Якими способами здійснюється збирання доказів стороною обвинувачення?



Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК.

Які слідчі дії проводяться для збирання доказів?

Допит, Допит свідка, потерпілого під час досудового розслідування в судовому засіданні, Пред’явлення особи для впізнання, Пред’явлення речей для впізнання, Пред’явлення трупа для впізнання, Протокол пред’явлення для впізнання, Проведення допиту, впізнання у режимі відеоконференції під час досудового розслідування, Проникнення до житла чи іншого володіння особи, Обшук, Огляд, Огляд трупа, Огляд трупа, пов’язаний з ексгумацією, Слідчий експеримент, Освідування особи.

Які негласні слідчі дії проводяться для збирання доказів?

Втручанням у приватне спілкування є доступ до змісту спілкування за умов, якщо учасники спілкування мають достатні підстави вважати, що спілкування є приватним. Різновидами втручання в приватне спілкування є:

 1) аудіо-, відеоконтроль особи;

 2) арешт, огляд і виїмка кореспонденції;

 3) зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж;

 4) зняття інформації з електронних інформаційних систем.

Інші види негласних слідчих (розшукових) дій: Обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи, Установлення місцезнаходження радіоелектронного засобу, Спостереження за особою, річчю або місцем, Аудіо-, відеоконтроль місця, Контроль за вчиненням злочину, Виконання спеціального завдання з розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації.

Які Ви ще знаєте інші способи збирання доказів?

- ВИТРЕБУВАННЯ та отримання від ОДВ предметів та документів

- Проведення експертиз , евізій перевіроу

- Інші процесуальні дії

Якими способами здійснюється збирання доказів стороною захисту?

Сторона захисту, потерпілий здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

Які способи засвідчення і закріплення доказової інформації?

Процесуальні дії під час кримінального провадження можуть фіксуватися:

1) у протоколі;

2) на носії інформації, на якому за допомогою технічних засобів зафіксовані процесуальні дії;

3) у журналі судового засідання.

Що собою являє перевірка доказів? Які існують способи перевірки доказів?

     Відповідно до вимог закону всі зібрані у справі докази підлягають ретельній, всебічній та об'єктивній перевірці. Мета перевірки — з'ясування доброякісності, придатності зібраних доказів для встановлення фактів, що входять до предмета доказування. Перевірка доказів включає перевірку віднесеності до справи, допустимості та достовірності зібраних речових джерел інформації, документів та інших доказів. При цьому з'ясовуються та аналізуються інформаційні (доказові) якості зібраних матеріалів, встановлюється, чи додержані процесуальні правила збирання доказів, чи зіставляються перевірювані докази з іншими фактичними даними, які є у справі, та встановленими фактами. Перевірка доказів здійснюється також шляхом збирання нових доказових даних, які підтверджують або спростовують достовірність доказів, що є у справі, або відповідність дійсності встановлених ними фактів.

У чому полягає оцінка доказів?

     Слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв’язку для прийняття відповідного процесуального рішення.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 318; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!