ТЕМА № 4. Провадження дізнання у кримінальних справах



Про тяжкий або особливо тяжкий злочин

Всього годин – 12, у т.ч. практичні заняття – 2, самостійна

робота - 10

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ (2 год.)

 

Вирішення практичної ситуації:

10 листопада поточного року о 19 год. в під’їзді будинку № 12 по вул. Фурманова в м. Дніпропетровську на гр-ку Бузина А.П. було здійснено розбійний напад невідомим чоловіком.

Погрожуючи мисливським ножем, цей чоловік відібрав у гр-ки Бузина А.П. гроші в сумі 210 грн. і норкову шапку вартістю 400 грн., після чого намагався втекти. Але це йому не вдалося, оскільки був затриманий дільничним інспектором міліції Жовтневого РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області капітаном міліції Боровиком А.Г., який повертався зі служби додому і став очевидцем цієї події.

Після затримання чоловіка і доставлення його в Жовтневий РВ виявилося, що нападником є

Короп Сергій Петрович, 12.02.1972 року народження, уродженець м. Дніпропетровська, українець, гр-н України, освіта середня, неодружений, невійськовозобо’язаний, не працює, проживає за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Телевізійна, буд. 13, кв.12, раніше двічі судимий за вчинення грабежу і розбою.

Після порушення кримінальної справи оперуповноважений сектору карного розшуку, якому було доручено провадити дізнання, затримав Коропа С.П. в порядку ст. 106 КПК України, провів невідкладні слідчі дії у справі і підготував її для передачі слідчому.

5 листопада стало відомо, що Короп С.П. в цей день помер від серцевого нападу.

Завдання:

1. Під час підготовки до практичного заняття повторити питання, що стосуються порядку провадження дізнання у кримінальних справах про тяжкий або особливо тяжкий злочин.

2. Визначитись з подальшим рухом кримінальної справи щодо Коропа С.П.

3. Прийняте рішення оформити відповідним процесуальним документом.

 

САМОСТІЙНА РОБОТА (10 год.)

1. Поняття, суть, завдання і значення дізнання у кримінальних справах про тяжкий або особливо тяжкий злочин.

2. Строки і процесуальний порядок провадження дізнання у кримінальних справах про тяжкий або особливо тяжкий злочин.

3. Поняття невідкладних слідчих дій і підстави їх проведення органом дізнання по цій категорії кримінальних справ.

4. Закінчення дізнанняу кримінальних справах про тяжкий або особливо тяжкий злочин.

5. Підстави і процесуальний порядок направлення справи для провадження досудового слідства.

6. Підстави і процесуальний порядок закриття кримінальної справи органом дізнання.

 

ТЕМА № 5. Діяльність органів дізнання у порядку протокольної

Форми досудової підготовки матеріалів

Всього годин – 22, у т.ч. практичні заняття – 10, самостійна

робота - 12

 

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №1 (2 год.)

 

Вирішення практичної ситуації:

5 вересня поточного року о 18 год. в чергову частину Жовтневого РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області з усною заявою звернувся

Красько Іван Миколайович, 12.11.1975 року народження, уродженець м. Нікополь, українець, гр-н України, освіта вища економічна, одружений, військовозобов’язаний, працює продавцем в магазині „Браво” по пр. Гагаріна, 12 в м. Дніпропетровську, проживає за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Радистів, буд. 5, кв. 2.

Красько І.М. повідомив, що 5 хвилин тому біля будинку № 15 по вул. Шевченка в м. Дніпропетровську невідомий чоловік вирвав з його рук дипломат чорного кольору вартістю 180 грн., в якому знаходилися ощадна книжка на його ім’я, книга В. Суворова “Ледокол” вартістю 50 грн. і комп’ютерна флешка вартістю 70 грн. Після цього чоловік побіг в напрямку вул. Гоголя.

Завдання:

1. Під час підготовки до практичного заняття повторити питання „Порядок приймання та реєстрації заяв і повідомлень про злочини”.

2.  Інформацію Краська І.М. оформити відповідними процесуальними документами.

 

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 2 (2 год.)

Вирішення практичної ситуації:

5 вересня поточного року о 18 год. 10 хв. на перехресті вулиць Шевченка і Гоголя в м. Дніпропетровську міліціонери ППС Жовтневого РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області сержанти міліції Губенко В.А. і Розов А.В. затримали чоловіка, який пробігав повз них з чорним дипломатом у руках. Причиною затримання чоловіка стала його неадекватна поведінка – побачивши працівників міліції і почувши їхнє запитання „Що трапилось”, він закинув дипломат за сміттєвий бачок і намагався від них утекти. Після затримання чоловік заявив, що викинутий дипломат декілька хвилин тому біля одного із будинків по вул. Шевченка він вирвав з рук якогось невідомого чоловіка.

