Розрахунок потреби дезінфекційних засобів для проведення



Дезінфекції

Щоб зробити розрахунок потрібної кількості дезінфекційних засобів для дезінфекції тваринницького приміщення, колодязя, ґрунту чи іншого об'єкта необхідно знати його площу, кількість гноївки, води в колодязі тощо, проти збудника якого захворювання проводять дезінфекцію, норми витрат дезінфікуючих розчинів і ін.

Спочатку розраховують загальну площу приміщень, які підлягають дезінфекції, в тому числі площу підлог, стін, стель, перегородок і поверхонь усіх об'єктів, які потрібно зволожити деззасобами. Потім розраховують кількість робочого розчину в літрах, необхід­ного для проведення дезінфекції. Для одноразового зрошення розчини дезінфе­кційних засобів здебільшого готують з розрахунку 0,3 - 0,5 л/м2 сумарної площі приміщення. Наприклад, для корівника загальною площею 2400м2 потрібно (2400 • 0,5) 1200л дезінфекційної речовини.

У разі потреби при деяких хворобах норму витрат розчинів збільшують від­повідно до чинних інструкцій.

Концентрацію робочих дезінфекційних засобів визначають, виходячи з мети дезінфекції (профілактична або вимушена) і належності збудника хвороби до певної групи за стійкістю.

За стійкістю до дії хімічних дезінфекційних засобів збудників основних інфекційних захворювань розподіляють на чотири групи: малостійкі, стійкі, високостійкі та особливо стійкі.

Для першої та другої груп - малостійких збудниківхвороб використовують найнижчу концентрацію дезінфекційних речовин (їдкий натр, формалін, гіпо­хлорит кальцію тощо у 2%-й концентрації). В цій самій концентрації проводять і профілактичну дезінфекцію.

Для третьої та четвертої груп - високостійких збудниківтуберкульозу, сибірки, клостридіозів тощо концентрацію дезінфекційних речовин збільшують у 2 - 3 рази і більше. За режимами четвертої групи проводять дезінфекцію в разі виникнення гостроконтагіозних хвороб нез'ясованої етіології.

Розрахунок кількості дезінфекційної речовини для приготування потрібного об'єму (1200 л) розчину заданої концентрації (2 %) виконують з урахуванням вмісту активнодіючої речовини за формулою:

Х = АВ/С

де X- кількість дезінфекційної речовини, необхідної для приготування розчину, кг;

А- кількість розчину, який потрібно приготувати для проведення дезінфекції, л;

 В- концентрація дезінфекційної речовини за АДР, яка потрібна для отримання розчину; 

 С- вміст діючої речовини в препараті, %.

У нашому прикладі для дезінфекції корівника їдким натром (С = 100) потріб­но (1200 •2)/100 = 24 кг препарату, а хлорного вапна (С = 25) (1200•2)/25 = 96 кг.

Розчини дезінфекційних засобів готують у чистому посуді, який не повинен руйнуватись під дією цих речовин. Незначні об'єми деззасобів зручно готувати в скляному або емальованому посуді, великі - в металевих або дерев'яних бочках чи посудинах.

У разі потреби приготування великих об'ємів дезінфекційних засобів спочатку готують маточний концентрований 10 - 20%-й або 30%-й розчин за діючою речовиною. З маточного розчину безпосередньо перед проведенням дезінфекції готують робочий розчин, розбавляючи його водою при перемішуванні з розра­хунку 1 : 5; 1 : 10 або 1 : 15.

Для приготування 1200л 2%-го розчину їдкого натру зважують 24 кг препарату і розчиняють його спочатку в 120 л води в металевій бочці (20%-й розчин). У холодній воді їдкий натр розчиняється довго, тому краще використовувати га­рячу (70 - 80 °С) воду.

Для отримання 100 л 2%-го розчину формальдегіду потрібно взяти 5 л 40%-го формаліну і 95 л води (визначають за пропорцією: 100 мл формаліну містить – 40% формальдегіду, а Х мл формаліну містить 2% формальдегіду, отже Х = 100 х 2 / 40 = 5. Це означає, що для одержання 100 мл 2%-го розчину формальдегіду необхідно взяти 5 мл наявного 40%-го формальдегіду і 95 мл води).

Для отримання 10%-го вапняного молока беруть 1 кг негашеного вапна, гасять його в1л води, а потім добавляють 9 л води.

Для приготування 100 л розчину хлорного вапна з вмістом 2 % активного хлору потрібно взяти 8 кг хлорного вапна, яке містить 25 % хлору, і спочатку добавити незначну кількість води до отримання густуватої, але однорідної, без грудочок, маси. Потім при перемішуванні добавляють решту кількості води, доводячи об'єм до 100 л. Суспензію відстоюють упродовж доби в закритій посу­дині. Прояснений шар рідини використовують для дезінфекції.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 106; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!