Накопичувачі на жорсткому магнітному диску (НЖМД).



HDDHard Dіsk Drіve є одним з основних компонентів будь-якого сучасного комп’ютера, і, крім того, одним із самих складних і ненадійних його компонентів. Тому для правильної експлуатації комп’ютера та зменшення імовірності втрат важливої інформації необхідно чітко уявляти собі конструкцію, принципи функціонування та можливості сучасних НЖМД.

Загальний устрій накопичувача

Конструктивно HDD складається з двох основних частин – герметизованого блока (HDA) і плати електроніки (PCB). У гермоблоці розташовані всі механічні компоненти (пакет магнітних дисків, насаджений на шпиндель двигуна, магнітні головки з системою позиціювання) а також мікросхема попереднього підсилювача-комутатора, що забезпечує підсилювання сигналу з головок та переключення між ними.

Компоненти гермоблоку НЖМД.

На платі електроніки, яка розміщується за межами гермоблоку, встановлені мікросхеми, що керують механічними вузлами, кодуванням-декодуванням даних та прийомом-передачею інформації через зовнішній інтерфейс.

БМГ – блок магнітних головок; ШД – шпиндельний двигун; ПП – попередній підсилювач; КЗЧ – комутатор запису-читання; КГ – кварцовий генератор; ПЗП МП – постійна пам'ять мікропрограм; МБ – менеджер буфера; БОЗП – буферна пам'ять (або кеш-пам'ять НЖМД).

Структурна схема НЖМД

Поверхня головки звичайно керамічна. У процесі функціонування НЖМД головки «летять» над поверхнею дисків на відстані у десяті долі мікрометра. Привод, що позиціює блок головок, складається з обмотки та постійного магніту, аналогічний за устроєм електродинамічному гучномовцю, тому і отримав назву Voice Coil (звукова котушка). За допомогою «звукової котушки», яка забезпечує безперервне, плавне переміщення головок, позиціювання виконується точніше, ніж за допомогою крокових двигунів, що використовувалися у якості позиціонерів головок НЖМД раніше.

Для запису інформації на ЖМД використовують різні методи частотної модуляції. Інформаційна ємність сучасних НЖМД досягає сотень гігабайт.

Тема 2.3. Програма Провідник. Робота з файлами та папками

Для роботи з файлами та папками у Windows передбачено програму Провідник, яка встановлюється на комп'ютер разом із системою Windows. Інтерфейс Провідника нагадує інтерфейс вікна Мой компьютер, відрізняючись лише тим, що у Провіднику робоча ділянка вікна розділена на дві частини: панель папок та панель вмісту.

Запуск Провідника та зовнішній вигляд вікна

Щоб запустити програму Провідник, клацніть правою кнопкою миші по кнопці Пуск та виберіть у контекстному меню опцію Проводник. Втім, Про­відник ви можете запустити й з Головного меню, якщо пошукаєте його значок у групі Программы.

Після запуску у Windows98 програми Провідник відкривається вікно. У верхній частині вікна знаходиться рядок заголовка з кнопками керування вікном нижче заголовка знаходиться меню програм що складається з опцій: Файл, Правка, Вид, Переход, Избранное, Сервис та Оправка. Під рядком меню ви бачите панель інструментів та поле Адрес, у якому вказується поточна папка (слід зазначити, що назва поточної папки відображається також у рядку заголовка).

Основну частину вікна займає робоча ділянка, що складається з двох частин розділених вертикальною межею. В лівій частині вікна (панель папок) ви бачите ієрархічну структуру дисків та папок, причому поточна папка буде позначена відповідним значком. У правій частині вікна (панель вмісту) наведено список об'єктів, щ0 містяться у поточній папці. Список об'єктів складається з колонок Имя, Размер, Тип, Изменен.

Ви можете змінити співвідношення розмірів лівої та правої частин вікна Про-водник. Для цього наведіть покажчик миші на межу, що розділяє обидві частини вікна. Покажчик набуде форми двоспрямованої стрілки. Натисніть кнопку миші та пересуньте межу в потрібний бік, після чого відпустіть кнопку.

Не зупинятимемося на вмісті опцій меню Провідника - у цьому питанні ви легко зорієнтуєтесь у процесі роботи. Зазначимо лише опцію Вид, що керує зовнішнім виглядом вікна програми. За допомогою її можна вивести чи прибрати з вікна панель інструментів та рядок стану, вибрати спосіб подання об'єктів (великі значки, малі значки, список, таблиця), упорядкувати значки, поновити вміст вікна.

Розглянемо операції впорядкування об'єктів у вікнах програм у вікні Про-водник. Виконайте команду Вид - Таблица або клацніть по кнопці Таблица на панелі інструментів. Список папок та файлів виявиться у вигляді таблиці з ко­лонками Имя, Размер, Тип, Изменен (дата останньої зміни об'єкта). Щоб про­вести сортування списку за значеннями у будь-якій колонці, клацніть один раз мишею по заголовку цієї колонки. При цьому відбудеться сортування списку У порядку зростання значень (наприклад, в алфавітному порядку - при клацанні по заголовку Имя). Повторне клацання по заголовку приведе до впорядкування списку у зворотному порядку.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 215; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!