Діяльність органів дізнання у порядку протокольної



Форми досудової підготовки матеріалів

Історія виникнення та розвитку протокольної форми досудової підготовки матеріалів в кримінальному судочинстві України.

Поняття, суть, завдання і значення протокольної форми досудової підготовки матеріалів. Підстави та умови застосування протокольної форми. Обставини, що виключають протокольне провадження. Злочини, по яких здійснюється протокольна форма досудової підготовки матеріалів.

Джерела доказів у протокольному провадженні. Учасники протокольного провадження. Очевидці, правопорушники та інші особи як учасники протокольного провадження.

Обставини, що підлягають доказуванню під час протокольного провадження. Процесуальний порядок і строки протокольного провадження.

Порядок закінчення органом дізнання досудової підготовки матеріалів у протокольній формі і направлення їх прокуророві.

Повноваження начальника органу дізнання і прокурора у справах протокольного провадження. Порушення кримінальної справи прокурором за матеріалами протокольного провадження та її подальше спрямування.

 

Структура залікового кредиту курсу

 

теми

Назва теми

Всього годин

З викладачем

Самостійна робота

Всього

Лекцій

Практичних занять

1

2

3

4

5

7

8

7-й семестр

Змістовий модуль 1

1.

Поняття і коло органів дізнання в Україні, їх процесуальний статус

14

2

2

-

12

2.

Кримінально-процесуальна діяльність органів дізнання в стадії порушення кримінальної справи.

 

18

 

8

 

-

 

8

  10

3.

Провадження дізнання у кримінальних справах про злочин, що не є тяжким

24

14

-

14

10

 

Змістовий модуль 2

 

4.

Провадження дізнання у кримінальних справах про тяжкий або особливо тяжкий злочин

12

 2

-

2 10
5.

Діяльність органів дізнання у порядку протокольної форми досудової підготовки матеріалів

 

22

 

10

 

-

  10   12

Всього:

90

36

2

34 54
                           

 

 

ЗМІСТ ДИСЦИПЛІНИ

Змістовний модуль 1

ТЕМА 1. Поняття і коло органів дізнання в Україні, їх процесуальний статус

Всього годин – 14, у т.ч. лекції – 2, самостійна робота - 12

САМОСТІЙНА РОБОТА (12 год.)

1. Поняття і коло органів дізнання в Україні, їх процесуальні повноваження, функції і компетенція.

2. Начальник органу дізнання та його повноваження.

3. Особа, яка провадить дізнання, її права та обов’язки.

4. Організація дізнання в міліції.

5. Спеціалізовані підрозділи дізнання в міліції, їх завдання, принципи діяльності, структура та штати.

6. Взаємодія органів дізнання зі слідчими при виконанні кримінально-процесуальної діяльності та її значення. Правові підстави такої взаємодії.

ТЕМА № 2. Кримінально-процесуальна діяльність органів

Дізнання в стадії порушення кримінальної справи

Всього годин – 18, у т.ч. практичні заняття – 8, самостійна

робота - 10

ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ (8 год.)

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 1 (2 год.)

Вирішення практичної ситуації:

2 вересня поточного року близько 20 год. в чергову частину Жовтневого РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області за вчинення дрібного хуліганства поблизу будинку № 5 по вул. Гоголя в м. Дніпропетровську міліціонерами ППС Івановим П.П. і Балашовим М.М. був доставлений

Редька Юрій Іванович, 17.09.1977 року народження, уродженець м. Дніпропетровськ, українець, гр-н України, освіта вища технічна, військовозобов’язаний, одружений, проживає в м. Дніпропетровську по вул. Херсонській, буд. 1, кв. 47, працює інженером-конструктором на ВО “Південмаш”.

Під час проведення особистого огляду Редьки Ю.І. у внутрішній кишені його куртки працівниками міліції був виявлений саморобний пістолет. На запитання, звідки у нього цей пістолет, Редька Ю.І. повідомив, що приблизно 10 грудня минулого року він знайшов корпус і декілька деталей до пістолета системи “Browning” зразка 1903 року з серійним номером 6729032 та надписом “МОСК. СТОЛ. ПОЛИЦІЯ”.

Щоб перевірити свої можливості як інженера-конструктора, він зразу ж після знайдення пістолета приступив до виготовлення тих його складових частин, без яких він не міг функціонувати як вогнепальна зброя. На токарному, свердлильному і фрезерувальному мініверстатах, які знаходяться в його гаражі, він виготовив ствол та деякі інші деталі для стрільби патронами калібру 5,6 мм. Однак завершити роботу по виготовленню всіх деталей у нього не вистачало запалу, оскільки втратив до цього інтерес. Про існування пістолета, якого він ховав у гаражі, знала його дружина Редька О.В.

