Припинення дії договору страхування.



Договір страхування – угода двох або кількох осіб , яка спрямована на встановлення, зміну або розірвання між ними правових обовязків.Згідно з чинним Законодавством усі спори за договорами, у тому числі й за договорами страхування, підлягають вирішенню у суді.Дія договору страхування припиняється за згодою сторін, а також у разі:

1)закінчення терміну дії ;

2)виконання страховиком зобовязань перед страхувальником у повному обсязі;

3)несплати страхувальником страхових платежів у встановлені в договорі терміни. При цьому договір вважається достроково припинений у разі якщо перший страховий платіж не був сплачений за письмовою угодою страховика протягом 10 робочих днів з дня висунення такої вимоги страхувальникові, якщо інше не передбачено умовами договору;

4)ліквідації страхувальника – юр.особи або смерті страхувальника-громадянина чи втрати ним дієздатності за винятком випадків, передбачених статтями 21-23 Закону “Про страхування”.

5)ліквідації страховика в порядку, установленому законодавством України;

6)прийняття судового рішення про визнання договору страхування недійсним;

7)в інших випадках передбачених законодавством України.

 Дія договору може бути достроково припинена за вимогою страхувальника або страховика, якщо це передбачено умовами договору страхування. Про намір достроково припинити дію договору страхування будь-яка сторона повинна повідомити іншу не пізніше як за 30 днів до дати припинення дії договору страхування, якщо інше ним не передбачено. У разі дострокового припинення дії договору з вирахуванням нормативних витрат на ведення справи, визначених при розрахунку страхового тарифу, фактичних виплат страхових сум та страхового відшкодування, здійснених за цим договором страхування.При достроковому припиненні дії договору за вимогою страховика страхувальникові повертаються повністю сплачені ним страхові платежі.Якщо вимога страховика зумовлена невиконанням страхувальником умов договору страхування, то страховик повертає страхувальникові страхові платежі за час діх договору з вирахуванням витрат на веденння справи,

, визначених при розрахунку страхового тарифу, фактичних виплат страхових сум та страхового відшкодування, що були здійснені за цим договором страхування. Якщо вимога страхувальника обумовлена порушенням страховиком умов договору страхування, то останній повертає страхувальнику сплачені ним страхові платежі повністю.

У разі дострокового припинення договору страхування, крім страхування життя, за вимогою страховика страхувальнику повертаються повністю сплачені ним страхові платежі. 

У разі дострокового припинення дії договору страхування життя страховик виплачує страхувальнику викупну суму, яка є майновим правом страхувальника за договором страхування життя.

Викупна сума - це сума, яка виплачується страховиком у разі дострокового припинення дії договору страхування життя та розраховується математично на день припинення договору страхування життя залежно від періоду, протягом якого діяв договір страхування життя.       

 

Класифікація страхування по об’ктам і видам небезпек.

Закон України “про страхування” визначає , що обєктами страхування можуть бути 3 групи майнових інтересів:

1)повязані з життям , здоровям, працездатністю та додатковою пенсією страхувальника або застрахованої особи (особисте страхування);

2)повязані з володінням, користуванням і розпорядженням майном (майнове страхування);

3)повязані з відщкодуванням страхувальником заподіяної ним шкоди фізичній особі або її майну, а також шкоди, заподіяної юр особі(страхування відповідальності). Ці три групи включають в себе певні галузі та види страхування.

Майнове страхування :страхування майна юр осіб:

• страхування залізничного транспорту;* страхування наземного транспорту (крім залізничного транспорту); • страхування повітряного транспорту, • страхування водного транспорту (морського внутрішнього та інших видів водного транспорту); • страхування вантажів та багажу; • страхування від вогневих ризиків та ризиків стихійних явищ; • страхування кредитів; • страхування інвестицій; * страхування фінансових ризиків; • страхування судових витрат; » страхування виданих гарантій (порук) та прийнятих гарантій; • Інші .Страхування майна громадян:страх автомобілів, будівель, домашнього майна, дом тварин..                       

