Форми організації навчання дітей раннього віку. Організація занять їх види, місце в режимі дня, тривалість, структура, способи організація дітей.



Ранній вік- це період найбільш інтенсивного розвитку всіх оранів і систем організму дитини, формування умінь та поведінки малюка. Ранній вік можна назвати віком чуттєвого пізнаня навколишнього світу. В цей період розвиваються всі види сприймання, формування уявлення про предмети та явища довкілля.

Особливості дітей раннього віку: - у дітей раннього віку дуже швидкий темп розвитку. – спостерігається легка научуваність, дуже легко запам’ятовують. – спостерігається сенсорно-моторна потреба. – в них дуже слабка опірність організму, швидка втомлювальність. – взаємозв’язок фізичного і психічного розвитку. – нестійкий емоційний стан. – у дітей довгий перебіг нервових процесів, довгий латентний період. – переважаня процесів збудження над процесами гальмування, дитину легше навчити щось робити. – у дітей недосконала координація рухів. – у дітей наочно дійовий характер мислення. – скачкоподібний характер розвитку.

В групах раннього віку проводяться такі заняття: - з мовленнєвого розвитку та з орієнтації навколишнім сер. – заняття з образотворчого мистець. – музичні занятя; - з розвитку рухів(фіз.. вихованя) – занятя з дидактичною іграшкою та будівельним матеріалом. Щодня в групах проводяться 2 заняття з перервою в 10 хв. Тривалістю – 15 хв.

Форми орг.. занять: - за столами – можуть ходити. – стоячи.

Побудова класичного заняття скл. З 3 частин: - вступної, - основної, - заключної.

Вступна(зібрати дітей, приверути їхню увагу, повідомити зміст, провести екскурсію як саме будемо робити)

Основна(реалізується програмовий зміст, дидактичні цілі, добираються відповідні методи та прийоми навчання)

Заключна(змістовно і логічно закінчити заняття, завжди закінчення має бути вмотивоване, дається позитивна оцінка)


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!