Етап: визначення і при необхідності пере визначення значення світла і тіней



Цей етап по-іншому можна назвати установкою білої і чорної крапок, або визначенням тональних екстремумів.

Для конкретного зображення екстремумами є всього дві основні точки - це біла крапка, тобто значення білого в даному зображенні, і. відповідно, чорна, визначальна значення чорного, теж в даному зображенні. Всі інші тони розташовуються між ними. І зрозуміло, що, якщо ці точки будуть розташовані дуже близько один до одного - то вийде вузький діапазон і, можливо, від 256 тонів залишаться всього декілька. Така ситуація цілком можлива, наприклад, в декоративних зображеннях, проте для цілей репродукування потрібне забезпечення максимально широкого діапазону.

Приклад зображення, гістограма якого відображає звужений тоновий діапазон яркостей

Діалогове вікно  Levels

Рекомендують встановлювати в якості білої точки наступні значення:

в моделі RGB – 244, 244, 244;

в моделі CMYK – 5, 3, 3 і 0, що відповідає в градаціях сірого 4%-ної растрової точці

 

 

Фрагмент діалогового вікна Color Picker з параметрами стандартної білої точки

Для визначення цих параметрів досить у поле В колірної моделі HSB ввести значення 96.

В якості  чорної точки рекомендують використовувати наступні значення (в зображеннях, призначених для поліграфічного виконання):

в моделі RGB - 10, 10, 10;

в моделі CMYK - 65, 53, 51 і 95, що відповідає в градаціях сірого 96%-ної растрової точці

Фрагмент діалогового вікна Color Picker з параметрами стандартної чорної точки

Для визначення цих параметрів досить у поле В колірної моделі HSB ввести значення 4.

Вказані значення є стандартними, а тому не завжди реальними. Для того щоб визначити як білої і чорної крапок, а також гами конкретні  тонові рівні даного зображення, необхідно використовувати діалогове вікно Levels (Налаштувати рівні).

Вихідний стан тонового діапазону

Переміщення движків на шкалі Input Levels і відображення результату на зображенні:

Й етап: настройка середніх тонів і виконання при необхідності більш тонкої тонової корекції

Після визначення світла  і тіней представляється необхідним провести корекцію в середніх тонах, а також налаштувати значення контрасту у вузьких тонових діапазонах. Даний етап звичайно не потрібно для збалансованого зображення, а при корекції дуже світлих або дуже темних зображень неодмінно необхідна настройка і середніх тонів. Іноді її називають тонким налаштуванням.

Зміна тонового діапазону за допомогою команди Levels

Команда Levels (Рівні) меню Image → Adjust (Зображення → Корекція) призначена для настройки тонового діапазону вручну. Вона може застосовуватися до всього зображення, до виділення або до окремого колірного каналу.

Після вибору команди на екран виводиться діалогове вікно Levels (Рівні), який відображає гістограму зображення.

Для зображення, що має більше одного колірного каналу, можна вибрати будь-який з каналів або їх поєднання для того, щоб здійснити тонову корекцію вибірково.

Якщо необхідно вибрати кілька каналів для корекції, слід до виклику діалогового вікна Levels (Рівні) в палітрі Channels (Канали) виділити їх при натиснутій клавіші SHIFT. В результаті в списку Channel (Канал) з'явиться скорочене позначення сукупності виділених каналів, наприклад CY (Блакитний, Жовтий) - позначає, відповідно, блакитний та жовтий канали.

Смуги з движками, представлені в діалоговому вікні, можна використовувати для зміни контрасту зображення, як параметра, що визначається як раз широтою діапазону, іншими словами, різницею між темним і світлим. Чим більше ця різниця, тим контрастніше зображення і навпаки.

Для посилення контрасту необхідно використовувати смугу з движками, розташовану безпосередньо під гістограмою. Чорний маркер визначає граничне значення тіней, сірий розташований в області середніх тонів, а білий вказує на граничне значення світлого.

Ці значення дублюються в цифрових полях над гістограмою. У дані поля можна вводити нові значення, які автоматично відбиваються на становищі движків на смугах.

Для зменшення контрасту слід використовувати шкалу Output Levels (Вихідні значення), яка розташована в нижній частині діалогового вікна Levels (Налаштувати рівні).

Причина посилення або зменшення контрасту полягає в протилежних процесах, що визначаються на смугах Input Levels (Вхідні значення) і Output Levels (Вихідні значення).

При переміщенні крайніх движків на вхідний смузі біля зображення, що має діапазон рівнів від 0 до 255, наприклад у світлі - на 233, а в тінях - на 10, відбувається перерозподіл таким чином, що рівень 233 займає положення 255, в результаті рівні спочатку темніше 233 переходять на більш світлі, а рівні світліше двісті тридцять третьому зовсім в білі. Це освітлює зображення в світлі і підвищує контраст, бо відмінність стає різкіше.

Те ж саме відбувається і з тінями, тільки у зворотний бік: рівні, світліше 10, стають темнішими, а темніше 10 переходять в чорний.

З іншого боку, при переміщенні чорного движка на шкалі Output Levels (Вихідні значення) відбувається зрушення в області тіней (рис. 83). А при переміщенні білого движка - зрушення в області світлого (рис. 84).

 

Рис. 83. Приклад гістограми після переміщення чорного движка в смузі Output Levels

Рис. 84. Приклад гістограми після переміщення білого движка в смузі Output Levels

При переміщенні движків на вихідний смузі біля зображення, що має діапазон від 0 до 255, наприклад у світлі - на 170, а в тінях - на 60, відбувається перерозподіл таким чином, що між рівнями 255 і 170 і між 0 і 60 відсутні рівні (рис. 85), в результаті зображення втрачає контраст

Рис. 85. Перетворення гістограми при переміщенні маркерів шкали Output Levels


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 216; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!