Поняття і коло органів дізнання в Україні, їх процесуальний



МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет
внутрішніх справ

 

 

Кафедра кримінально-правових дисциплін

 

 

ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

„ДІЗНАННЯ”

 

 

Дніпропетровськ – 2010

 

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет
внутрішніх справ

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

В.о. першого проректора з

навчальної та методичної роботи

 

                    В.В. Доненко

 

„___” _____________ 2010 р.

 

ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

 

„ДІЗНАННЯ”

 

С Х В А Л Е Н О                                                   С Х В А Л Е Н О

на засіданні Вченої ради                             на засіданні Науково-методичної

університету                                                 ради університету

(протокол № __ від __ _______ 2010 р.)             (протокол № _ від __ ___ 2010 р.)

 

Дніпропетровськ – 2010


 

Програма навчальної дисципліни “Дізнання” / Укладачі: Тертишник В.М. - доктор юридичних наук, доцент; Шиян А.Г. – Дніпропетровськ: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2010. ___ с.

 

 

Рецензенти:

Антонов К.В. – начальник кафедри кримінально-правових дисциплін Академії митної служби України, доктор юридичних наук, професор;

Троян І.І. - заступникначальника УБОЗ ГУМВС України в Дніпропетровській області начальник слідчого відділу, заслужений юрист України, полковник міліції

 

 

Обговорено та затверджено на засіданні кафедри кримінально-правових дисциплін, протокол № 16 від 30 червня 2010 року.

 

Обговорено та затверджено на засіданні Навчально-методичного комплексу з кримінального процесу ДДУВС, протокол № 1 від 28 серпня 2010 року

 

 

 

Передмова

1. Роль і значення навчальної дисципліни „Дізнання” в підготовці та майбутній професійній діяльності фахівця полягає у тому, що дізнання належить до числа дисциплін, вивчення яких є обов’язковим для фахової підготовки юриста. Глибокі знання з цієї дисципліни є необхідною передумовою успішної роботи в органах дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду.

Навчальна дисципліна „Дізнання” передбачає вивчення функцій, повноважень та компетенції органів дізнання, порядку приймання, реєстрації, перевірки і розгляду інформації про злочини, провадження дізнання у кримінальних справах як форми досудового розслідування злочинів, здійснення протокольної форми досудової підготовки матеріалів.

Основні риси навчальної та науково-творчої діяльності, необхідні для успішної роботи фахівця, а також характер навчально-пізнавальних проблем і завдань, що сприяють формуванню цих рис у майбутніх юристів.

Предмет дисципліни: правові норми, в яких встановлено кримінально-процесуальний статус органів дізнання, порядок їх діяльності в стадії порушення кримінальної справи, провадження дізнання у кримінальних справах, здійснення протокольної форми досудової підготовки матеріалів.

Структура дисципліни: вивчення навчальної дисципліни починається з визначення поняття і кола органів дізнання в Україні, їх процесуального статусу, Після цього здійснюється детальний розгляд питань кримінально-процесуальної діяльності органів дізнання в стадії порушення кримінальної справи, порядку провадження дізнання у кримінальних справах про злочин, що не є тяжким, порядку провадження дізнання у кримінальних справах про тяжкий або особливо тяжкий злочин, здійснення протокольної форми досудової підготовки матеріалів.

Міждисциплінарні зв’язки: навчальна дисципліна„Дізнання” базується на знанні практично всіх правових дисциплін (теорії та історії держави і права, цивільного права, кримінального права, кримінології та ін.) і є важливою складовою правової культури.

Метою дисципліни є набуття та поглиблення знань студентами щодо порядку кримінально-процесуальної діяльності органів дізнання.

Складовими мети є:

-  освітня (навчальна) – сприяти становленню сучасного висококваліфікованого фахівця-юриста;

-  розвиваюча – формування та розвиток правових знань студентів щодо порядку приймання, реєстрації, розгляду інформації про злочини, провадження у кримінальних справах і досудової підготовки матеріалів за протокольною формою, механізмів його застосування в практичній діяльності;

-  виховна – формування ціннісних орієнтирів студентів відповідно до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, поваги до особистості; виховання активної громадянської позиції; сприяння усвідомленню ролі та значення кримінально-процесуальної діяльності в розбудові та зміцненню української держави.

3. Найважливіші світоглядні ідеї та категорії, які підлягають засвоєнню під час вивчення дисципліни „Дізнання”:

- поняття і коло органів дізнання в Україні, їх процесуальний статус , функції і компетенція;

- начальник органу дізнання та його повноваження;          

- особа, яка провадить дізнання, її права та обов’язки;

- організація дізнання в міліції;

- спеціалізовані підрозділи дізнання в системі МВС України, їх завдання, структура та штати;

- кримінально-процесуальна діяльність органів дізнання в стадії порушення кримінальної справи;

- порядок провадження дізнання у кримінальних справах про злочин, що не є тяжким;

- порядок провадження дізнання у кримінальних справах про тяжкий або особливо тяжкий злочин;

- діяльність органів дізнання у порядку протокольної форми досудової підготовки матеріалів.

4. Завдання вивчення дисципліни „Дізнання” спрямовуються на набуття та поглиблення знань щодо кримінально-процесуальної діяльності органів дізнання на стадії порушення кримінальної справи, порядку провадження дізнання у кримінальних справах, здійснення протокольної форми досудової підготовки матеріалів, що передбачає досягнення такого рівня підготовки студента, при якому він повинен:

- знати:

- коло органів дізнання та їх повноваження;

- форми здійснення ними правозастосовної діяльності в стадіях порушення кримінальної справи і досудового розслідування;

- практику застосування кримінально-процесуального законодавства органами дізнання;

- підстави, умови і форми процесуальних дій та рішень.

- основні проблеми кримінально-процесуальної діяльності органів дізнання, перспективи їх дальшого розвитку та удосконалення.

- вміти:

- правильно тлумачити і застосовувати кримінально-процесуальний закон

- збирати, досліджувати, перевіряти, оцінювати і використовувати докази;

- володіти процесуальними засобами встановлення обставин злочинів, самостійно здійснювати слідчі та інші процесуальні дії;

- приймати обґрунтовані та законні рішення.

Зміст дисципліни

Змістовний модуль № 1

Тема № 1.

Поняття і коло органів дізнання в Україні, їх процесуальний

Статус

Виникнення та розвиток дізнання в Україні. Поняття і коло органів дізнання в Україні, їх процесуальні повноваження, функції і компетенція. Начальник органу дізнання та його повноваження . Особа, яка провадить дізнання, її права та обов’язки.

Організація дізнання в міліції. Спеціалізовані підрозділи дізнання в системі МВС України, їх завдання, структура та штати. Функції підрозділів дізнання системи МВС України.

Взаємодія органів дізнання зі слідчими при здійсненні кримінального судочинства та його значення. Правові підстави такої взаємодії.

 

Тема № 2.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 130; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!