Тема 2.2. Архіви, що само розпаковуються. Комп'ютерні віруси та їх властивості



Архіви, що саморозпаковуються. В тих випадках, коли архівація проводиться для передачі документа споживачу, слід передбачити наявність у нього програмного засобу, необхідного для витягання початкових даних з ущільненого архіву. Якщо таких засобів у споживача немає, створюють архіви, що саморозпаковуються. Архів, що саморозпаковується, готується на базі звичайного архіву шляхом приєднання до нього невеликого програмного модуля. Сам архів одержує розширення імені .ЕХЕ, характерне для здійснимих файлів. Споживач зможе виконати його запуск як програми, після чого розпаковування архіву відбудеться на його комп'ютері автоматично.

Розподілені архіви . В тих випадках, коли передбачається передача великого архіву на носіях малої місткості, наприклад на гнучких дисках, можливий розподіл одного архіву у вигляді малих фрагментів на декількох носіях.

Захист архівів. В більшості випадків захист архівів виконують за допомогою пароля, який запрошується при спробі переглянути, розпакувати або змінити архів. Захист за допомогою пароля вважається незадовільним і не рекомендується для особливо важливої інформації.

Безперервні архіви. Дуже високий виграш в розмірі (10-50%), особливо при архівації великої кількості малих файлів, виходить при використовуванні опції створення безперервних архівів. В цьому випадку всі дані архівуватимуться у вигляді одного великого файла, а не кожний по окремості. Це значно збільшує ефективність стиснення інформації, але даний метод має і свої недоліки. По-перше, для розпаковування декількох файлів з такого архіву знадобиться більше часу, ніж для витягання із звичайного. Тут матиме значення, якими по рахунку заархівували потрібні файли. Якщо вони були в середині, то для їх розпаковування програмі буде потрібно розпакувати всі файли упаковані до необхідних, поки вона дістанеться до тих, що вимагаються. Створення архівів у такий спосіб також може спричинити за собою великі втрати, адже якщо архів виявиться, є пошкоджений, будуть втрачені всі файли, які в ньому знаходилися. У випадку ж запаковування звичайним способом, можна витягнути з пошкодженого архіву хай не все, але більшість файлів.

До додаткових функцій диспетчерів архівів відносяться сервісні функції, що роблять роботу більш зручної:

- проглядання файлів різних форматів без витягання їх з архіву;

- пошук файлів і даних усередині архівів;

- установку програм з архівів без попереднього розпаковування;

- перевірку відсутності комп'ютерних вірусів в архіві до його розпаковування;

- створення багатотомних архівів, що само розпаковуються;

- вибір або настройка коефіцієнта стиснення інформації.

Файли різних форматів стискаються з різним ступенем ефективності. Дуже добре архівуються графічні файли у форматі *.bmp (на 80--85%) і документи MS Office (в середньому на 60%), трохи гірше -- Web-сторінки (40--50%). Для виконуваних файлів цей показник варіюється (~50% залежно від архіватора) і в більшості випадків досить низький. Архівація практично не впливає на розмір стислих файлів (графічні файли у форматі *.gif і *.jpg, DivX-фільми, образи CD і т. д.).

Найпопулярніші серед користувачів архіватори:

Ø WinZip

Ø WinRAR

Ø 7Zip

Ø WinAce

Ø PowerArchiver

WinZip

Найпоширеніший формат архівів – Zip, і найпоширеніший архіватор – WinZip. Невисокий ступінь стиснення компенсується широкою популярністю WinZip.

Не дивлячись на те, що ступінь стиснення у програми невеликий, вона володіє простим інтерфейсом, а також майстрами для створення і розпаковування архівів. Zip-архіви можуть включати коментарі і бути зашифрованими з використанням пароля. Підтримка багатотомних архівів в самому форматі Zip є обмежений: їх можна створювати тільки на дискетах.

Стандартна версія WinZip може створювати тільки найпростіші архіви, що саморозпаковуються (SFX). Щоб запустити програму після витягання файлів з архіву або змінити текст у вікні розпаковує, необхідно купити утиліту WinZip Self-Extractor, заплативши ще $49.

Для збільшення кількості розпізнаваних форматів архівів є можливість підключення архіваторів Arj і Lha. WinZip — один з перших архіваторів з графічним інтерфейсом під Windows і до цих пір прекрасна інтеграція цього продукту з Windows є еталоном. Але на даний момент конкуруючі архіватори обігнали його і по стисненню, і по зручності інтерфейсу.

WinRAR .

Вічний конкурент програми WinZip. На світовому ринку програмних засобів відомий як архіватор з одним з кращих алгоритмів стиснення даних.

Відновлення "зіпсованих" архівів за умовчанням можливе тільки для Zip-архівів. Для того, щоб звести до мінімуму вірогідність втрати даних, при створенні архівів WinRar рекомендується використовувати опцію «Інформація для відновлення» (цей прапорець можна знайти на вкладці «Загальне» вікна створення архіву). Якщо це було зроблено, то у разі пошкодження архіву його можна буде відновити. Окрім цього в WinRar, можна зменшити вірогідність пошкодження RAR-архіву, вказавши при його створінні розмір інформації для відновлення. Для цього потрібно виконати команду «Команды»>«Добавить інформацію для відновлення у вікні Winrar. При цьому об'єм інформації для відновлення не може перевищувати десяти відсотків від загального розміру архіву.

Багатотомна архівація, що надається архіватором, значно перевершує по зручності метод розбиття "на дискети" що використовується в WinZip.

