Добровільне страхування його суть та принципи.



Добровільне страхування - це страхування, яке здійснюється на основі договору між страхувальником і страховиком. 

Види добровільного страхування, на які видається ліцензія,визначаються згідно з прийнятими страховиком правилами (умовами)страхування, зареєстрованими Уповноваженим органом.

Видами добровільного страхування можуть бути:

1) страхування життя;

2) страхування від нещасних випадків;

3) медичне страхування (безперервне страхування здоров'я);

4) страхування здоров'я на випадок хвороби;

5) страхування залізничного транспорту;

6) страхування наземного транспорту (крім залізничного);

7) страхування повітряного транспорту;

8) страхування водного транспорту (морського внутрішнього та

інших видів водного транспорту);

11) страхування майна (іншого, ніж передбачено пунктами 5-9

цієї статті);

12) страхування цивільної відповідальності власників

наземного транспорту (включаючи відповідальність перевізника);

15) страхування відповідальності перед третіми особами

(іншої, ніж передбачена пунктами 12-14 цієї статті);

16) страхування кредитів (у тому числі відповідальності

позичальника за непогашення кредиту);

17) страхування інвестицій;

18) страхування фінансових ризиків;

22) інші види добровільного страхування.

Страхування життя - це вид особистого страхування, який передбачає обов'язок страховика здійснити страхову виплату згідно з договором страхування у разі смерті застрахованої особи, а

також, якщо це передбачено договором страхування, у разі дожиття застрахованої особи до закінчення строку дії договору страхування та (або) досягнення застрахованою особою визначеного договором віку. Умови договору страхування життя можуть також передбачати обов'язок страховика здійснити страхову виплату у разі нещасного випадку, що стався із застрахованою особою, та (або) хвороби застрахованої особи.

Страхова відповідальність.

Страхова відповідальність (страхове покриття) — зобов'язання страховика сплачувати страхове відшкодування або страхову суму за передбаченої умовами стра­хування сукупності подій або окремої події.

Страхова відповідальність при страхуванні від втрат прибутку є збірною й охоплює такі види збитків:

• витрати, які мають постійний характер і є необхідними на­віть протягом виниклої перерви виробничого процесу;

• прирости витрат на виробництво, а також додаткових ви­трат, спрямованих на отримання спаду виробництва в умовах, які склалися після страхового випадку. Нагромадження цих збитків зумовлює оренда додаткових виробничих площ, машин, механіз­мів, оплата праці за роботу в позаурочний час та інші заходи;

• втрата прибутку, обчислювана за спеціальною методикою.

 

Визначення та виплата страхових сум по особистому страхуванню.

Особисте страхування – галузь страхування , в якій об’єктом страхових відносин є життя, здоров’я і працездатність людини.Спрямоване на забезпечення захисту сімейних доходів, а таокж на нагромадження ними коштів для підвищення рівня фінансового благополуччя. До підгалузей особистого страхування належать страхування життя, страхування від нещасних випадків і медичне. Джерелом сплати страхових платежів може бути як держава(держ особисте страх) так і страховик. При страхуванні життя- страхове забезпечення, при страхуванні від нещасних випдаків –страхове відшкодування, при медичному страхування-надання послуг. Саме страхування життя характеризується накопиченням страхових сум, під час дії договору страхування. На відміну від страхування життя страхування нещасних випадків і медичне страхування не передбачають поступового накопичення страхової суми під час дії договору страхування. Страхування життя є вигідне вкладання грошей, страхувальник за договором може розраховувати на страхову суму або пенсію у разі дожиття до закінчення договору, що є засобом накопичення коштів.У випадку смерті сума виплачується користонабувачеві. Страхова виплата в разі смерті застрахованого внаслідок нещасного випадку здійснюється у розмірі 100% страхової суми. При встановленні інвалідності –по відношенню до групи інвалідності.. При тимчасовій втраті працездатності внаслідок нещасного випадку виплата проводиться залежно від умов лікування і терміну перебування на лікуванні від 0,5% до 1% страх суми за кожний день непрацездатності. Страховик можу відмовити у виплаті у випалках навмисних дій страхувальника.Медичне страхування є обовязкове і добровільне.Обовязкова форма визначається держ струтурами. Страх платежі сплачувані юр і фіз особам мають форму податку.Добровільне мед страх: страх сумою в добровільному страх є граничний рівень страх забезпечення, який визначається згідно з переліком і вартістю мед послуг, передбачених договором.

 

Задача

Страхова компанія застрахувала кредит на суму 100 тис. грн. Протягом дії договору боржник погасив кредит на суму 40 тис.грн. Внаслідок пожежі, визнаної страховим випадком, підприємство не змогло повернути решту кредиту. Визначіть величину збитку і величину страхового відшкодування, якщо договором страхування цього кредиту передбачена:

а) умовна франшиза в розмірі 10 відсотків; б) безумовна франшиза в розмірі 20 відсотків?

Рішення

Отже збиток складає 100-40=60 тисяч

- Умовна франшиза відшкодування 6 тис.

-Безумовна відшкодування 60-12=48

(60*0,2=12)

Білет № 11.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 327; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!