Повторення правил дорожнього руху.



До того, як переходити вулицю, спершу треба подивитися ліворуч. Якщо проїжджа частина вулиці вільна - можна йти.

Коли ти дістався середини вулиці, подивися праворуч. Якщо проїжджа частина вільна - переходь.

Під час переходу вулиці уважно стежке за сигналами світлофора.
2. Не вибігаємо на проїзну частину дороги.

Під час екскурсії слід триматися разом, не відволікатись.

ІІ. Основна частина:

Вихователь: Ось ми і прийшли в парк. В парку привітно й гарно. Запропонувати озирнутися. Подивіться і скажіть, що змінилося в парку? (сніг розтанув, земля мокра, на землі чорні торішнє листя і трава, з'являється свіжа трава) Чому це сталося? (сонце піднімається вище, гріє землю, стало тепліше) Подивіться, ось і стрілка, а ось і перший конверт із завданням.

1 завдання:

О.Пчілка

Весна-чарівниця,
Неначе цариця,
Наказ свій послала,
Щоб краса вставала.
І проліски, й травка,
Зелена муравка,
І кульбаба рясна,
Й фіалочка ясна,
Всі квіти весняні,
Веселі, кохані,
З-під листя виходять,
Голівки підводять
Од сну зимовóго
До сонця ясногó!
Ті квіти дрібненькі.
Мов дітки маленькі,
Розбіглись у гаю:
Я їх позбираю
В пучечок докупки –
Для мами-голубки!

В: Звичайно це весна. Перерахуйте всі весняні місяці? А, який весняний місяць йде зараз? (Квітень). Назвіть ознаки весни? (Тане сніг, тепло, капають бурульки, течуть струмки, набухають бруньки, прилітають птахи, чути їх спів)

2 завдання:

В: У другому завдання вам потрібно відгадати загадку. Слухайте уважно.

Ось хатина, в ній – Співак Як цю пташку звати? шпак

В: Правильно. А які ще птахи повертаються навесні? (Ластівки;Лелеки;Журавлі;Зозулі;Шпаки)Як назвати їх, одним словом? (Перелітні) Як люди готуються до зустрічі перелітних птахів? (Розвішують шпаківні). Яких птахів ви помітили? Як вони називаються? Як ви здогадалися, що це (шпаки тощо)? Чому вони такі жваві? Чим зайняті птиці навесні? Навіщо їм гнізда? Чи можна відносити пташенят додому? Чому не можна?

В: Птахи будують свої гнізда високо на деревах. У парку їх дуже багато і вони всі різні. Зима вирішила перевірити чи знаєте ви ці дерева? Чи зумієте знайти потрібне дерево?

3 завдання:

Гра «добіжіть до дерева». Вихователь по черзі описує дерева парку, не називаючи їх, і просить дітей добігти до описуваних дерев. Встановлює правильність визначення названого дерева.

В: Діти, знайдіть в парку дерево, яке вже цвіте, але листя ще не має. Що це за дерево? (Верба).

В: Правильно, це верба! Її гілки першими оживають навесні, прокидаються від зимового сну. Подивіться, верба вся покрита м'якими пухнастими квітами. І навіть тимчасова відсутність листя, не може зіпсувати її краси!

В давнину люди вірили в чудодійну силу верби. Вважалося, що її гілка, кинута проти вітру, проганяє бурю, а якщо її кинути в полум'я пожежі - вогонь буде приборкано!

Давайте уважно розглянемо гілочку верби. На що схожі квіти верби? Як можна сказати про них? Які вони? (Пухнасті, м'які, повітряні і т.д.)

Біля яру, біля стежки
Одягла верба сережки.
Головою хилитала,
Потихесеньку питала:
— Де ота біленька хатка,
Що гарнесенькі дівчатка?
Хай би вибігли до стежки.
Подарую їм сережки.

Які ще дерева ростуть у парку? (береза​​, осика, черемха, ялина, сосна і т.д.)

Як ми можемо відрізнити їх один від одного? (по корі, формі листя)

Яку користь приносять дерева в народному господарстві і в медицині? (для будівництва, роблять кораблі, для виготовлення меблів, паперу, сік, настої і т.д.)

Давайте, закриємо очі і послухаємо наш парк. Хто що почув? Чому птахів не видно? Яких перелітних птахів ви знаєте? Чим зайняті птиці навесні? (роблять гнізда, для того щоб вивести пташенят, шукають собі пару)

Чому не можна навесні турбувати птахів? Раз птахи прилетіли, чим же вони живляться? (комахами, які ховалися в кору дерев, землю)

Висновок: в природі все взаємопов'язане: стало тепло, земля відтанула, на деревах стали набухати бруньки, з'явилися комахи, прилетіли перелітні птахи.

