Технічне обслуговування локомотивів під час руху
В шляху прямування поїзду бригада зобов'язана:
- контролювати роботу пристроїв забезпечення безпеки руху, гальмового обладнання, тягових електродвигунів, дизеля, допоміжних машин, комутаційних апаратів, періодично звіряти показання приладів у кабінах керування локомотивом;
- візуально контролювати надійність кріплення і стан приводу допоміжних електричних машин і механізмів;
- періодично оглядати приміщення локомотива, звертаючи увагу на наявність підвищеного шуму чи вібрації, іскріння, спалахів світла, запаху горілої ізоляції чи мастила;
- періодично видаляти конденсат з резервуарів, вологозбірників та мастиловідділювачів пневматичного обладнання;
- контролювати роботу силового обладнання, силових і кіл керування на електровозі, а роботу допоміжних машин після проходу кожної нейтральної вставки;
- періодично видаляти мастило з газоповітряного тракту дизеля (на
тепловозах із двотактними дизелями).
При стоянках локомотивів на проміжних станціях локомотивна бригада зобов'язана перевірити в доступних місцях стан ходових частин (надійність болтових кріплень, стан гумометалевих поводків, відсутність тріщин у корпусах і кришках букс, цілісність наличників букс і їхнє кріплення, відсутність слідів прокручування бандажа) і перевірити на дотик температуру буксових вузлів колісних пар. Перевірити стан дахового обладнання з землі.
|
|
При необхідності, закріпити послаблені з'єднання деталей і змазати окремі вузли.
При спрацьовуванні апаратів захисту машиніст зобов'язаний з'ясувати і, по можливості, усунути причину спрацьовування, дотримуючись правил техніки безпеки. Забороняється відключати апарати захисту, шунтувати і відклю чати їхнє блокування, крім випадків складання аварійних схем, передбачених технічною документацією по експлуатації даної серії локомотива чи місцевою інструкцією, затвердженою службою локомотивного господарства залізниці.
Про усі випадки спрацьовування захисту машиніст зобов'язаний зробити запис у журналі форми ТУ-152 із зазначенням всіх обставин.
Забороняється відключати апарати захисту, шунтувати або відключати їхнє блокування, крім аварійних випадків, передбачених посібником з експлуатації для даної серії локомотива.
У випадках вимушеної зупинки на перегоні локомотивна бригада зобов'язана:
- довести до відома по радіозв'язку локомотивну бригаду поїзда, що рухається слідом, чергового найближчої станції і поїзного диспетчера;
- приготувати інструмент і необхідні пристрої для усунення несправності;
- зупинити поїзд по можливості на площадці так, щоб після цього був забезпечений правильний режим роботи локомотива при зрушенні, вживаючи при цьому запобіжні заходи, передбачені Правилами технічної експлуатації (ПТЕ) при зупинці поїзда на перегоні;
|
|
- діяти без поспіху, контролюючи взаємну послідовність операцій;
- переконатися в правильності виконаних робіт і готовності локомотива до руху, після чого почати рух, повідомивши по радіозв'язку про це чергового найближчої станції та поїзного диспетчера.
Здавання локомотива
Бригада, яка здає локомотив зобов'язана:
-зробити, якщо необхідно, додаткову перевірку несправних пристроїв метою уточнення характеру їх стану і причин ушкодження;
- закінчити виконання циклу робіт з технічного обслуговування і прибирання локомотива відповідно до затвердженого переліку, про що записати в журналі форми ТУ-152;
- при відсутності інструменту, інвентаря, сигнального приладдя зробити запис у журналі форми ТУ-152 і додати акт форми ТУ-156.
- зробити докладний запис у журналі форми ТУ-152 про всі помічені відхилення від нормальної роботи вузлів, обладнання, електричних і пневматичних схем, про роботу АЛС, приладів пильності, радіостанції і запис витрати електричної енергії і палива, показань лічильника захисту (при його наявності на локомотиві);
|
|
- поставити дату, час і підпис.
Машиніст, що здає локомотив, крім запису в журналі форми ТУ-152, повинен усно докладно проінформувати бригаду, яка приймає локомотив про всі несправності і замічені ознаки ненормальної роботи локомотива, включення в роботу систем резервування, застосування аварійних схем.
При використанні нетипових аварійних схем, для усунення несправностей на локомотиві, машиніст, що здає локомотив, повинен докладно пояснити бригаді, яка приймає локомотив, прийняте технічне рішення.
При здаванні в основному депо локомотива, на якому застосована аварійна схема, локомотивна бригада повинна цілком розібрати її.
За несвоєчасний запис виявлених несправностей і випадки їх приховання локомотивна бригада притягається до відповідальності, згідно до чинного законодавства.
При здаванні локомотива і наявності несправностей, які можна усунути силами бригади, бригада, що здає і бригада, що приймає, зобов'язані спільно усунути виявлені на локомотиві несправності, вжити необхідних заходів, щоб не допустити зриву поїзда з графіка.
У випадках виявлення несправностей, чи необхідності поповнення локомотива піском, водою, паливом
машиніст зобов'язаний вчасно довести до відома локомотивного диспетчера про необхідність заміни локомотива, постановки його на ремонт чи екіпірування.
Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 295; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!