Тема 2.2 Панель задач і головне меню ОС



Призначення і склад панелі задач

У нижній частині екрана (іноді зліва або справа) розташовується основний засіб взаємодії користувача з ОС - панель задач. З її допомогою користувач виконує більшу частину операцій, пов'язаних зі зверненням до операційної системи.

Панель задач дозволяє переключатися між програмами, вже заван­таженими в пам'ять комп'ютера, а також запускати нові програми, користуючись головним меню.

Погляньте на панель задач: на ній обов'язково є кнопка Пуск. Якщо ви наведете на на цю кнопку покажчик миші, з'явиться спливаюча підказка Начните роботу с нажатия зтой кнопки. Справді, ця кнопка є ніби входом до системи: при натисканні відкривається головне меню, що забезпечує основні функції керування системою.

У правому куті панелі задач (або нижньому куті при вертикальному розташуванні панелі) розміщені години, що показують поточний час. За допомогою годин можна також дізнатися про дату (число, місяць, рік) - для цього потрібно навести покажчик миші на індикатор часу і прочитати дату у спливаючій рамці

Поруч із годинами ви побачите декілька дрібних позначок, що називаються індикаторами. Якщо кнопки додатків на панелі задач показують, які програми запущені користувачем, то індикатори позначають резидентні програми завантажені в пам'ять самою системою. Серед індикаторів можна побачити позначки регулятора гучності звука, антивірусної програми, планувальника завдань тощо. Крім того, у зоні індикаторів розміщений ще один дуже важливий елемент - це індикатор стану клавіатури у процесі роботи на комп'ютері в зону індикаторів можуть виводитися різні по­значки подій, наприклад підключення до Інтернету, одержання факсу або електронної пошти.

Панель Быстрый запуск

Під час роботи в Windows на панелі задач ви можете бачити панель Быстрый запуск, яка створюється при установці Windows. Крім цієї панелі, можуть бути й інші, що формуються самостійно користувачем.

Панель Быстрый запуск відкриває доступ до інструментів для роботи в Інтернеті. Це кнопка вмикання Internet, а також кнопки програм броузера Internet Ехрlorer і електронної пошти Outlook Exprees. Крім того, є кнопка Свернуть все окна, яка забезпечує швидкий до­ступ до робочого стола. При кла­цанні по цій кнопці згортаються всі вікна додатків, і на екрані залиша­ється зображення робочого стола. Однак самі додатки при цьому з па­м'яті не вивантажуються.

Перемикання мови клавіатури

Як було зазначено раніше, на панелі задач є індикатор стану клавіатури. Якщо цей індикатор відображає символи UK, то включена українська мова клавіатури якщо Еn - англійська.. Для російської мови на індикаторі будуть показані символи RU.

Перемикання між різними розкладками виконується клавішами Сtrl+Shift або комбінацією «ліва клавіша Alt+Shift». Яки0,

Кнопка Пуск і опції головного меню

Основним елементом панелі задач є кнопка Пуск. Клацніть мишею по цій кнопці і система розгорне перед вами головне меню, що забезпечує доступ до ресурсів комп’ютера. Якщо до комп'ютера, на якому ви працюєте, відключена клавіатура конструкції Microsoft, головне меню можна викликати "Також натисканням на клавішу «Головне меню».

Головне меню розділено на три частини. У верхній частині розташовані позначки файлів, папок або програм, із якими ко­ристувач працює щодня. Се­редня частина головного меню, основна, відповідає тому чи іншому типу роботи в Windows. Нижня частина містить команди завершення роботи і сеансу конкретного користувача.

Деякі пункти в середній частині головного меню мають трикутні стрілки. Ці пункти розгортаються в меню наступного рівня. Щоб виконати команду, що міститься в такому пункті, треба послідовно відкривати вкладені меню і клацнути мишею по потрібній програмі.

У середній і нижній частині головного меню на першому рівні є такі пункти:

Программы - багаторівневе ієрархічне меню, за допомогою якого запускається будь-який додаток головного меню;

Избранное - пункт меню, що відкриває папку з обраними WEB-сторінками, документами тощо;

Документи - опція, що дає список останніх 15 документів, які завантажувалися в пам'ять комп'ютера;

Настройка - відкриття панелі керування (настроювання конфігурації системи), папки Принтеры (настроювання параметрів принтерів) і вікна властивостей панелі задач (редагування панелі задач, опцій головного Меню і конфігурації робочого стола);

Найти - пункт, що відкриває потужний засіб пошуку, який дозволяє вести пошук об'єктів на вашому комп'ютері й на комп'ютерах мережі;

Справка - пункт, за яким завантажується довідкова операційної системи.

Выполнить - опція, яка служить для запуску файлів, що виконуються, або для завантаження документів.

Завершение сеанса [имя пользователя] - опція, виклик якої закриває відкриті додатки, комп'ютер відключається від мережі і готується до відкриття сеансу іншого користувача;

Завершение работы - опція, яка дозволяє коректно завершити роботу Windows перед перезавантаженням або вимиканням комп'ютера.

Призначення кожного з наведених пунктів головного меню ви будете вивчати у міру освоювання роботи в Windows.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 242; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!