Веснянка:

Ой весна, весна — днем красна,

Що ж ти, весно, принесла?

— Принесла я вам літечко,

Ще й рожевую квіточку,

Хай вродиться житечко,

Ще й озимая пшениця,

І усякая пашниця.

ІІІ. Прихід у Днз. Малювання побаченого на екскурсії..

81. Скласти план заняття з переказування оповідання А.М.М’ястківського «Наш рід» (старший дошкільний вік).- повідомлення теми заняття (дітки, сьогодні ми з вами будемо переказувати дуже цікаве оповідання, тому вам варто дуже уважно слухати і запам’ятовувати текст)

- читання оповідання

- бесіда за змістом (вам сподобалось оповіданнячко? Про кого там розповідається? Як звали хлопчика? А що робила матуся? Які квіти вона вишивала? Як зветься наша земля? А хто наші сусіди?)

- складання плану переказу (Дітки, з чого розпочалось оповідання? Що запитав Дмитрик у мами? А що йому відповіла мама? Чим закінчилось оповідання?)

- повторне читання тексту.

- повний цілісний переказ, спочатку за бажанням дітей, потім по бажанню вихователя.

82.Скласти план проведення фізк.розваги,побудов.на естафетах. Продемонструвати гру-естафету на біг чи стрибки Фізичне виховання дітей здійснюється як на заняттях, так і в повсякденні. Нині розроблена до­сить широка система заходів розвитку рухів у дошкіль­нят протягом дня, тижня, місяця. Вона спрямована на досягнення дітьми повноцінного фізичного розвитку, зміцнення здоров'я, формування рухової активності.Одна з найбільш ефективних форм активного відпо­чинку — розваги спортивного характеру. їхній зміст скла­дають різноманітні фізичні вправи, які проводяться у формі веселих ігор та забав. Їхня тривалість:у другій молодшій групі: 20-25 хв.;у середній: 25-30 хв.;у старшій: 35-40 хв.
План розваги.Спортивна розвага «Веселі старти»
Мета: Розвивати фізичні і вольові якості в змаганнях і естафетах; виховувати дружні взаємини,удоскон. рухові навики і уміння.
Організаційна частина (Під спортивний марш діти заходять до актового залу).Вітання ведучої
1)Розминка для старшої групи. «З м’ячем»
Основна частина
1.Рух. Гра «Горобчики і автомобіль»
2.Естафета «Передай мяч».
Умови естафети: від командира діти передають м’яча над головою назад. Остання дитина прокочує м’яч у «ворота» між широко розтавленими
ногами дітей. Який капітан перший підніме м’яч, та команда й виграє. (гру повторити 2 рази).
3. Рух. Гра «Гарячий м’яч». Умови гри: діти стають у коло і передають м’яч під музику, на кому спиниться музика, той виходить на середину кола і виконує бажання, які йому загадують діти.
4.Подолання перешкод. (ходьба по канату, пролазіння під гімн. дугами, ходьба по гімн. лаві, перестрибування «дракоши»). Виконання завд. 3 рази.
Заключна частина. А зараз жюрі підведе підсумки чия команда перемогла. Нагородження.
Провести естафету «Хто швидше»(на біг) Дві команди шикуються в колону по одному за загальною стартовою лінією. На відстані 15-20 м від команд ставлять високі прапорці чи стійки (1,5 м) або учасників гри (по одному з кожної команди). Їх потрібно буде оббігти. За наказом перші гравці команд підбігають до стійки, оббігають її, повертаються до других номерів, передають естафету, доторкаються до долоні.Перемагає команда, яка найшвидше закінчить біг. Естафету передають за стартовою лінією

83. Спланувати бесіду за змістом та словникову роботу до читання оповідання В.О.Сухомлинського «Як бджілка знаходить квітку конвалії»

Запитання для бесіди:

- Дітки, що почула бджілка як літала над пасікою?

- Куди вона прилетіла?

- Що то так гарно дзвеніло у лісі?Хто кликав бджілку?

- Як утворюється отой дзвін?

- А що бджілка збирала з конвалії?

- А чи вихована бджілка? Як вона проявила свою вихованість?

Словникова робота:

Вулик – це житло для бджіл, невеличкий будиночок у якому мешкають бджоли.

