Договори, підписані між країнами СНД у 2000-2001 роках



21 червня 2000 р. Програма боротьби з міжнародним тероризмом та іншими проявами екстремізму на період до 2003 року
1 грудня 2000 р. Договір про утворення Антитерористичного центру. Україна підписала із застереженням, що воно не повинно суперечити національному законодавству і інтересам держави.
18 серпня 2000 р. Заява щодо підготовки і проведення саміту та Асамблеї Тисячоліття ООН, щодо впливу процесів глобалізації та інтеграції на країни Співдружності.
1 червня 2001 р. Рада глав держав СНД прийняла Рішення про координацію зовнішньополітичної діяльності держав
29 листопада 2001 р. Проект Рішення Ради глав держав стосовно аналітичної доповіді «Підсумки діяльності СНД за 10 років і завдання на перспективу»; Міждержавна програма утворення мережі інформаційно-маркетингових центрів з метою просування товарів та послуг на національні ринки держав-учасниць СНД на період до 2005 року; Порядок організації взаємодії держав-учасниць СНД з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру; Програма основних напрямів співробітництва держав-учасниць СНД у галузі культури на період до 2005 року; Угода про координацію робіт у галузі ліцензування освітньої діяльності, атестації та акредитації освітніх установ країн СНД; Міждержавна програма реалізації Концепції формування єдиного освітнього простору СНД.

 

За 18 років існування Співдружності Незалежних Держав з метою її удосконалення 16 вересня 2004 року в Астані та 26 серпня 2005 року у Казані відбулися засідання Ради керівників держав. На цих засіданнях були прийняті рішення по удосконаленню та реформуванню органів СНД. На Казанському саміті була створена Група високого рівня, яка у листопаді 2006 року запропонувала керівництву Доповідь, в якій зазначалося про доцільне збереження діючої структури організації.

На засіданні Ради голів держав у Санкт-Петербурзі 10 квітня 2007 року було вирішено розробити План основних заходів щодо  реалізації Концепції, яка була затверджена 5 жовтня 2007 року. Основними положеннями концепції визначено: спільні дії у боротьбі зі злочинністю, із незаконним використанням наркотичних та психотропних засобів; співробітництво у програмі протидії незаконній міграції, у боротьбі з тероризмом, з торгівлею людьми. Важливим проявом є розроблення Плану основних заходів з підготовки  до 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Питання для самоконтролю:

1. Складіть порівняльну таблицю, у якій вказано відмінності у зовнішній політиці СРСР у 50-60 –ті роки та 70-80-ті роки ХХ століття. Зробіть відповідні висновки.

2. Дайте аналіз основних напрямків зовнішньополітичного курсу СРСР у 1964 – 1985 рр. Які дії СРСР у цей період привели до загострення міжнародних відносин?

3. Охарактеризуйте суспільно-політичне та економічне становище Радянського Союзу у період загострення кризи радянської системи (1965-1982 рр.).

4. Що вам відомо про «перебудову» у СРСР?

5. Охарактеризуйте процес утворення Союзу незалежних держав.

Тема 6

РОСІЯ У 1991 – 2009 рр. УКРАЇНА І РОСІЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ У НОВІТНІ ЧАСИ

    Українсько-російські відносини за багатьма параметрами можна вважати унікальним явищем світової історії, яке посідає цілком особливе місце не тільки у формуванні культури двох сусідніх великих народів, а й впливає на конфігурацію політичної карти Європи та світу.

    На початку 90-х рр., з проголошенням незалежності України почався непростий процес формування принципово нового типу економічних взаємин між Україною та країнами Чорноморського басейну. Їх і сьогодні можна вважати унікальним явищем світової історії, особливо це стосується співробітництва між Україною та Російською Федерацією. Реальне утвердження суверенного статусу нашої держави, її подальша успішна розбудова тісно пов’язані з налагодженням рівноправних, взаємовигідних і стабільних стосунків з Російською Федерацією. Практично одразу ж після розпаду Радянського Союзу і утворення незалежних держав, Російська Федерація стала основними стратегічним та економічним партнером української держави. Українсько-російські економічні взаємозв’язки ніколи не були простими та однозначними. Близькість двох національних культур, українська і російська мови, переплетіння історичної долі народів, тривале спільне проживання в одній державі – все це визначило своєрідність українсько-російського співробітництва у 1991-2009 рр.

 

Основні поняття: президентсько-парламентська республіка, Державна Дума, популізм, централізація влади, адміністративна реформа, лібералізація економіки, статус великої держави, ринкові перетворення, геополітична роль.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 200; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!