 Страхування відповідальності : страхування цивільної відповідальності власниківназемного транспорту (включаючи відповідальність перевізника); страхування відповідальності власників повітряного транспорту (включаючи відповідальність перевізника); страхування відповідальності власників водного транспорту (включаючи відповідальність перевізника); * Інші види

Особисте страхування:

1)Страхування від нещасних випадків: індивідуальне страхування; колективне страхування; страхування пасажирів; страхування дітей; страхування туристів; інші види

2)Медичне страхування : страхування здоров'я на ви- падок хвороби; безперервне страхування здоров'я; страхування медичних витрат ; Інші види

3)Страхування життя : змішане страхування життя; страхування дітей;     страхування пенсій; весільне страхування; довічне страхування; Інші види.

 

Ресурси страхової компанії

У діяльності страхових компаній вирішальними є розміри грошових фондів і наявність кваліфікованого персоналу. Формування ресурсів грунтується на порівнянні витрат на їх придбання (залучення) і можливої віддачі від їх використання. Компанія має визначити кількісні та якісні параметри необхідних ресурсів, спосіб, тривалість і місце їх взаємодії. Велике значення має вдалий добір приміщень для офісу ком­панії. Важливо визначити, де саме буде розміщена компанія. Під час вирішення цього питання береться до уваги, насамперед, ство­рення максимальних зручностей для потенційних страхувальни­ків. .

Між різними приміщеннями офісу потрібний добре налагоджений зв'язок . Особливо слід наголосити на необхідності забезпечення ком­панії зручним транспортом. Фінансові ресурси, що забезпечують надійність виконання зо­бов'язань страхової компанії, складаються насамперед із грошо­вої частини сплаченого статутного фонду і системи страхових ре­зервів. Вони характеризуються значною специфічністю форму­вання та використання, їх висвітленню присвячена заключна час­тина цього підручника.Страхова компанія повинна викори­стовувати новітні інформаційні технології, зокрема можливості мережі Інтернет.

Основу успіху страхової компанії становлять трудові ре­сурси. Від інтелектуального та професійного рівня її персона­лу залежить досягнення нею стратегічної мети. Працівники не сприймають механічного, неусвідомленого управління. .

Великого значення для формування раціональної структури і підвищення ефективності використання ресурсів компанії має система мотивації праці.В Україні, де рівень середньої заробітної плати ще надто низький, і методи мотивації застосовуються відповідно дуже застарілі. Багато керівників, у тому числі і страхових компа­ній, ще намагаються керувати з допомогою системи заохочень і стягнень. У народі цей метод відомий під назвою «батога і пряника».

 

Задача

Станом на січень 2004 року страхова компанія має такі показники:

- сплачений статутний фонд – 8200 тис.грн;

- технічні резерви – 13300 тис. грн;

- вільні резерви – 120 тис.грн.

Визначіть величину відповідальності на один договір страхування ( перестрахування), котру може нести страхова компанія.

Рішення

(8200+13300)*0,1 =2млн150тис

Макс. відповідальності на один договір страхування = 2млн150тис

 

Білет №7

1. Страхувальник та його обов`язки.

Страхувальники — юридичні особи та дієздатні громадяни, які уклали із страхо­виками договори щодо страхування свого власного інтересу або інтересу третьої осо­би, сплачують страхові премії і мають пра­во (за договором або за законом) на отри­мання компенсації (відшкодування) при настанні страхового випадку.

Страхувальник зобов'язаний:

— вчасно вносити страхові платежі;

— надавати страховику достовірну інфор­мацію про ступінь ризику, обставини, які можуть впливати на його зміну та про будь-які зміни стану страхового ризику;

— повідомити страховика про інші діючі договори страхування щодо цього об'єкта страхування;

— вживати заходів щодо зменшення збитків, спричинених страховим випадком;

— повідомити страховика про настання страхового випадку в термін, передбачений умовами страхування.

Умовами договору страхування можуть бути передбачені й інші обов'язки страху­вальника.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 333; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!