Інструктаж з охорони праці. Призначення інструктажів



Інструктажі з питань охорони праці проводяться на всіх підприємствах, установах і організаціях незалежно від характеру їх трудової діяльності, підлеглості і форми власності. Мета інструктажу-навчитит працівника правильно і безпечно для себе і навколишнього середовища виконувати свої трудові обов'язки.
Інструктажі за часом і характером проведення поділяють на: вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий.

Вступний інструктаж проводиться з усіма працівниками, які щойно прийняті на роботу (постійну або тимчасову), незалежно від їх освіти, стажу роботи за цією професією або посади; працівниками, які знаходяться у відрядженні на підприємстві й беруть безпосередню участь у виробничому процесі; Програма вступного інструктажу розробляється відділом охорони праці згідно з переліком питань, наведеним у додатку до Типового положення про навчання з питань охорони праці. Програму та тривалість інструктажу затверджує роботодавець.

Первинний інструктаж проводиться на робочому місці до початку роботи з новоприйнятим працівником або працівником, який буде виконувати нову для нього роботу, студентом, учнем та вихованцем перед роботою в майстернях, лабораторіях, дільницях тощо. Первинний інструктаж проводиться індивідуально або для групи осіб спільного фаху за програмою, складеною з урахуванням вимог відповідних інструкцій з охорони праці та інших нормативних актів про охорону праці, технічної документації і орієнтованого переліку питань первинного інструктажу, викладених в додатку до Типового положення про навчання, інструктаж та перевірку знань з питаньохоронипраці.

Повторний інструктаж проводиться на робочому місці з усіма працівниками: на роботах із підвищеною небезпекою - один раз на квартал; на інших роботах - один раз у півріччя. Мета інструктажу – поновити знання та уміння виконувати працівником роботу правильно і безпечно.

Позаплановий інструктаж проводиться з працівниками на робочому місці або в кабінеті охорони праці у таких випадках:
- при введенні в дію нових або змінених нормативних актів про охорону праці;
- при зміні технологічного процесу, заміні або модернізації устаткування, приладів та інструментів, вихідної сировини, матеріалів та інших факторів, що впливають на охорону праці;
- при порушенні працівником нормативних актів, що може призвести до травми, отруєння або аварії;
- на вимогу працівника органу державного нагляду або вищої за ієрархією державної чи господарської організації при виявленні недостатнього знання працівником безпечних прийомів праці і нормативних актів про охорону праці;
- при перерві в роботі виконавця робіт більше, ніж ЗО календарних днів (для робіт із підвищеною небезпекою), а для решти робіт - більше 60 днів.

Позаплановий інструктаж проводиться індивідуально або для групи працівників спільного фаху. Обсяг і зміст інструктажу визначається для кожного окремого випадку залежно від причин і обставин, що викликали необхідність його проведення.
Цільовий інструктаж проводиться у таких випадках:
- при виконанні разових робіт, що не пов'язані безпосередньо з основними роботами працівника;
- при ліквідації наслідків аварії і стихійного лиха;
- при виконанні робіт, що оформляються нарядом-допуском, письмовим дозволом та іншими документами;
- в разі проведення екскурсій або організації масових заходів з учнями та вихованцями (екскурсії, походи, спортивні заходи тощо).

72. Скласти анкету для батьків на тему «Місце книги в сім’ї». Анкети для батьків «Місце дитячої книги у вашій сім’ї»

Шановні батьки, у нашому сучасному, комп’ютеризованому світі книга нажаль відійшла на другий план. Ми пропонуємо вам заповнити анкету на

тему «Місце дитячої книги у вашій сім ї», метою даної анкети є.дослідження пріоритету дитячої книги в сім'ї,вивчення ролі книги у житті вашої сім і та

у житті вашої дитини.

1.Чи читаєте ви разом з дитиною дитячі книги вдома?

А) так; Б) н і; В) дуже рідко.

2. Скільки часу ви проводите разом з дитиною за книгою в день?

A)півгодини і більше; Б)на це немає часу;

B)цією справою повинні займатися вихователі,

3. Домашнє читання відбувається за власної ініціативи дитини чи

за вашою ініціативою?

А) ініціатива батьків; В) ініціатива дитини.

4. Яким книгам ваша дитина надає перевагу і чому?

5.Чи даруєте ви своїй дитині книги?

А) так; Б) ні) В) дуже рідко.

6 Чи вважає ваша дитина книгу хорошим подарунком?

А) так; Б)н і; В)можливо.

7.Чи є у вас вдома куточок дитячої книги (міні — бібліотека книгдля дітей)?

А)Так; Б)Ні

8. Чи обговорюєте ви зі своєю дитиною прочитане?

А) так; Б) ні; В) іноді;

9.Чи вважаєте ви себе активним читачем?

А) так; Б) ні;

10. Чи є у вашій сім 'ї улюблені книги, літературні твори, казки тощо?

А)так; Б)ні

11. Чим частіше ви займається коли у вас вільний час?

А) читання книг, літературною діяльністю; б) переглядом

телевізора;

12. Чи читає хтось з батьків казки дитині перед сном?

А)так, завжди; Б)ні; В) не завжди;

Підведемо підсумки: За кожну відповідь «А»- 2; «Б»- 0 б. «В»-16.

14 -20 - Вітаємо, книга входить в коло ваших інтересів,в вашій сімї люблять читати. Книга вже надійно увійшла в життя вашої дитини. У дитини вже сформовані певні вподобання щодо жанрів книг. Ви вже прищепили їй любов до книги. В перспективі на майбутнє ваша дитина стане гарним, можливо обдарованим читачем. Та спілкування з нею щодо прочитаного ніколи не стане для вас зайвим. Крім того, вона володіє образною пам'яттю та наділена фантазією. Але будьте обережні, аби читання не стало для неї інобуттям дійсності, яке відсторонює від реальності. Нехай частіше зіставляє книгу з життям.

8-14 В вашій сім'ї очевидно люблять читати. Проте на жаль приділяють цьому процесу малу часу і уваги. Не забувайте,що читання літературних творів повинно бути постійним та систематичним процесом.

0-8 Шановні батьки, приділяйте будь-ласка більше уваги книзі. Хто ж як не ви повинні прищеплювати любов у дитини та інтерес до книги. Тому якнайбільше говоріть вдома про книги, розкажіть про ті книги, які в дитинстві були улюбленеми у вас, читайте на ніч казки,оповідання, розглядайте ілюстрації до улюблених творів, вивчайте разом з дитиною вірші тощо.

ПАМЯТАЙТЕ Книга - невичерпне джерело мудрості, знань, духовності, краси художнього слова для розвитку дитини дошкільного віку.Дитяча книжка сприяє зближенню батьків і дітей, виступає засобом родинного виховання й формування культури сімейного дозвілля.Завдяки дитячій книзі відбувається розвиток усіх психічних процесів дитини - пам’яті, мислення, уваги, уяви, фантазії та спостережливості; формується мовлення, розширюється кругозір, здійснюється залучення до загальнолюдських і духовних цінностей, відбувається соціалізація дошкільника.

73. Скласти анотацію на дитячу книжку (за вибором). Казка «Попелюшка»Шарль Перро для дітей 4-6 років. Виданно у 2003 році у Києві, видавництво «Махаон-Україна». Казка перекладена на українську мову. Доступна для дітей дошкільного віку. Книга гарно проілюстрована. Зручний шрифт для читання. (короткий зміст з книжки)


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 11; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!