2 вересня він прибув на вул. Гоголя в м. Дніпропетровську, щоб провідати свого товариша Зінька С.С., який проживає в кв. 27, буд. 3 по цій же вулиці. Оскільки це мало відбутися в пізній час, він, на всяк випадок, з метою самозахисту вирішив прихопити з собою пістолет. На жаль, свого товариша він провідати не зміг, бо недалеко від його будинку із-за дріб’язкового приводу змушений був зчепитися з якимись двома невідомими чоловіками. Коли після піднятого галасу прибули працівники міліції, то ці чоловіки втекли, а він був затриманий.

Завдання:

1. Під час підготовки до практичного заняття повторити питання „Порядок приймання та реєстрації заяв і повідомлень про злочини”.

2. Повідомлення працівників міліції про затримання Редьки М.І. оформити відповідними документами.

3. Відомості, повідомлені Редькою Ю.І., оформити відповідним процесуальним документом.

 

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 2 (2 год.)

Вирішення практичної ситуації:

Після оформлення факту доставлення Редьки Ю.І. в РВ, виявлення в нього саморобного пістолета подальший розгляд матеріалу було доручено оперуповноваженому сектора карного розшуку Жовтневого РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області.

Після вивчення зібраних матеріалів, складення плану роботи, оперуповноважений приступив до перевірки обставин знаходження у Редьки Ю.І. саморобного пістолета.

Завдання:

1. Під час підготовки до практичного заняття повторити питання „Проведення органами дізнання перевірки заяв і повідомленнях про злочини”.

2. Оформити відповідним документом факт виявлення і вилучення у Редьки Ю.І. саморобного пістолета.

3. Оформити відповідним процесуальним документом отримані від Редьки О.В. відомості.

 

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 3 (2 год.)

 

Вирішення практичної ситуації:

Виходячи з викладених вище обставин вчиненого Редькою Ю.І. злочину, проведених процесуальних дій, необхідно визначитись з подальшою діяльністю органу дізнання щодо факту виявлення і вилучення у Редьки Ю.І. саморобного пістолета.

Завдання:

1. Під час підготовки до практичного заняття повторити питання „Вирішення органами дізнання заяв, повідомлень та іншої інформації про злочини і дотримання при цьому вимог законності”.

2. Оформити відповідними документами дії оперуповноваженого по направленню вилученого пістолета для проведення доекспертного дослідження, його перевірки по криміналістичних обліках.

 

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 4 (2 год.)

 

Вирішення практичної ситуації:

Отримавши довідку з НД ЕКЦ при ГУМВС України в Дніпропетровській області про те, що виявлений у Редьки Ю.І. предмет являє собою саморобний пристрій з використанням деталей пістолета системи “Browning”, але не є придатним для стрільби набоями і тому не може бути визнаний як вогнепальна зброя, оперуповноважений прийняв відносно Редьки Ю.І. процесуальне рішення, виходячи з вимог ст. 97 КПК України.

Завдання:

1. Під час підготовки до практичного заняття повторити питання „Відмова в порушенні кримінальної справи органом дізнання: підстави і процесуальний порядок прийняття цього рішення. Оскарження постанови про відмову в порушенні кримінальної справи”.

2. Скласти постанову про відмову в порушенні кримінальної справи відносно Редьки Ю.І.

3. Скласти повідомлення про прийняте рішення.

Матеріали про відмову в порушенні кримінальної справи систематизувати, підшити, належно оформити і надати викладачеві для перевірки.

 

САМОСТІЙНА РОБОТА (10 год.)

1.  Порядок приймання, реєстрації і розгляду органами дізнання заяв, повідомлень та іншої інформації про злочини.

2.  Проведення органами дізнання перевірки по заявах і повідомленнях про злочин.

3.  Вирішення органами дізнання заяв, повідомлень та іншої інформації про злочини і дотримання при цьому вимог законності.

4. Порушення органом дізнання кримінальної справи: приводи, підстави і процесуальний порядок прийняття цього рішення. Оскарження постанови про порушення кримінальної справи.

5. Відмова в порушенні кримінальної справи органом дізнання: підстави і процесуальний порядок прийняття цього рішення. Оскарження постанови про відмову в порушенні кримінальної справи.

6. Направлення органом дізнання заяви або повідомлення про злочин за належністю. Підстави прийняття такого рішення та його процесуальне оформлення.

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 142; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!