Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 3/2



Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 3/2 до теми 1.2

1) На скільки частин буде розбито диск операційною системою при логічному розбитті? Що це за частини?

2) Якою командою виконується конфігурування вінчестера, тобто його розбиття на розділи та формування в розділах логічних дисків.

3) Які функції виконує програма, що реалізує команду FDISK.

4) Що таке кластер.

5) Що таке головний загрузочний запис?

6) Назвіть послідовність дій для форматування дискети?

7)  Чи сильно вона відрізняється від послідовності дій для форматування диску?

Питання для самоконтролю з матеріалу модуля 3/2 до теми 2.2

1) Як ви розумієте поняття «архіви, що саморозпаковуються»?

2) Перечисліть функції сучасних диспетчерів архівів?

3) Перечисліть найпопулярніші програми архіватори. Дайте їм характеристику.

4) Що таке вірус?

5) Класифікація вірусів.

МОДУЛЬ 3. РІВЕНЬ 3.

Мета вивчення модуля 3/3.

Ознайомитися із загальними відомостями про програми оптимізації дисків, визначення, призначення, функції утилітів, призначення архіваторів. Основні види вірусів і схеми їх функціонування.Завантажувальні віруси. Архіватори WinRAR та Win ZIP. Принципи роботи WinRAR. Про ключі і команди архіватора ZIP.

Оволодіти знаннями про програми оптимізації дисків та прийомами їх використання. Знати визначення, призначення, функції утилітів. Знати основні види вірусів і схеми їх функціонування. Принцип роботи завантажувальних вірусів. Призначення архіваторів, їх види (WinRAR та Win ZIP). Знати ключі і команди архіватора ZIP. Принципи роботи WinRAR

Сформувати вміння самостійно працювати над вивченням нового матеріалу, аналізувати, порівнювати, поєднувати теоретичні знання із практикою.

За умови засвоєння даного модуля необхідно перейти до виконання лабораторних робіт та залікової контрольної роботи з МОДУЛЯ IІІ.

 

Інформаційна частина змісту модуля 3/3

Тема 1.3. Програми оптимізації дисків

Утиліти – це спеціалізовані програми, призначені для обслуговування і оптимізації роботи системи, програми-помічники, вирішальні задачі, з якими сама оперативна система справитися не в змозі. Більшість утиліт призначена для обслуговування файлової системи і дисків. Деякі утиліти використовуються для ведення архівів даних, а спеціальні антивірусні програми забезпечують захист системи від комп'ютерних вірусів. Утиліти – необхідна компоненту інструментарію програміста будь-якого рівня і, в першу чергу, прикладного. Первинне слово «утиліта» ототожнювалося з простими маленькими програмами. Але сьогоднішні утиліти часто займають десятки мегабайт і по складності не поступаються деяким офісним пакетам. І виконувати вони можуть вже не одну-дві операції, як раніше, а значно більше...

Утиліти багато кого є серйозними комерційними пакетами, які продаються в красивих коробках в магазинах. Але більшість утиліт, що відносяться до розряду умовно-безкоштовного програмного забезпечення (shareware), можна знайти у вільному доступі в мережі Internet.

Утиліти перевірки і виправлення помилок в системі

Norton System Check – комплексна перевірка системи. Перевіряє жорсткий диск, сканує регістр Windows ХР, а також виконує ряд інших операцій по збільшенню продуктивності вашого комп'ютера.

Norton WinDoctor – оптимізатор регістра – база даних в якій зберігаються різні параметри Windows. Регістр теж іноді потребує оптимізації, оскільки з часом в ньому утворюється безліч зайвих записів, що відносяться до встановлених в системі програм. Багато що з них ніяк не впливають на роботу Windows, але деякі здатні нашкодити. Особливо страждає регістр через некоректну установку і видалення програм.

WinDoctor сканує регістр і відловлює в ньому всілякі помилки і зайві записи: зокрема, він контролює коректність всіх в Windows ярликів, що є, програм і так звані «асоціації» (тобто якому типу файлів (розширенню) відповідає та або інша програма редагування і перегляду, і навпаки).

Після завершення роботи Доктора і висновку на екран всіх проблем, що є, буде необхідно їх виправити – для цього потрібно натискувати кнопку «Виправити все» (Repair All) на кнопковій панелі WinDoctor .

Norton Disk Doctor – програма, що стежить за фізичним і логічним здоров'ям жорсткого диска. Під «фізичним» розуміється контроль на наявність на жорсткому диску фізичних пошкоджень магнітного шара, під «логічним» – відстежування і ліквідація різних пошкоджень файлової системи, «втрачених» фрагментів даних, які можуть з'явитися при некоректному завершенні роботи програм, і інших багато кого логічних помилок.

«Фізичну» перевірку недоцільно проводити часто – це довга процедура. А ось «логічну» бажано запускати щодня. Втім, частіше за все для цього не доводиться прикладати ніяких зусиль. Norton Disc Doctor автоматично запускається кожного разу після некоректного завершення роботи Windows .

