Й етап: настройка кольорового балансу



Після завершення тонової корекції настає черга більш складною і більш суб'єктивною корекції колірного балансу. Складність цієї корекції полягає в тому, що зміна одного кольору тягне за собою зміну та інших кольорів. При цьому об'єктивні критерії відсутні.

Принцип колірного балансу :

колір ніколи не буває самотній, він завжди сприймається в оточенні інших кольорів.

Принципи тонової корекції досить прості з тієї причини, що можна впливати тільки на певну ділянку, наприклад тільки на світла або на середні тони, і не зачіпати решту діапазону.

Специфіка ж роботи з кольором полягає в тому, що вплив, який чиниться на окремий колірний компонент, наприклад тільки на червону складову, обов'язково позначиться і на інших. Тому слід мати на увазі, що в основі будь-якої колірної корекції лежить настройка не окремих кольорів, а настройка балансу кольорів.

З принципу балансу виникає додаткова трудність: різноманіття способів досягнення одного і того ж результату.

Для того щоб легше представляти взаємодія колірних компонентів, необхідно розглянути спрощену схему колірного кола (рис. 86).

 

Рис. 86. Спрощена схема колірного кола

 

Ця схема, з одного боку, відображає взаємодію колірних моделей RGB і CMYK, а з іншого - дає можливість наочно представити взаємозалежність "гойдалок" колірного балансу.

На схемі основні кольори моделей RGB і CMY знаходяться в такій залежності: кожен колір розташований навпроти доповнює його (комплементарного) кольору, при цьому він знаходиться між квітами, з допомогою яких отримано (рис.87). Наприклад, складання зеленого і червоного кольорів дає жовтий.

Щоб підсилити будь-який колір, потрібно послабити доповнює його колір (розташований напроти нього на колірному колі). Наприклад, щоб змінити загальне колірне рішення в бік блакитних тонів, слід знизити в ньому вміст червоного кольору. Для зменшення пурпурної складової можна зменшити її "напряму", але краще це поєднати зі збільшенням блакитною та жовтою складових, що, до речі, дозволить зберегти загальну насиченість зображення.

Рис. 87 а) Основні залежності, що виникають з схеми колірного кола

Рис. 87, б)

Рис. 87, в)

При будь-якому вплив на колірний баланс треба обов'язково враховувати, як це "відгукнеться" на всьому колірному просторі.

 

Налаштування колірного балансу

Описана вище схема колірного балансу знаходить своє практичне втілення в команді Color Balance (Колірний баланс) меню Image → Adjust (Зображення → Корекція). Діалогове вікно цієї команди (рис.6) дозволяє змінити колірний баланс у всьому зображенні, для виборчого управління кольором слід користуватися іншими командами, наприклад Hue / Saturation (Колірний тон / Насиченість), Replace Color (Замінити колір) або Selective Color (Вибіркова корекція кольору ).

 

Рис. 88. Діалогове вікно Color Balance

Колірний баланс встановлюється окремо для світел (перемикач Highlights), середніх тонів (перемикач Midtones) і тіней (перемикач Shadows).

При роботі з зображеннями в колірній моделі RGB корисно встановлювати прапорець Preserve Luminosity (Зберегти яскравість тонів), який перешкоджає зміні діапазону яркостей при зміні колірного балансу, що дозволяє зберегти вихідний тоновий діапазон зображення.

Поле Color Levels (Рівні) і три шкали з бігунками дозволяють додавати і збавляти кольори, назви яких винесені на краї смуг.

Щоб додати кольору бігунок переміщують у бік цього кольору, а для збавляння - в протилежний від нього бік.

Відповідно до переміщенням движків в цифрових полях над смугами відображаються величини зміни кольору для червоного, зеленого і синього каналів в діапазоні від -100 до +100.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 196; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!