Тема 11. Особливості контролінгу інвестиційних проектів



План лекційного заняття

Особливості контролінгу інвестиційних проектів. Етапи створення системи контролінгу інвестицій. Критерії оцінювання інвестиційних проектів у контролінгу (традиційні критерії (окупність та рентабельність); критерії з дисконтуванням грошових потоків (чиста приведена вартість, внутрішня норма рентабельності, ануїтет, індекс прибутковості, приведена окупність). Аналіз можливих варіантів вибору ставки дисконтування (середньозважена вартість капіталу; відсоток за позиковим капіталом; ставка за безпечними вкладеннями; ставка за безпечними вкладеннями з поправкою на ризик; комбінація ставки з поправкою на ризик і вартість боргу; альтернативна вартість грошей). Аналіз критеріїв оцінювання інвестиційних проектів в умовах невизначеності. Формування інвестиційного портфеля на основі контролінгових досліджень.

Основна література [2; 3; 9–11; 13; 16–20; 23; 24; 27; 28]

Додаткова література [32-36]

 

ЗМ 4. ЕКСПЕРТНА ДІАГНОСТИКА ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА ТА МЕТОДИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ

Тема 12. Стратегічна діагностика фінансово-господарського стану підприємства

План лекційного заняття.

Мета і завдання діагностики фінансово-господарського стану підприємства. Роль діагностики в управлінні підприємством. Джерела інформації для експертної діагностики. Методи стратегічної діагностики (SWOT-аналіз; матриця Бостонської консультативної групи (БКГ); матриця Мак-Кінсі; конкурентний аналіз за Портером; діагностика за кволими сигналами; таблиця витрати-випуск).

Основна література [1; 9–11; 14–21; 26; 28; 29]

Додаткова література [32-36]

Тема 13. Оперативна діагностика фінансово-господарського стану підприємства

План лекційного заняття

Методи оперативної діагностики (аналіз фінансового стану; аналіз беззбитковості; збалансована система показників; аналіз матеріальних потоків; аналіз інформаційних потоків; аналіз ризиків та управління ризиками). Метод Монте-Карло, аналіз сценаріїв.

Основна література [2; 3; 8–11; 13; 16–20; 26; 30 ]

Додаткова література [32-36]

Тема 14. Методи прийняття управлінських рішень у контролінгу

План лекційного заняття

Класифікація підходів щодо прийняття управлінських рішень у контролінгу (класичний підхід; принцип обмеженої раціональності; принцип ефективного керування (за Пітерсом та Уотерменом); соціологічний та психологічний підходи; інкременталістський підхід; теорія конфігурацій). Вимоги до критеріїв прийняття управлінських рішень. Дослідження операцій як інструмент прийняття управлінських рішень. Застосування лінійного програмування у прийнятті управлінських рішень. Критерії прийняття управлінських рішень (про обсяг і структуру випуску; виробляти або купувати; при визначенні нижчої межі ціни продукції; при ціноутворенні; в управлінні матеріальними потоками на підприємстві). Інформаційні системи для розв’язання завдань контролінгу.

Основна література [2; 3; 5; 8; 9–12; 25]

Додаткова література [32-36]

Тема 15. Практика контролінгу на підприємствах

План лекційного заняття

Практика контролінгу в групі компаній «Конті»: служба контролінгу та її головні функції, інструменти системи контролінгу. Практика контролінгу розробок на ПАТ «Автозаз». Практика контролінгу в ПАТ КБ «Російський південний банк».

Основна література [2; 5; 8–11; 13; 16–20; 23; 27; 28]

Додаткова література [32-36]

 

Самостійна робота студента

Для опанування матеріалу дисципліни «Контролінг» окрім лекційних та семінарських занять, тобто аудиторної роботи, значну увагу необхідно приділяти самостійній роботі.

Основні види самостійної роботи студента:

1. Вивчення основної та додаткової літератури.

2. Робота з довідковими матеріалами.

3. Підготовка до семінарських занять.

4. Підготовка до проміжного й підсумкового контролю.

Методи оцінювання – оцінка в балах

Основна література [1; 9–12; 15–21; 26; 28; 29; 30]

Додаткова література [32-36]

Індивідуально-консультативна та розрахункова робота студента під керівництвом викладача

Програмою дисципліни передбачено індивідуально-консультативну роботу – написання доповіді на основі опрацювання новітніх періодичних, наукових видань за визначеними у методичних вказівках темами, а також виконання індивідуального завдання для студентів – розрахункова робота.

Метою виконання розрахункової роботи є закріплення теоретичних знань, практичних вмінь, навичок самостійної роботи зі спеціальною літературою.

Кожен студент виконує свій варіант відповідно виданого розрахункового завдання та розроблених методичних вказівок (Методичні вказівки з організації семінарських та практичних занять, індивідуально-консультативної та самостійної роботи студентів з дисципліни «Контролінг»).


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 243; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!