При запуску Norton Disc Doctor користувачу пропонується вибір з наступних режимів роботи програми:

Diagnose Disc – режим діагностики дисків;

Surface Test– дозволяє проводити тестування поверхні диска;

Undo Changes – якщо з диском щось трапилося, перш ніж виправляти його, NDD (скорочення Norton Disc Doctor).

зберігає первинний стан диска у файлі NDDUNDO.DAT в кореневому каталозі вибраного користувачем диска. Опція Undo Changes відміняє всі виправлення і повертає диск в первинний стан;

Options - визначає конфігурацію NDD;

Quit Disc Doctor – вихід з NDD.

Diagnose Disc .  Після вибору режиму діагностики дисків необхідно визначити, який диск тестувати. Після цього починається діагностика системних областей диска. Якщо будуть знайдені помилки, то потрібно слідувати всім діям, які будуть запропоновані NDD в даному випадку.

Після діагностики системних областей NDD запропонує тестування поверхні диска (Surface Test). Перед проведенням тесту необхідно визначити його конфігурацію:

What to Test

Entire Disc Area – проводити тест по всьому диску;

Area Used Files – проводити тест поверхні по областях, що містять файли;

Type Test

Normal Test – звичайний тест; швидке сканування диска;                                                            

Thorough Test – повний тест; тест довше за часом, але знаходить ті помилки, які були пропущені Normal ;

Thorough Test only on Fridays – повний тест виконуватиметься тільки по п'ятницях.

Passes

Потрібно визначити число проходів для тестування диска (Repetitions) – значення від 1 до 999. Якщо ж вибраний Continuos, то тестуватися диск буде до тих пір, поки тест не буде перерваний користувачем (переривання тесту здійснюється натисненням клавіші Esc). Після завершення тестування на екрані з'явиться звіт про проведений тест, який можна записати на диск (рекомендується для цих цілей використовувати диск, що не тестується).

Options .За допомогою даної опції визначається конфігурація NDD. Нижче приводяться деякі режими Options:

General Options – тут можна задати основні опції, наприклад, пропонувати чи ні тестування поверхні диска;

Surface Test – перевизначення установок, заданих за умовчанням для тестування поверхні диска;

Custom Message – якщо користувача не влаштовують повідомлення, видавані NDD за наявності яких-небудь помилок, можна задати свої власні.

Norton Connection Doctor  - перевіряє встановлений в комп'ютері модем і тестує з'єднання з Internet.

Norton UnErase – пошук і відновлення видалених (стертих) файлів і директорій.

При виклику програми на екрані з'явиться вміст каталога, з якого була викликана дана утиліта. Файли, які були видалені, будуть показані на екрані без перших букв в їх іменах (замість першої букви в імені файла знаходиться знак «?»).

Про кожний файл приводиться наступна інформація:

Name – ім'я файла;

Size – розмір файла;

Date –дата створіння файла;

Time – час створення файла;

Prognosis – вірогідність відновлення (якщо “good” або “excellent” – відновлення видаленого файла можливе, якщо “роor” – відновити не можна).

Нижня частина вікна дозволяє здійснити вибір між:

Info – проглядання повної інформації про файл, на який указує курсор;

View – проглядання файла;

UnErase – відновлення файла. У разі вибору даного пункту користувачу буде запропоновано ввести першу букву відновлюваного файла.

Для входу в основне меню використовується клавіша F10 .

ПідмінюFile:

View Current Directory – відобразити всі видалені файли в поточному каталозі, включаючи підкаталоги;

View All directories – показати всі видалені файли на всьому диску;

Change Drive – змінити диск;

Change Directory – змінити каталог;

Select – виділити;

Select Group – виділити групу файлів по масці;

Unselect Group – зняти виділення по масці;

ReName – перейменувати файл або каталог;

Unerase To – відновити вказані файли і записати їх на інший диск (не на поточний);

Append to . - додати вміст файла/файлов до вибраного файла;

Manual unerase – відновлення уручну;

Create file – створити новий файл. Дана опція аналогічна Manual unerase , але її доцільно застосовувати у тому випадку, коли дані файлів цілі, а каталог, в якому знаходилися файли, затертий.

ПідмінюSearch:

For Data Types – утиліта проглядає видалені дані і визначає файли, які виглядають як текстові файли (ASCII), файли Lotus 1-2-3, Symphony і dBase. Включивши опцію Other data types, можна шукати на диску дані інших типів;

For Text – здійснює пошук заданого текстового фрагмента у видалених даних і виводить список імен файлів, де зустрічається цей фрагмент. Ignore у включеному стані забезпечує пошук контексту незалежно від того, якими буквами він був набраний – рядковими або прописними;

For Lost Name -  пошук файлів з видалених каталогів. Відновлюватися файли будуть в поточному каталозі;

Set search Names – змінити діапазон кластеров*, в яких проводитиметься пошук видалених файлів;

Continue search – якщо пошук був перерваний, то його можна відновити даною опцією.

Підміню Options :

За допомогою опції Options можна відсортувати список імен файлів по іменах, розширеннях, часу створення, розміру файлів, директоріям, а також по вірогідності (або прогнозу) відновлення.

Include non-erase files – для уявлення на екрані імен всіх на диску файлів, що містяться (і видалених, і реально існуючих).


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 208; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!