Зробити добірку природничих кінофільмів та діафільмів для використання в ДНЗ.



 

Природні діафільми:

Які знайомлять з сезонним змінами у природі: Чотири пори року, Природа в зображені російських художників, Пори року(з чотирьох частин), Хто як до зими готується, Хто як зимує, Хто як весну зустрічає,Хто як літо проводить.

Які знайомлять з миттям тварин:Тому що вони гарні, Хто живе у холодному морі, Птахи наших лісів, Звірі наших лісів, Це все кішки, Це все собаки, Про пінгвінів, Мавпенятко Френд, Курчатко Ціп.

Які знайомлять з життям рослин:Незвичайні рослини, Лікарські рослини.

Які знайомлять з працею людини у природі:Осінь у колгоспі, Зима в колгоспі, Весна в колгоспі, Літо в колгоспі, Вірш про хліб,Хліб- всьому голова, Праця колгоспників у різні пори року.

Природні кінострічки:

По гриби, Зима прийшла, Весна прийшла, Діти- друзі птахів, Русачок, Звідки стіл прийшов(перша частина), Кухоль молока, Розповідь колоска.

 

 

Зробити добірку витких і ампельних рослин для різних вікових груп ДНЗ.

Ампельні-це рослин із звисаючими видовженими пагонами і стеблами. Виткі-здатні підніматися на висоту завдяки присоскам, вусикам. Аспарагуси: пірчастий,ажурний(старша гр.)с. Ніжно-зелений цвіт,дрібні,білі квіточки. У деяких країнах після цвітіння їх використовують як овочеві рослини, споживають у їжу молоді пагони. Хелксіне(дитячі слізки)- швидко розростається , утворюючи на поверхні цілий килим,звисає з країв горщиків густою бородою. Плектрантус південний – з чотиригранним стеблом і блискучими яскраво-зеленими округлими листками,вирізаними по краю зубчиками. Розмножуються живцем. Дзвоник ампельний-є 2 види:з білими і голубими квітками,форма відкритого дзвоника. Любить освітлені місця, і добре провітрюються. Розмножують насінням. Плющ звичайний-невибаглива до світла і тепла. Розмножують живцем.Має повітряні корінці,за вдяки яким чіпляється. Плющ високий- розмножується живцями. Цисус- потребує світлого приміщення, достатнього поливання. Хлорофітум- (старша гр.) любить світло і рівномірне поливання . розмножують її відділенням молодих дочірніх рослин.Традесканція-краще росте у світлому приміщенні ,вимагає рівномірного поливання. Бажано мати 2-3 види для порівняння. Сеткреазія пурпурова-тепло і сонце любна рослина. поливати рівномірно. Використовувати для садіння на ділянці .розмножується живцями. Сциндапсус-любить теплі і світлі приміщення ,регулярне поливання,розмножується живцями. Сингоніум –витончене ,невибаглива рослина ,потребує рівномірного поливання витримує низьку температуру ,недостатнє освітлення любить. Розмножують живцями.

Зробити добірку декоративнолистяних рослин для різних вікових груп ДНЗ.

Зробити добірку красивоквітучих рослин для різних вікових груп ДНЗ.

Молодша група:бальзамін ( вогник)-чітко знати будову. Батьківщина Африка.

Пеларгонія (герань) світлолюбива, витримує бідний грунт.

Фуксія (Центральна Америка) любить вологи, тепло, світло.

Гібуксус (китайський розам)

 

Середня група: бегонія завжди квітуча( батьківщина вологі тропіки)

Клівія ( не має цибулинки) тіневтривала, невибаглива.

Фуксія (Центральна Америка) любить вологи, тепло, світло.

 

Старша група: фіалка узумбарська ( Сен Полія)

Фуксія (Центральна Америка) любить вологи, тепло, світло.

 

Розкрити вимоги підбору об’єктів в куточок природи ДНЗ.

1. Об’єкти кутка природи мають відповідати завданням програми, сприяти їхньому виконанню.

2.Рослини і тварини повинні бути безпечними для дітей

3.Об’єкти повинні бути невибагливими і доступними для догляду дітьми.

4.Серед об’єктів кутка природи не повинно бути рослин, тварин, які підлягають охороні або чисельність яких незначна.

5.Об’єкти кутка природи повинні змінюватись, поряд з постійними мешканцями повинні бути тимчасові. Це забезпечить постійний приплив нової інформації – важливу умову для розвитку пізнавальних інтересів дітей.

 

39 Добірка цибулинних рослин (не вказано що якій групі)

Цибулинні кімнатні рослини. Цибулинні кімнатні рослини близькі за своїми ознаками до красивоквітучих, але мають біологічні особливості: цибулину — видозмінене стебло з запасом поживних речовин. Вони здатні перебувати у стані спокою, доки не з'являться відповідні умови — певна температура, достатня кількість вологи. Рослини, що належать до цієї групи, потребують повного або часткового спокою протягом кількох місяців, а це означає, що цибулини треба певний час тримати не политими або ледь политими. Яскравість цвітіння, можливість вигонки роблять ці рослини цікавими об'єктами кутків природи.

Амариліс (гіпеаструм). Рослина світлолюбна, потребує пухкого ліпшого ґрунту, помірного поливання і стану спокою. Для цього рослину тримають 2—3 місяці (найчастіше з жовтня до кінця грудня) в темному місці і припиняють поливання. В старш. групі.

Валота пурпурова. Відрізняється від амариліса більш вузькими листками і червонуватим забарвленням біля їхньої основи. Цвіте переважно влітку. Рослина світлолюбна, розмножують її дочірніми дітками.

Гемантус. Найбільш розповсюджені в кімнатних умовах гемантус біло-квітковий і гемантус Катарина. Перший не вимагає яскравого освітлення, другий полюбляє більш освітлені місця. Поливання помірне, гемантус розмножують насінням та відділенням цибулинок-діток. Цвітіння продовжується близько місяця, після чого утворюються яскраво-червоні, подібні до намиста, плоди.

Зефірантес. В дошкільних закладах найчастіше вирощують зефірантес білий зефірантес Ліндлея з великими рожевими квітками. Рослини вимагають яскравого освітлення, рівномірного поливання, поживного ґрунту. Розмножують їх дочірніми цибулинами. Зефірантес доцільно внести в куток природи влітку, в період його цвітіння.

Евхарис амазонський. Світлолюбна рослина, але витримує і недостатнє освітлення, поливання помірне, розмножують її дочірніми цибулинами. Розглядаючи її чудові білосніжні квітки, що нагадують нарциси, треба відмітити їхній ніжний аромат. В молодшій групі.

Кринум потребує помірного поливання, розмножують її дочірніми цибулинами..

Панкрацій ілірійський. Це невибаглива рослина, що любить світлі і теплі місця зростання. Розмножують її дочірніми цибулинами і насінням.

 

Спланувати екологічну стежину на ділянці ДНЗ.


 

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 286; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!