Пасіка – це господарство для розведення бджіл. Дітки, пасікою називають кілька розміщених поруч вуликів та територію на якій вони розташовані.

84. Спланувати і провести спостереження в природі навесні (об'єкт) з дітьми середнього дошкільного віку.

Як називається ця квітка? Кульбаба одним з перших з'являється навесні, немов жовте сонечко в молодій зеленій траві. З яких частин складається ця рослина? Покажіть, де в нього листочки, стебло, квітка, корінці. Якого кольору його листи й стебло? Квітка? Де росте квітка?

От яка дивна квітка! Але не завжди кульбаби жовті, схожі на сонечко. Проходить час, і жовті пелюстки поміняють білі пушинки. Білі пушинки - це насіння. Дме вітер, розлітаються насіння далеко в різні сторони. Падають на землю й проростають. З'являються нові квіти.

В. Скомаровський

А кульбабка мала

Стріла літо край села

Не колись – допіру:

Жовту шапочку зняла,

Одягнула білу.

Кульбаба - лікарська рослина. Лікарська рослина - це така рослина, що використовують у медицині для лікування. Для лікування кашлю й поліпшення апетиту використовують листи й корінь кульбаби. А із квіток кульбаби люди варять дуже смачне варення. І не тільки люди користуються кульбабами. До кульбаб люблять прилітати бджоли, джмелі й метелики. Вони їдять одуванчиковий солодкий нектар.

85.Спланувати і провести фрагмент заняття «Уявна подорож в Космос»

Мета: Дати дітям уявлення про Сонячну систему (сонце, планети, їх місця розташування).Словник: Сонячна система, планета, зірка, Сонце, Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон, орбіта.

Хід:

Вихователь: Щороку 12 квітня наша країна і всі люди, що живуть на планеті Земля, відзначають велике свято - День космонавтики. Цього року виповнюється п'ятдесят років, як перший в світі льотчик-космонавт Юрій Олексійович Гагарін здійснив героїчний політ в космос. Юрій Олексійович Гагарін облетів нашу планету за 108 хвилин.

Планета Земля входить до складу Сонячної Системи. Діти, а ви знаєте, що таке Сонячна Система?

Відповіді дітей.

В: Щоб дізнатися, що таке Сонячна система, нам треба побувати в космосі.

В:Діти, а ви хочете відправитися в космічну подорож?

В: На якому транспорті туди можна полетіти? (На ракеті.)

В: Хто управляє космічним транспортом? (Космонавти.)

В: ЗБИРАЄМОСЯ В ПОЛІТ

Ми сідаємо до ракети, щоб відкрить нові планети.
Іграшки за нами вслід: — Хочем також у політ.
Одягайся, лялько Люда, бо в польоті зимно буде.
Не забудь про рукавички і закутай шарфом личко.
А веселий Буратіно сам дереться до кабіни,
І висить-хватається, носик не вміщається.
Зайчик скаче: — Любі діти, хочу з вами я летіти.
На ракеті ловко утікать від вовка!
Сірі мишки засміялись: ми літати — не боялись,
Висота — красота: аніякого кота!
Хоч сама літати вміє, крякче качечка, радіє,
— На ракеті покатаюсь, в Морі Якості скупаюсь!
А ведмедики-близнята теж бажають політати.
Щоб у небі подивиться, де велика Ведмедиця
Тут ревти корівка стала
— Я ще зроду не літала Повезіть мене на Марс,
— молочка я дам для вас.
Шість матрьошок стали вряд, наче вийшли на парад:
— Почекайте, не летіть! Одне місце нам лишіть.
Слоненятко умовля:
— Зовсім я іще маля, Невеличкий я на зріст, посадіть хоча б на хвіст
— Між зірок, — пищать кільчата, — хочем рік Новий стрічати.
Назбираєм там для всіх ми горішків золотих.
Двом собачкам наш Тодось шлеми одягає...
Жаль: „Ракета" — пилосос в небо не злітає.
(Г. Бойко)

- Діти,Давайте уявимо, що ми космонавти.

Чекає нас швидка ракета

Для прогулянок по планетах

На яку захочемо

На таку й полетимо!

Сідаємо в ракету (стільчики розставлені у вигляді ракети), займаємо крісла, пристібаємо ремені. (Уявлємо)

В: Всі готові? Починаємо відлік від десяти до одного!

В: Всі діти (разом): Десять, дев'ять, вісім, сім, шість, п'ять, чотири, три, два, один! Старт!

