Техніка посіву мікробів на прості живильні середовища.



Замалювати схему посіву.

Посів мікробів. Для одержання культур мікробів із до­сліджуваного матеріалу незначну частину його за допомогою бактеріологічної петлі або пастерівської піпетки нано­сять на живильне середовище. Цей процес називається по­сівом. Посіви проводять стерильно. Перед початком посіву інструменти, краї пробірки і пробку знеплідніють обпалю­ванням на полум'ї.

Для відокремлення мікробів з досліджуваного матеріа­лу роблять посів на тверде живильне середовище в бакте­ріологічну чашку. Рідкий досліджуваний матеріал набира­ють пастерівською піпеткою, бактеріологічною петлею або шпателем і наносять на поверхню живильного середовища. При цьому кришку чашки піднімають лівою рукою лише настільки, щоб в щілину могли пройти шпатель, бактеріоло­гічна петля або піпетка (мал.2). Часто посів роблять не на одну чашку, а на 2-3, не пропалюючи бактеріологічної петлі, від першої переносять у другу і третю. На чашках роблять відповідні написи і ставлять їх у термостат догори дном, щоб крапельки води, що утворюються з пари і потрапляють на кришку чашки, не стікали на поверхню жи­вильного середовища і не розмивали посівів. Чашки три­мають у термостаті 18-24 год, потім вивчають вирощені посіви.

                               

Мал. 2. Посів на МПА в чашку Петрі

 

Посів уколом в МПА стопчиком (прямий агар) проводять тримаючи пробірку догори дном (мал.3), виймають пробку і обпалюють край пробірки; матеріал, що містить мікроби, забирають простерилізованою на полум’ї голкою і проколюють стовпчик поживного середовища знизу догори, до дна пробірки. Голку обережно виймають, стерилізують, обпалюють краї пробірки, закривають пробкою, підписують і ставлять в термостат.

 

 

    

 

 

                                 

                                       

 

 

                           

                                         Мал.3. Посів уколом

 

 

                                   

                                      Схема посіву (замалювати)

 

Завдання 6

Записати результати вивчення колоній, що виросли після посіву мікроорганізмів

Вивчення росту колоній, що виросли, проводять за такою схемою:

1. Вивчення колоній макроскопічно:

• загальна характеристика росту - однотипна чи не однотипна форма колоній;

• величина: точкові до 1 мм, дрібні - 1-2 мм, середні - 2-4 мм, великі - 4-6 мм;

• форма: кругла, амебоподібна, ризоїдна, ниткоподібна, еліпсоїдна тощо;

• ріст: слабкий, помірний, сильний;

• рельєф колоній: підняті, випуклі, вдавлені;

• поверхня: гладенька, блискуча, матова, шорстка, зморщена, складна;

• колір: пігментні (жовті, червоні тощо) або не пігментні;

• прозорі, напівпрозорі, непрозорі, блискучі, флуоресцуючі;

2. Вивчення колоній мікроскопічно (при малому збільшенні мікроскопу): край колоній (рівний, хвилястий, лопатний, ризоїдний, зрізаний, локоноподібний).

3. Консистенція (визначається в момент взяття колонії бактеріологічною петлею).

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 105; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!