Перегляд властивостей об'єктів



З кожним об'єктом Windows пов'язані певні властивості. Ці властивості ви можете переглянути у вікні Проводника. Для цього досить клацнути по піктограмі об'єкта правою кнопкою миші та вибрати з контекстного меню опцію Свойства.

Якщо ви клацнете по позначці файла, відкриється діалогове вікно. У цьому вікні ви зможете отримати таку інформацію:

- тип файла (наприклад, Приложение, Документ Microsoft,);

- ім'я охоплюючої папки

- розмір файла в байтах;

- ім'я в позначеннях МS-DOS;

- дати створення,

- зміни та відкриття файла;

- атрибути файла (Только для чтения, Скрытый, АрхивныЙ чи СистемныЙ).

Аналогічні дані наводяться у вікні властивостей папки. діалогове вікно також викликається з контекстного меню командою Свойства.

Для користувача, окрім властивостей файлів та папок, цікавою є інформація щодо логічних дисків комп'ютера, насамперед, загальний розмір диска, вільного простору. Ця інформація відображається у рядку стану вікнa Проводник, який розташований у нижній частині вікна. Повнішу інформацію гт0 диск можна отримати у діалоговому вікні властивостей, яке викликається клацанням правої кнопки по піктограмі диска.

З вікна Проводник (або Мой компьютер) ви можете легко запускати програми та відкривати документи. Для цього слід у правій частині вікна Проводник відкрити папку з бажаним файлом або його ярликом та двічі клацнути мишею по значку файла (або клацнути один раз, якщо встановлено режим одиночного клацання). Тобто при відкритті документа вам не потрібно спеціально запускати програму редактора, за допомогою якого було створено документ. Система зробить це за вас: вона завантажить редактор та відкриє в ньому потрібний вам документ.

У Windows існує поняття реєстрації типів файлів. Реєстрація це встановлення зв'язку між типом файла та додатком, який має працювати з даним типом файлів. Для визначення типу файла використовується розширення його імені.

Створення нових папок та ярликів

Оберіть у лівій частині вікна Проводника диск, на якому створюється нова папка. Послідовно розкриваючи папки, дійдіть до тієї папки, всередині якої міститиметься створювана папка. Відкрийте цю папку та викличте з меню Файл команду Создать - Папка. Цю саму команду можна викликати з контекстного меню клацанням правої кнопки миші у правій частині вікна Проводника.

Після виконання зазначеної команди у списку вікна з'явиться піктограма нової папки з порожнім підсвіченим прямокутником. Уведіть ім'я нової папки в цьому прямокутнику та клацніть мишею поза піктограмою папки.

Аналогічно створюється ярлик файла. У вікні Провідника (або Мой компьютер) клацніть правою кнопкою миші по значку файла і далі - по опції Создать ярлык. Програма створить ярлик та дасть йому ім'я, що за умовчанням по­чинається зі слова «Ярлик...». Дайте ярлику коротке та інформативне ім'я, щоб ярлик добре розпізнавався. Для цього, залишаючи створений ярлик виділеним, натисніть на клавішу F2 і введіть потрібне ім'я до текстового поля під ярликом.

Копіювання файлів і папок

Оберіть вихідний об'єкт (файл або папку) у правій частині вікна Проводник і далі дійте за будь-якою зі схем, наведених нижче.

- При натиснутій клавіші Ctrl перетягніть об'єкт лівою кнопкою миші до цільової папки в лівій частині вікна.

- Правою клавішею захопіть об'єкт та перетягніть його до цільової папки. Відпус­тіть праву кнопку і у контекстному меню оберіть команду Копировать.

- Клацніть правою кнопкою миші по вихідному об'єкту й оберіть у контекстному меню команду Копировать. Потім клацніть правою кнопкою у цільовому вікні або по значку цільової папки та оберіть у меню команду Вставить.

- • Оберіть команду Правка - Копировать (або натисніть кнопку Копировать в буфер на панелі інструментів), відкрийте папку, до якої збираєтесь скопіювати об'єкт, і далі виконайте команду Вставить з меню Правка (або натисніть кнопку Вставить из буфера).

Слід зазначити, що якщо цільова папка не відображена у лівій частині вікна Провідника, але на екрані є її зовнішня папка, то при перетягуванні об'єкта, що копіюється, кнопкою миші притримайте піктограму під значком зовнішньої папки, Доки вона не розкриється. Після цього наведіть піктограму на цільову папку та одпустіть кнопку миші. За допомогою цього прийому ви можете спускатися вниз по структурі папок. Копіювати можна як окремий об'єкт, так і групу файлів папок. Виділіть цю групу та дійте так, як було описано.

Вище у тексті вам траплявся термін «буфер», який означає буфер обміну.

Буфер обміну - це ділянка пам'яті комп'ютера, зарезервована для тимчасового зберігання будь-яких даних. Буфер обміну дозволяє вико­нувати операції копіювання, вирізання та вставки файлів, папок, а також об'єктів і документів: малюнків, таблиць, фрагментів тексту тощо.

Переміщення файлів і папок

Цю операцію найпростіше виконати у вікні Проводник. Переміщення об'єктів виконується аналогічно операції копіювання, описаній у попередньому пункті, однак є деякі особливості. Так, при переміщенні об'єкта лівою кнопкою миші не потрібно утримувати натиснутою клавішу Ctrl. При переміщенні правою кнопкою з контекстного меню необхідно обрати команду Вставить, а не Копировать.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 204; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!