Екологічно-розвивальне середовище ДНЗ



Створення екологічно-розвивального середовища дошкільного навчального закладу передбачає краєзнавчий, країнознавчий, планетарний та космічний підходи.

Краєзнавчий підхід має забезпечити наявність природних об'єктів місцевості, де мешкають діти: гербаріїв листя рослин найближчого природного оточення, зразків кори, плодів, ґрунтів; ілюстрацій, репродукцій картин, фотографій найпоширеніших рослин і тварин, природних угруповань, їхніх коротких характеристик, цікавих особливостей поведінки тощо.

Країнознавчий і планетарний підходи передбачають наявність найпоширеніших об'єктів з різних природних зон України, а також (по можливості) з інших куточків нашої планети (мешканців морів, пустель, тундр тощо), їхніх описів. Наприкінці молодшого дошкільного віку бажано використовувати в роботі з дітьми карту, глобус, ілюстрації із зображеннями об'єктів Космосу та відомості про них. Усе це дасть змогу вихователеві збагатити, зробити цікавішими та змістовнішими розповіді, бесіди, досліди, дидактичні ігри, а дітям поступово набувати знання про багатоманітність світу Природи.

Дуже важливо якомога повніше використати можливості дошкільного закладу для екологічного виховання дітей. Адже порівняно з наступною ланкою освіти (початковою школою), вони набагато ширші. Це, зокрема:

• наявність природного (куточки природи в групах, екологічні стежини, квітники, городні та садові ділянки тощо) та предметного (обладнані місця для спостережень, проведення дослідів, дидактичних ігор тощо) середовищ;

• можливість екологізації різних видів діяльності дітей — ігрової, пізнавальної, мовленнєвої, образотворчої, трудової, музичної;

• організація прогулянок, екскурсій, короткочасних та довготривалих спостережень у довкіллі, елементарної пошукової діяльності;

• щоденне спілкування з батьками та залучення їх до виховного процесу тощо.

 

Розкрити вимоги до планування ділянки дошкільного закладу.

На ділянпі дитячого садка виділяються такі структурні компоненти:

1)Грурові майданчики з газонами. Майданчики повинні мати садове покриття (відсів щебеню), асфальтове покриття на дитячих ділянках не допускається. Середина майданчика має бути вільною для обладнання, оскільки на майданчику проводяться рухливі ігри, розваги. По краях майданчика слід розташувати тіньовий навіс, пісочники, обладнання для ігор з водою тощо.

2)Фізкультурний майданчик площею не більше 250м кВ.Половина майданчика повинна мати садове покриття,а половина засіватися сумішшю газонних трав. Фізкультурне обладнання розташовується по краях майданчика.

3)Майданчик для утримання дрібних свійських тварин площею 20м.кв. Розташовують його переважно біля господарського подвіря. Він обладнується клітками і вольєрами для утримання дрібних твари.

4)Квітники- спільні для дитячого садка, і квітники на групових ділянках.

5)Дитячий город. Він планується з розрахунку не менше 0,5 м.кв. на дитину.

6)Сад і ягідник. Його площа залежить від загальної площі диитячого закладу, але важливо, щоб там були посаджені основні плодові дерева і кущі.

7)Майданчик для вивчення правил вуличного руху.

8)Кільцева дорога для їзди на дитячих велосипедах. Вона не повинна перетинати групові ділянки.

9)Господарське подвіря площею 100-240 м.кв.,де розташовуються сарай, овочесховище і підїзні шляхи для вантажних машин.

10)Плескальний бассейн.

На майданчику дитячого садка розташовуються малі архітектурні форми-фонтани, тіньові грибки. Вздовж доріжок розміщуються лави.

 

9. Вимоги до озеленення ділянки ДНЗ.

До озеленення ділянки дит.сад висуваються певні гігієнічні та педагогічні вимоги

Гігієнічні: 1.Під час озеленення ділянки не повинен порушуватися режим сонячної радіації: дерева не повинні затіняти більше половини групових і фізкульт.майданчиків. Дерева і кущі не повинні перешкоджати доступу сонячних променів у приміщення.

2. Озеленення не повинно порушувати режиму провітрювання ділянки

3. На ділянці не повинно бути рослин, які могли б негативно впливати на здоров'я дітей: отруйних, колючих.

Педагогічні: 1.Озелення ділянки повинно забезпечувати виконання завдань програми по ознайомленню дошкільників з природою. 2. Озеленення ділянки повинно забезпечити зміну вражень у дітей, а отже повинно бути флористично різноманітним, з перервними періодами цвітіння рослин.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 288; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!