Технології розвивального навчання Л.Занкова



П.І. ____________________________

Доповнити змістом порівняльну таблицю

Традиційного навчання з особистісно зорієнтованим

За основними параметрами освітнього процесу

Параметри Традиційна технологія Особистісно-зорієнтоване навчання
1 2 3
Філософія освіти У центрі навчального процесу - учитель. Учень є об'єктом навчального процесу. Навчання розглядається як результат. Базується на принципах змагання. Зорієнтоване на зовнішню мотивацію. У центрі навчання - ___________. Учень - ____________навчального процесу. Навчання розглядається як ____________. Стимулюються ____________________________ __________________________________________ Зорієнтоване на ____________________________ мотивацію, що ґрунтується на радості пізнання та успіхах.
Мета Увага акцентується лише на формальних знаннях, уміннях і навичках. Є формальним додатком до змісту навчання. Увага акцентується на ______________________ __________________________________________ __________________________________________ Мета полягає в _____________________________ ___________________________________________ ___________________________________________
Зміст Має сталий обсяг. Є кінцевою метою навчання. Визначається суто за предметами. Характеризується _________________________. Є засобом досягнення мети. Визначається на внутріпредметному та __________________________ рівнях.
Методика Увага концентрується на відтворенні завченого змісту. Зорієнтована на середнього учня. Навчання здійснюється на основі творчих методів.  Зорієнтоване на ___________________________ __________________________________________ ___________________________________________  
Методологія оцінювання   Компонент оцінювання має формальний характер. Контроль здійснюється час від часу та в конкретний термін. Оцінювання ґрунтується на врахуванні завченої інформації, знань, умінь, навичок безвідносно до сучасного та майбутнього. Компонент оцінювання має форму ____________ __________________________________________. Перевага надається ______________________, яке скероване на констатацію успіху. Цінування має характер ____________________ _________________________________________, стимулює зусилля учнів до __________________________________________ __________________________________________ __________________________________________.

 

 

П.І. ____________________________

Доповнити порівняльну таблицю навчального процесу

З використанням традиційного і проблемного підходів

 

Традиційне навчання Навчання з використанням проблемного підходу
Актуалізація опорних знань.   Постановка і усвідомлення навчальних цілей і завдань.   Стимулювання мотивів навчання.   Сприймання нової інформації викладача.   Осмислення, узагальнення і систематизація нових знань.   Закріплення знань.   Застосування знань на практиці, вироблення вмінь і навичок.   Перевірка і аналіз результатів навчання, оцінка діяльності. Актуалізація опорних знань.   Постановка і усвідомлення цілей завдань.   Створення _______________________                     Аналіз __________________________ усвідомлення ____________________ постановка ______________________ формулювання ___________________ _________________________________   Знаходження способу вирішення задачі шляхом ___________________ ______________________________.   Доведення чи спростування ________________________________.   Перевірка правильності вирішення ________________________________. Узагальнення ____________________ ________________________________.  

 

П.І. ____________________________

Заповнити змістом модель технології диференційованого навчання

 

Мета та завдання     Диференціація як форма навчання передбачає _________________ __________________________________________________________ __________________________________________________________ __________________________________________________________. Основне призначення диференційованих завдань - забезпечити для кожного учня ________________________________________ ___________________________________________________________
Вимоги до організації диференційованого навчання 1. Вчитель враховує загальну готовність дітей до навчальної діяльності та готовність до ________________________________. 2. Вміє передбачити ________________, які можуть виникнути у дітей під час його засвоєння. 3. В системі уроків використовує диференційовані завдання ______________________________________________ характеру. 4. Проводить _____________________________: для чого плануються завдання, чому їх треба використати саме на даному етапі уроку, як продовжити цю роботу на наступних уроках.
Змістовий компонент Диференціація за ступенем самостійності - всім учням пропонуються завдання однакової складності, надаючи необхідну допомогу різним групам школярів. 1 група - зазначається лише _____________________; 2 група - до завдання дається ____________________, 3 група - детально розбирається ____________________________, необхідних для пошуку розв'язання. Диференціація за ступенем складності - це добір різноманітних завдань, які можна класифікувати таким чином: 1. Завдання, що вимагають різної глибини _______________________. 2. Завдання, розраховані на різний рівень ___________________ ________________________________________________________ 3. Завдання _________________________________________ характеру
Процесуальний компонент   1.Вести __________________________________________ за учнями. 2. Активізувати ___________________________ молодших школярів. 3. Здійснювати постійний ______________________________зв'язок. 4. Вміло використовувати ____________________________________. 5. Чітко визначити, на якому етапі уроку потрібна дифе­ренціація. 6. Застосовувати диференційовані завдання ____________________ на кожному уроці. 7. Передбачити варіанти завдань, дібрати __________як зорові опори під час виконання вправ, _____________ завдан­ня для здібних дітей. 8. Передбачати обсяг завдань, щоб всі учні змогли одночас­но їх закінчити. 9. Диференціацію здійснювати за допомогою чітко продуманої системи _____________________________________ форм роботи.
Очікувані результати   Ефективне використання диференційованих завдань на різних етапах уроку та під час організації домашньої роботи дозво­ляє навчати школярів з _______________________________________ до навчальної діяльності.

П.І. ____________________________

Заповнити змістом модель

технології розвивального навчання Л.Занкова

 

Цільові орієнтації технології розвивального навчання Л.Занкова     1. Всебічний _________________________________ особистості.   2. Створення основи для ________________________________ ______________________________________________________.  
Засади дидактичної концепції Л.Занкова   1. Загальний розвиток тлума­читься як _________________________ __________________________________________________________ . 2. Основними крите­ріями при визначенні рівня загального розвитку є розвиток _________________________________________________ ___________________________________________________________  
Основні дидактичні принципи   1. Принцип навчання на високому рівні ________________________. 2. Принцип навчання _________________________________темпом. 3. Принцип провідної ролі ______________________________ знань. 4. Принцип усвідомлення школярами процесу __________________. 5. Принцип цілеспрямованої і систематичної роботи з розвитку ________________________________________________________.  
Особливості технології   1. Основна мотивація навчальної діяльності - _________________________________________________________ . 2. Залучати учнів до різновидів діяльності, використовуючи __________________________________________________________ і такі методи навчання які спрямовані на збагачення __________________________________________________________.  
Очікувані результати     Впровадження технології розвивального навчання Л.Занкова дає розвивальний ефект у сфері таких психічних процесів, як ____________________________________________________________ ____________________________________________________________.
Результати наукових досліджень під керівництвом Л.Занкова 1. Доведено положення про ведучу роль ______________________ _________________________________________________________. 2. Введено поняття "загальний розвиток" як загальна мета та як показник ________________________________________ __________________________________________________________. 3. Розкрито лінії і засоби вивчення загального розвитку школярів.  

 

П.І. ____________________________

Заповнити змістом модель


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 163; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!