації та проведення групової роботи. І етап. Планування групової роботи на уроці. II етап. Проведення групової роботи способом ________________ ______________________________________________________. III етап. Аналіз групової роботи  
Результат На уроці задіяні всі учні. Групові завдання викликають у дітей зацікавленість, їх виконання приносить більше задоволення. Спілкування між собою ____________________________________ _________________________________________________________ __________________________________________________________ __________________________________________________________ _________________________________________________________

П.І. ____________________________

Заповнити змістом модель

Технології діяльнісного методу

 

Дидактична основа 1.Понятійний опис цілей освіти і методи їх реалізації. 2.Структура підготовки і проведення уроків. 3.Система _______________________________________________. 4. Система моніторингу результатів навчання.  
Дидактичні принципи   1. Принцип безперервності. 2. Принцип цілісного уявлення про світ. 3. Принцип мінімакса. 4. Принцип психологічної комфортності. 5 Принцип _______________________________________ 6. Принцип _______________________________________ 7. Принцип _______________________________________    
Структура технології діяльнісного методу 1. Самовизначення до діяльності - _________________________________________________________ організується позитивне самовизначення учня до діяльності. 2. Актуалізація знань і фіксація утруднень у діяльності: - підготовка мислення дітей до проектувальної діяльності; - актуалізація знань, умінь і навичок; - ________________________________________________________.  3. Постановка навчальної проблеми - учні співвідносять свої дії з використовуваним способом дій (алгоритмом, поняттям тощо). 4. Побудова проекту виходу з утрудненням - ___________________ __________________________________________________________ 5. Первинне закріплення в зовнішньому мовленні - розв'язування типових завдань на новий спосіб дій з проговорюванням установленого алгоритму. 6. Самостійна робота з самоперевіркою за зразком - виконуються завдання на застосування нового способу дій, здійснюються  _________________________________________________________. 7. Включення до системи знань і повторення -  нове знання включається до систем знань. 8.Рефлексія діяльності (підсумок уроку) - організується _________________________________________________________.  
Результат Технологія забезпечує не тільки системне тренування дійових здібностей учнів, формування в них готовності до саморозвитку, але й ____________________________________________________ _________________________________________________________ . Технологія діяльнісного методу систематизує ідеї традиційної дидактики й забезпечує цілеспрямоване розв'язання задач _________________________________________________________ в початковій школі.

П.І. ____________________________

Заповнити зміст моделі


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 202; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!