Історія комп'ютерної вірусології



Історія комп'ютерної вірусології представляється сьогодні постійною «гонкою за лідером», причому, не дивлячись на всю потужність сучасних антивірусних програм, лідерами є саме віруси. Серед тисяч вірусів лише декілька десятків є оригінальними розробками, що використовують дійсно принципово нові ідеї. Всі інші - «варіації на тему». Але кожна оригінальна розробка примушує творців антивірусів пристосовуватися до нових умов, наздоганяти вірусну технологію. Останнє можна заперечити. Наприклад, в 1989 році американський студент зумів створити вірус, який вивів з ладу близько 6000 комп'ютерів Міністерства оборони США. Або епідемія відомого вірусу Dir-II, що вибухнула в 1991 році. Вірус використовував дійсно оригінальну, принципово нову технологію і на перших порах зумів широко розповсюдитися за рахунок недосконалості традиційних антивірусних засобів.

Або сплеск комп'ютерних вірусів у Великобританії : Крістоферу Пайну вдалося створити віруси Pathogen і Queeq, а також вірус Smeg. Саме останній був самим небезпечним, його можна було накладати на перші два віруси, і через це після кожного прогону програми вони міняли конфігурацію. Тому їх було неможливо знищити. Щоб розповсюдити віруси, Пайн скопіював комп'ютерні ігри і програми, заразив їх, а потім відправив назад в мережу. Користувачі завантажували в свої комп'ютери заражені програми і інфікували диски. Ситуація усугубляла тим, що Пайн вмудрився занести віруси і в програму, яка з ними бореться. Запустившись її, користувачі замість знищення вірусів одержували ще один. В результаті цього були знищені файли безлічі фірм, збитки склали мільйони фунтів стерлінгів.

Широку популярність здобув американський програміст Моріс. Він відомий як творець вірусу, який в листопаді 1988 року заразив порядка 7 тисяч персональних комп'ютерів, підключених до Internet.

Причини появи і розповсюдження комп'ютерних вірусів, з одного боку, ховаються в психології людської особи і її тіньових сторонах (заздрість, мести, пихатості невизнаних творців, неможливості конструктивно застосувати свої здібності), з другого боку, є обумовлений відсутністю апаратних засобів захисту і протидії з боку операційної системи персонального комп'ютера.

Комп'ютерний вірус – спеціально написана програма, здатна мимовільно приєднуватися до інших програм, створювати свої копії і упроваджувати їх у файли, системні області комп'ютера і в обчислювальні мережі з метою порушення роботи програм, псування файлів і каталогів, створення всіляких перешкод в роботі комп'ютера.

Ознаки появи вірусів

При зараженні комп'ютера вірусом важливо його знайти. Для цього слід знати про основні ознаки вияву вірусів. До них можна віднести наступні:

- припинення роботи або неправильна робота раніше успішно функціонуючих програм;

- повільна робота комп'ютера;

- неможливість завантаження операційної системи;

- зникнення файлів і каталогів або спотворення їх вмісту;

- зміна дати і часу модифікації файлів;

- зміна розмірів файлів;

- несподіване значне збільшення кількості файлів на диску;

- істотне зменшення розміру вільної оперативної пам'яті;

- висновок на екран непередбачених повідомлень або зображень;

- подача непередбачених звукових сигналів;

- часті зависання і збої в роботі комп'ютера.

Слід зазначити, що вищеперелічені явища необов'язково викликаються присутністю вірусу, а можуть бути слідством інших причин.

 

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 3/1

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 3/1 до теми 1.1

1. Дайте визначення, що таке сектор.

2. Для чого потрібна діагностика дисків?

3. Як ви розумієте поняття «дефекти диску»?

4. Дайте визначення «фрагментація диску».

5. Дайте визначення «дефрагментація диску».

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 3/1 до теми 2.1

1. Навіщо потрібне стиснення даних?

2. Для чого потрібна діагностика дисків?

3. За допомогою якої програми здійснюють архівацію даних?

4. Дайте визначення поняттю «комп’ютерний вірус».

5. Назвіть основні ознаки появи вірусів.

МОДУЛЬ 3. РІВЕНЬ 2.

Мета вивчення модуля 3/2.

Ознайомитися із загальними відомостями про логічну структуру жорсткого диску, форматування вінчестера, форматування низького рівня та високого рівня, метод зонно-секційного запису, розбиття на розділи. Принципи створення системного диска, логічну структуру дискет. Архіви, що само розпаковуються. Комп'ютерні віруси, їх властивості та класифікація.

Оволодіти знаннями про логічну структуру жорсткого диску та дискет. Принципи та правила форматування вінчестера. Метод зонно-секційного запису, розбиття на розділи. Принципи створення системного диска, логічну структуру. Архіви, що само розпаковуються. Комп'ютерні віруси, їх властивості та класифікація.

Сформувати вміння самостійно працювати над вивченням нового матеріалу, аналізувати, порівнювати, поєднувати теоретичні знання із практикою.

За умови засвоєння даного модуля на другому рівні складності, маєте можливість поглибити свої знання для цього  необхідно перейти до вивчення навчального матеріалу третього рівня складності.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 218; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!