Провести фрагмент заняття по ознайомленню дітей старшого дошкільного віку з українською народною іграшкою.



Комплексне заняття “НАРОДНА ІГРАШКА"

Мета: Познайомити дітей з різними видами народних іграшок: яворівською, опішнянською, їх характерними особливостями, формою, елементами візерунка, кольором. Повторити з дітьми українські народні потішки, скоромовки, загадки, прислів’я, виховувати повагу до праці народних майстрів, розвивати художній смак.

Матеріали: іграшки - яворівські, опішнянські.

Хід заняття

Дітки, ваші бабусі, дідусі завжди любили гратися іграшками. Вони любили ці іграшки, залюбки з ними гралися, берегли їх і передавали потім своїм дітям. Отож ці іграшки дійшли і до наших днів. Тут всі '• іграшки гарні, але у кожного є своя - найулюбленіша.

Послухайте віршик:

Ходить кізонька По крутій горі,

Сірому вовчику Похваляється:

Я тебе вовчику не боюсь!

Ой у лісі, у ліску Я овечки пасу.

День кінчається Овечки додому повертаються.

Через ліс біжать,

А там вовки сидять.

- Як називаються ці іграшки?

Чи бачили ви такі іграшки? (діти відповідають, що з цими іграшками не знайомі).

- Вірно. З цими іграшками ми познайомимося сьогодні на цьому ярмарку. Послухайте, про що я вам розповім.

... Давно це було. Далеко, у західній частині нашої України, у Львівській області на березі голубої річки розкинулося велике село. Дуже мальовниче. І дуже любили жителі цього села крислате дерево явір, що давало прохолоду у спекотні літні дні. Біля кожного двору ріс явір. Тому і село назвали Яворів. А жили в цьому селі люди-трударі. Вдень вони працювали: жали жито в полі, збирали суниці, малину в лісі, а повертаючись додому співали пісні. Стомлені після роботи, відпочивали під яворами. Здавалось людям, що дерево не шумить, а розповідає добру і ніжну казку.

Та одного разу засумував явір: “ Уже зима надходить скоро. І не стане

червоних ягід, яскравого сонечка, соковитої травички. І люди вирішили

втішити дерево. Вони зробили з дощечок яворини іграшки і розмалювали їх кольорами сонечка, ягід, гомінкого лісу. Іграшки вийшли гарні, веселі і життєрадісні.

А село стало великим і переросло в місто Яворів. І наш час народні умільці цього міста виготовляють ось такі іграшки. Свою майстерність майстри передають із роду в рід. Розгляньте ці іграшки. Ось тріскачки, а ось візок, а ось іграшкові меблі: шафа, стіл, лави, ліжко-люлька. Зверніть увагу на розмальовані іграшки. Які кольори у візерунках? (Діти називають). Автор багатьох цікавих іграшок — Юлія Прийма.

Ми сьогодні познайомилися з опішнянськими та яворівськими іграшками,

дізналися де і з чого їх виготовляють, як прикрашають.

Заняття закінчено.

57.Прогулянка її значення як засобу всебічного розвитку дошкільника. Умови прогулянки. Зміст діяльності дітей дошкільного віку на прогулянці. Види прогулянок (звичайні, цільові, із сюрпризом). Перебування дітей на свіжому повітрі має велике значення для фізичного розвитку дитини.Прогулянка є першим і найбільш ефективним способом загартування дитячого організму.На прогулянці діти ргрють, багато рухаються, рухи послюють обмін речовин, кровообіг, газообмін, поліпшують апетит.Діти вчаться долати труднощі, стають більш рухливими, спритними, витривалими.В них формуються рухові навички та вміння, зміцнюється мязи. Підвищується життєвий тонус. Прогулянка сприяє розумовому розвитку(отримують на прогулянці багато нових знань про навколишнє, з спостережень діти дізнаються про особливост сезонних змін в природі, вчаться знаходити спільне та відмінне. Спостререження викликають інтерес, розвивають спостережливість, уважність).Ознайомлення з оточуючим на прогулянці сприяє вихованню у дітей любові до приррди, любові до рідного міста, села.Коли діти трудяться на земельній ділянці, це сприяє вихованню працелюбності, бережливе ставлення до природи. Для перебування дітей на свіжому повітрі відводиться до 4 год в день,влітку цей час збільшується. Щоб діти мали бажання йти на прогулнку вихователь повинен продумувати заздалегідь види діяльності, щоб зацікавити дітей. Одягння на не має займати багато часу, діти не повинні чекати один одного,це є ще однією умовою успішного проведення прогулянки.Тому вихователь повинен навчити дітей одягатися та розд.самостійно та в певній послідовності.Зміст діяльності дітей на прогулянці залежить від пори року, погоди, інтересів та віку дітей.Провідне місце на прогулянці мають рухливі ігри(розвиваються основні рухи, виховують моральні якості,) Також можна вико рис.народні ігри, в ст.. групах елементи спортивних ігор(баскетбол, бадмінтон, футбол, тенис),також під час прогулянок необхідно залучати дітей до трудової діяльності(Н: восени діти збирають урожай з ділянок, взимку прибирати сніг, робити з нього різні споруди.)Вихователь має слідкувати, щоб праця приносила позитивні емоції дітям.Важливе місце на погулянках займають спостереження(за природою та за життям людей)Н: спостереження за хмарами, дає змогу дітям порівнювати їх форму, порівнювати їх з іншими). Є такі види прогулянок – звичайна( включає в себе трудову діяльність дітей (прибирання листя, снігу і т.д.), рухливі і тихі ігри і т.д.;

Прогулянка в першу половину дня проволиться після занять, а друга –після полуденка. Цільові пргулянки організований вихід за межі території дитячого садка, на невелику відстань (в мол.групі вихователь показує будинки, вулицю транспорт), з старшими дошк. прогулянки проводяться, на більш далеку відстань(в ліс, в парк) Прогулянкка з сюрпризом (на прогулянці використовується сюрпризний момент, ситуація, Н:Прихід гостя з казки, мкльтфільму,подарунки для дітей, лист від казкового героя, сюрпризи)

Таким чином, правильно організовані прогулянки сприяють всебічному розвитку дітей дошкільного віку.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!