WinRAR розуміє практично всі відомі формати архівів. Після установки програма вбудовує в головне контекстне меню свої основні ярлики, тому не довестися кожного разу лізти в головне меню і шукати там ярлики програми, а потім розбиратися в її інтерфейсі. Всі основні задачі вже є в контекстному меню. Поряд з кожним пунктом знаходиться добре впізнанний значок, так що при відкритті меню ярлики WinRAR'а відразу ж впадають в очі. При упаковці даних можна задати ступінь стиснення архіву або відключити стиснення. Крім цього, програма дозволяє захищати архіви паролем (можна вказати і те, які файли з архіву повинні бути доступний, навіть якщо користувач не знає пароля), писати коментарі, створювати архіви, що саморозпаковуються. В WinRar присутня можливість скористатися спеціальним алгоритмом мультимедіа-стиснення, оптимізуючим компресію оцифрованого звуку і графічних файлів.

Для користувачів, які спілкуються з архіватором вперше, передбачені спеціальні майстри, які швидко введуть в курс справи. Сама програма володіє приємним інтерфейсом, який не викликає жодних проблем в освоєнні.

Zip

Це ще один архіватор від російських розробників. Завдяки досконалішому алгоритму стиснення якість архівації даних у власного формату *.7z випереджає навіть WinRAR. Правда, такий коефіцієнт стиснення досягається завдяки тому, що архіватор працює повільніше. В іншому 7-Zip дійсно багато в чому перевершує більш відомих конкурентів, а тому перевага йому віддають все більше користувачів.

Інтерфейс у 7-Zip аскетичний, але не потрібно забувати, що програма поки знаходиться на ранній стадії розробки і активно розвивається. Про те, що розробник піклується про розповсюдження продукту по всьому світу, говорить те, що програма підтримує величезну кількість мов - в останній версії програми їх більше шістдесяти. Звичайно ж, є і російський.

7-Zip дає можливість створювати архіви, захищені паролем, а також шифрувати імена файлів, які міститися в архівах. При цьому використовується 256-бітовий алгоритм AES. Саме цей алгоритм в 2001-році був вибраний американським національним інститутом стандартів і технологій (NIST) як криптографічний стандарт на найближчий час, тому можна сказати, що це - один з кращих алгоритмів шифрування на сьогоднішній день.

Плюсом програми є те, що вона абсолютно безкоштовна на відміну від своїх конкурентів, автор лише просить підтримати розробку, виплативши йому винагороду розміром в $20.

WinAce

Не дивлячись на те, що WinAce випускається досить давно, добитися такої популярності серед користувачів, як WinRar, архіватору не вдалося. Для того, щоб архіватор міг змагатися з конкурентом, він повинен перевершувати суперника по двох параметрах - швидкості і ступені стиснення. Розмір архівів у форматі АСІ часто менше ніж після використовування WinRar, проте не настільки, щоб привернути до себе увагу. Окрім цього, WinAce не відрізняється швидкою роботою, затрачувавши майже удвічі більше часу, в порівнянні з WinRar. Якщо ж порівнювати WinAce з 7Zip, то головним недоліком архіватора можна вважати платність.

До недоліків Winace можна також віднести і те, що архіватор не відрізняється високою стабільністю роботи, і як наслідок, час від часу вікно програми закривається унаслідок "неприпустимої операції". Це серйозний недолік, особливо ураховуючи практично безвідмовну роботу Winrar і 7Zip.

Для поліпшення стиснення графічних і звукових, рівно як і виконуваних (*.ехе) файлів, в архіваторі реалізовані додаткові алгоритми мультимедіа-компресії, а для всієї решти типів даних - дельта-стиснення. Підтримується створення безперервних архівів, перевірка на цілісність всіх знайомих програмі форматів, відновлення пошкоджених АСІ і ZIP-архівів і багато що інше. Крім того, можна конвертувати архіви різних форматів в АСІ для зменшення їх розміру. Програма володіє відмінною інтеграцією з Windows.

PowerArchiver

PowerArchiver - дуже могутній архіватор. Красивий, зручний і зрозумілий інтерфейс. PowerArchiver у відмінності від WinRAR, 7Zip і WinAce не надає свого власного формату для стиснення даних проте він підтримує велику кількість різних архівів включаючи і RAR, АСІ і 7-ZIP причому останній підтримується повністю.

Вбудований переглядач дозволяє "на льоту" проглядати TXT, RTF і всі популярні формати графічних файлів прямо в архіві. Крім того, PowerArchiver пропонує користувачу 5 різних методів шифрування особливо секретних даних.

Решта набору функцій стандартна: конвертація різних архівів в ті, які повністю підтримуються програмою, відмінна інтеграція з Windows, можливість створення багатотомних Zip-архівів і безліч інших. Особливою гордістю авторів програми є те, що вона отримала сертифікат від Microsoft як ПО, оптимізоване під Windows XP, зі всіма витікаючими звідси "наслідками", а саме - підтримкою тим Windows XP. Та і сам PowerArchiver може похвалитися масою власних скинов, покликаних повністю змінити його зовнішній вигляд.

При архівації інформації важко із стовідсотковою упевненістю сказати, який з архіваторів в даному випадку дозволить отримати максимальний ступінь стиснення. Найбільш ймовірно, що з трійки WinАce-WinRar-7Zip краще справиться WinRar. Проте навіть при стисненні файлів одного і того ж типу (наприклад, графічного формату bmp) часто неможливо наперед визначити, який з архіваторів стисне файл краще - найвищий ступінь стиснення може бути у будь-якого з перерахованих архіваторів. В більшості випадків визначити оптимальний формат стиснення можна тільки емпіричним шляхом, використовуючи функції оптимізації для конкретного типу і розміру інформації, що стискається. Тому, якщо розмір стислого файла дійсно має значення, перед відсиланням файла поштою, розміщенням на FTP-сервері або перед записом його на лазерний диск, краще всього запакувати дані відразу трьома архіваторами і подивитися, який з них справився із завданням краще за інші.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 306; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!