Включається аудіозапис шуму ракети, що злітає. Здійснюється політ.

В: Ось ракета зашуміла, все голосніше і голосніше, потім оглушливо заревіла, ворухнулася і плавно пішла вгору. Ми у відкритому космосі, давайте подивимося в ілюмінатор, перед нами Сонячна Система.

В: Діти, що знаходиться в центрі Сонячної системи?(У центрі Сонячної системи знаходиться Сонце.)

В: а Сонце яке?Відповіді дітей.

В: Сонце - це зірка, яка являє собою величезний розпечену кулю. Його світло настільки яскраве, що ми, перебуваючи від сонця на великій відстані, не можемо дивитися на нього, не захистивши очі сонячними окулярами.А тепер ближче познайомимося з планетами.

Перша планета Меркурій - це найменша планета Сонячної системи, вона ближче за всіх розташована до сонця. Друга за рахунком планета - Венера.На що схожа ця планета? Планета Венера жовто-оранжевого кольору, схожа на апельсин.Третя планета Сонячної системи - Земля. Які кольори ви бачите на ній?

В: Правильно.Коричневий колір - це материки, блакитний - це моря і океани, білий - це льоди Північного і Південного полюсів.Четверта планета - Марс - його поверхня покрита піском, тому він світло коричневого, пісочного кольору.П'ята планета найбільша - Юпітер.Шоста - планета Сатурн.Сьома планета - Уран. Восьма планета Нептун.

В: Скільки планет входить до Сонячну систему?

Вихователь: З Сонячної Системою познайомилися, летимо в дитячий садок.

Включається аудіозапис шуму летить ракети.

В: Ми підлетіли до Землі. Ось ми і вдома. Прошу всіх відстебнути ремені, вийти. Довго ми з вами літали, і навіть трохи втомилися. Я вам пропоную розім'ятися.

Раз-два, летить ракета (піднімають руки вгору)

Три-чотири, ось і будинок (розводять руки в сторони)

Щоб долетіти до Сонця (роблять коло руками)

Космонавтам потрібен рік (беруться руками за щоки, качають головою)

Але дорогою нам не страшно (руки в сторони, нахили корпусом вправо-вліво)

Кожен адже з нас атлет (згинають руки в ліктях)

Підлетіли ми до Землі (Розводять руки в сторони)

Їй передаємо привіт (діти піднімають руки вгору і махають руками)

Рухлива гра: «Планети і їх супутники»

Мета: продовжувати закріплювати знання дітей про планети та їх супутники; розвиаати уміння орієнтуватись у просторі; розвивати кмітливість, увагу, мислення.

Хід:
діти, встаньте, будь ласка, виберіть кожен собі пару й вийдіть на середину кімнати. Пограємо в планети і супутники. Я буду Сонечком. В парі один буде планетою, а інший – супутником. Планети повинні рухатись в космічному просторі, обертаючись навколо себе і в той же час, навколо сонця. А навколо них рухаються їх супутники. Супутники навколо себе не обертаються. Вони рухаються навколо своєї планети і разом з нею обертаються навколо Сонця:
Раз –Два –Три –Чотири – П’ять;
Нумо в мандри вирушать,
Ти зі мною, я – з тобою,
І не будем сумувать!
Тепер, пари, поміняйтесь місцями. Планети стануть супутниками, а супутники – планетами.
Дослід «Як летить ракета в Космос»

Мета: пояснити дітям, як летить ракета в космос; розвивати увагу, мислення.

Хід:

Надуйте повітряну кульку і затисніть отвір пальцями. А потім розтисніть пальці і ваша кулька різко вирветься вгору. Це відбувається тому, що повітря виходить з кулі. А коли повітря закінчиться, то кулька впаде. Наш куля летить як ракета - вона рухається вперед, поки в ній є повітря. Ось приблизно по такому принципу і ракета летить у космос. Тільки замість повітря в неї пальне. При горінні пальне перетворюється в газ і виривається назад полум'ям.

В: Вам сподобалося наше подорож? Ви хочете створити Сонячну систему своїми руками, щоб потім розповісти друзям та батькам про нашу подорож? Тоді підійдіть до столу. Перед вами космічний простір, в центрі якого знаходиться Сонце. Нам потрібно виготовити і розташувати навколо нього планети Сонячної Системи. Виготовляти ми їх будемо з пластиліну. Хто хоче зліпити Меркурій? Хто Венеру? І.т.д.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!