Доставленим в Жовтневий РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області виявився

Кавун Микола Іванович, 20.02.1978 року народження, уродженець м. Дніпропетровська, українець, гр-н України, освіта середня, військовозобов’язаний, не працює, проживає за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Маріупольська, буд. 1, кв. 2, раніше не судимий.

Кавун М.І. пояснив, що 5 вересня близько 18 год. біля будинку № 15 по вул. Шевченка в м. Дніпропетровську він вирвав з рук невідомого йому чоловіка чорний дипломат, з яким кинувся вниз по вул. Шевченка. На перехресті вул. Шевченка і Гоголя його затримали двоє працівників міліції, оскільки він, побачивши їх і злякавшись, кинувся навтьоки. Перед цим він закинув дипломат за сміттєвий бачок. Що знаходилося у викраденому дипломаті, він не знає, оскільки не встиг його відчинити. Цей злочин вчинив у зв’язку із матеріальною скрутою - тривалий час він не міг знайти постійну роботу, існував за рахунок тимчасових підробітків.

Під час огляду дипломата в ньому були виявлені ощадна книжка на ім’я Красько Івана Миколайовича, книга В. Суворова „Ледокол” і комп’ютерна флешка.

Розглянувши заяву Краська І.М. і складені документи по затриманню Кавуна М.І., начальник Жовтневого РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області доручив здійснити встановлення обставин цього злочину у порядку протокольної форми досудової підготовки матеріалів.

Завдання:

1. Під час підготовки до практичного заняття повторити питання „Засоби перевірки заяв і повідомлень про злочини”.

2. Оформити відповідними документами повідомлення працівників міліції Губенка В.А. і Розова А.В. про затримання Кавуна М.І., відомості, отримані від Кавуна М.І.

 

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 3 (2 год.)

Вирішення практичної ситуації:

Виходячи з викладених вище обставин вчиненого Кавунем М.І. злочину, проведених процесуальних дій, необхідно визначитись з подальшою діяльністю органу дізнання у порядку протокольної форми досудової підготовки матеріалів.

Завдання:

1. Під час підготовки до практичного заняття повторити питання „Обставини, що підлягають встановленню під час протокольного провадження”, „Процесуальний порядок здійснення органом дізнання протокольної форми досудової підготовки матеріалів”.

2. Оформити відповідними документами результати огляду дипломата, рішення начальника РВ про здійснення протокольного провадження, результати опитування працівника міліції Губенка В.А.

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 4 (2 год.)

Вирішення практичної ситуації:

Виходячи з викладених вище обставин вчиненого Кавунем М.І. злочину, проведених процесуальних дій, необхідно визначитися з подальшою діяльністю органу дізнання у порядку протокольної форми досудової підготовки матеріалів.

Завдання:

1. Під час підготовки до практичного заняття повторити питання „Етапи протокольного провадження”, „Учасники протокольного провадження та їх процесуальний статус”.

2. Оформити відповідними документами витребування даних, які характеризують особу Кавуна М.І., результати опитування працівника міліції Розова А.В.

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 5 (2 год.)

Вирішення практичної ситуації:

Виходячи з викладених вище обставин вчиненого Кавунем М.І. злочину, проведених процесуальних дій, необхідно визначитися з подальшою діяльністю органу дізнання у порядку протокольної форми досудової підготовки матеріалів.

Завдання:

1. Під час підготовки до практичного заняття повторити питанняПорядок закінчення органом дізнання досудової підготовки матеріалів в протокольній формі і направлення їх прокуророві”.

2. Скласти зобов’язання про явку Кавуна М.І., протокол про обставини вчиненого ним злочину.

Матеріали справи протокольного провадження систематизувати, підшити, належно оформити і надати викладачеві для перевірки.

 

САМОСТІЙНА РОБОТА (12 год.)

1. Історія виникнення та розвитку протокольної форми досудової підготовки матеріалів в кримінальному судочинстві України.

2. Підстави і умови застосування протокольної форми. Обставини, що виключають протокольне провадження.

3. Характеристика злочинів, по яких застосовується протокольна форма досудової підготовки матеріалів.

4. Джерела доказів в протокольному провадженні.

5. Учасники протокольного провадження, їх процесуальний статус.

6. Обставини, що підлягають доказуванню під час протокольного провадження.

7.  Процесуальний порядок та етапи протокольного провадження.

 

ІНДИВІДУАЛЬНІ НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНІ ЗАВДАННЯ

Тема № 1.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 122; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!