МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ



Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ

 

Кафедра кримінально-правових дисциплін

 

 

 

Робоча НАВЧАЛЬНа ПРОГРАМА

з дисципліни „Дізнання”

 

Дніпропетровськ - 2010

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ

 

З А Т В Е Р Д Ж Е Н О

на засіданні Вченої ради університету

(протокол № ___від ______2010 р.)

 

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

з дисципліни „Дізнання” для студентів 4-го курсу юридичного

факультету ННІ права та безпеки

 

  С Х В А Л Е Н О на засіданні Науково-методичної ради університету (протокол № ___від ______200_ р.)

 

 

Дніпропетровськ – 2010


 

Робоча програма навчальної дисципліни „Дізнання” / Укладачі: доктор юридичних наук, доцент Тертишник В.М., Шиян А.Г. – Дніпропетровськ: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2010. - ____ с.

 

Рецензенти:

Антонов К.В. – начальник кафедри кримінально-правових дисциплін Академії митної служби України, доктор юридичних наук, професор;

Троян І.І. - заступникначальника УБОЗ ГУМВС України в Дніпропетровській області начальник слідчого відділу, заслужений юрист України, полковник міліції

 

 

Обговорено та затверджено на засіданні кафедри кримінально-правових дисциплін, протокол № 16 від 30 червня 2010 року.

 

Обговорено та затверджено на засіданні Навчально-методичного комплексу з кримінального процесу ДДУВС, протокол № 1 від 28 серпня 2010 року

 

АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

 

1. Роль і значення навчальної дисципліни „Дізнання” в підготовці та майбутній професійній діяльності фахівця полягає у тому, що дізнання належить до числа дисциплін, вивчення яких є обов’язковим для фахової підготовки юриста. Глибокі знання з цієї дисципліни є необхідною передумовою успішної роботи в органах дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду.

Навчальна дисципліна „Дізнання” передбачає вивчення функцій, повноважень та компетенції органів дізнання, порядку приймання, реєстрації, перевірки і розгляду інформації про злочини, провадження дізнання у кримінальних справах як форми досудового розслідування злочинів, здійснення протокольної форми досудової підготовки матеріалів.

Основні риси навчальної та науково-творчої діяльності, необхідні для успішної роботи фахівця, а також характер навчально-пізнавальних проблем і завдань, що сприяють формуванню цих рис у майбутніх юристів.

Предмет дисципліни: правові норми, в яких встановлено кримінально-процесуальний статус органів дізнання, порядок їх діяльності в стадії порушення кримінальної справи, провадження дізнання у кримінальних справах, здійснення протокольної форми досудової підготовки матеріалів.

Структура дисципліни: вивчення навчальної дисципліни починається з визначення поняття і кола органів дізнання в Україні, їх процесуального статусу, Після цього здійснюється детальний розгляд питань кримінально-процесуальної діяльності органів дізнання в стадії порушення кримінальної справи, порядку провадження дізнання у кримінальних справах про злочин, що не є тяжким, порядку провадження дізнання у кримінальних справах про тяжкий або особливо тяжкий злочин, здійснення протокольної форми досудової підготовки матеріалів.

Міждисциплінарні зв’язки: навчальна дисципліна„Дізнання” базується на знанні практично всіх правових дисциплін (теорії та історії держави і права, цивільного права, кримінального права, кримінології та ін.) і є важливою складовою правової культури.

Метою дисципліни є набуття та поглиблення знань студентами щодо порядку кримінально-процесуальної діяльності органів дізнання.

Складовими мети є:

-  освітня (навчальна) – сприяти становленню сучасного висококваліфікованого фахівця-юриста;

-  розвиваюча – формування та розвиток правових знань студентів щодо порядку приймання, реєстрації, розгляду інформації про злочини, провадження у кримінальних справах і досудової підготовки матеріалів за протокольною формою, механізмів його застосування в практичній діяльності;

-  виховна – формування ціннісних орієнтирів студентів відповідно до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, поваги до особистості; виховання активної громадянської позиції; сприяння усвідомленню ролі та значення кримінально-процесуальної діяльності в розбудові та зміцненню української держави.

3. Найважливіші світоглядні ідеї та категорії, які підлягають засвоєнню під час вивчення дисципліни „Дізнання”:

- поняття і коло органів дізнання в Україні, їх процесуальний статус , функції і компетенція;

- начальник органу дізнання та його повноваження;

- особа, яка провадить дізнання, її права та обов’язки;

- організація дізнання в міліції;

- спеціалізовані підрозділи дізнання в системі МВС України, їх завдання, структура та штати;

- кримінально-процесуальна діяльність органів дізнання в стадії порушення кримінальної справи;

- порядок провадження дізнання у кримінальних справах про злочин, що не є тяжким;

- порядок провадження дізнання у кримінальних справах про тяжкий або особливо тяжкий злочин;

- діяльність органів дізнання у порядку протокольної форми досудової підготовки матеріалів.

4. Завдання вивчення дисципліни „Дізнання” спрямовуються на набуття та поглиблення знань щодо кримінально-процесуальної діяльності органів дізнання на стадії порушення кримінальної справи, порядку провадження дізнання у кримінальних справах, здійснення протокольної форми досудової підготовки матеріалів, що передбачає досягнення такого рівня підготовки студента, при якому він повинен:

- знати:

- коло органів дізнання та їх повноваження;

- форми здійснення ними правозастосовної діяльності в стадіях порушення кримінальної справи і досудового розслідування;

- практику застосування кримінально-процесуального законодавства органами дізнання;

- підстави, умови і форми процесуальних дій та рішень.

- основні проблеми кримінально-процесуальної діяльності органів дізнання, перспективи їх дальшого розвитку та удосконалення.

- вміти:

- правильно тлумачити і застосовувати кримінально-процесуальний закон

- збирати, досліджувати, перевіряти, оцінювати і використовувати докази;

- володіти процесуальними засобами встановлення обставин злочинів, самостійно здійснювати слідчі та інші процесуальні дії;

- приймати обґрунтовані та законні рішення.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 137; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!