Порушення вимог фінансового контролю (ст. 172-6 КУпАП)



Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю настає за два види діянь: 1) неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом (ч. 1 ст. 172-6 КУпАП); 2) неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента (ч. 2 ст. 172-6 КУпАП). Суб’єктом правопорушень за цією статтею є особи, зазначені у п. 1 та підпункті «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону.

За правилами ст. 12 Закону декларацію необхідно подавати щорічно до 1 квітня за місцем роботи (служби). У Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру[41] передбачено декларування доходів, одержаних (нарахованих) декларантом і членами його сім’ї з усіх джерел в Україні та за її межами; нерухомого майна, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування декларанта і членів його сім’ї, та витрат декларанта на придбання такого майна або на користування ним; транспортних засобів, що перебувають у власності, в оренді чи на іншому праві користування декларанта і членів його сім’ї, та витрат декларанта на їх придбання (користування); вкладів у банках, цінних паперів та інших активів, що перебувають у власності декларанта і членів його сім’ї, та витрат декларанта на придбання таких активів; фінансових зобов’язань декларанта і членів його сім’ї та інших витрат декларанта.

За ч. 3 ст. 12 Закону у разі відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента особою, зазначеною у п. 1 та підпункті «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону, вона зобов’язана в десятиденний строк письмово повідомити про це орган державної податкової служби за місцем проживання із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента.

Судова практика за ст. 172-6 КУпАП відсутня в силу того, що ст. 12 Закону набрала чинності тільки 1 січня 2012 року.

Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів (ст. 172-7 КУпАП)

Неповідомлення безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів утворює об’єктивну сторону складу адміністративного корупційного правопорушення, що передбачене ст. 172-7 КУпАП. Суб’єктом правопорушень за цією статтею є особи, зазначені у п. 1 та підпунктах «а», «б» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону. Під конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень. У п. 3.2 Загальних правил поведінки державного службовця[42] передбачено, що у разі коли обставини, які можуть призвести до виникнення конфлікту інтересів, склалися після призначення на посаду, державний службовець повинен невідкладно повідомити в письмовій формі про це свого безпосереднього керівника та терміново вжити заходів щодо усунення таких обставин. Постановою судді Любомльського районного суду Волинської області головного інспектора сектору митного оформлення митного поста «Ягодин» Ягодинської митниці визнано винним у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, за наступних обставин. У функціональні обов’язки цього інспектора входило забезпечення здійснення митного контролю та митного оформлення вантажів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, а також здійснення заходів спрямованих на попередження, виявлення та припинення контрабанди та порушень митних правил, внесення інформації по оформлених митних деклараціях в електронну базу митної служби України. На підставі документів, підготовлених та поданих митними брокерами фірми ТзОВ «Термінал-БК», де працює його дружина, інспектор здійснив митне оформлення вантажів та вніс їх у базу даних. При цьому він не повідомив безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, а саме про те, що його дружна, працює на посаді митного брокера і перебуває з ним у відносинах, наявність яких може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень при митному оформленні, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих йому службових повноважень[43].


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 196; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!