Показати прийоми вирізування в кожній віковій групі.



Працювати з ножицями діти починають із середньої групи. Особливу увагу в середній групі вихователь приділяє навчанню дітей техніці роботи з ножицями. Дітей вчать правильно тримати ножиці і користуватися ними: великий і середній палець правої руки вставляємо в кільця ножиць, вказівним пальцем підтримуємо ножиці знизу. Протягом навчального року діти оволодівають різними елементарними прийомами вирізування:

- Розрізувати по прямій лінії, яка раніше була накреслена вихователем (вихователь пояснює дітям, що спочатку розкриваємо ножиці, потім лівою рукою вкладаємо тоненьку полоску бумаги - нажимаємо на кільця ножиць – виходить полоска. При розрізуванні широких полос бумаги вихователь показує прийоми рухаючи ножиць: розвести леза, провести їх по бумазі – ножиці крокують.)

- Дітей вчать робити косі зрізи кутиків геометричних фігур.

- При навчанні дітей вирізання округлих форм увага приділяється тому, що у квадрата і прямокутника зрізають тільки кутик(щоб він відпав), повертаючи паперу в руці. Спочатку дітям дають просту бум агу, а потім цвітну, так як це один із найважчих прийомів для дітей.

В старшій групі на початку року діти закріплюють раніше набуті уміння і навики роботи з ножицям. Також засвоюють нові прийоми вирізування:

- Вирізання однакових фігур із паперу, яка зложена гармошкою(для вирізання однакових фігур із паперу, яка зложених вдвоє, підбираються різні зображення: листя, квіти, іграшки, ті предмети,які широко використовуються в декоративній аплікації).

- Вирізання симетричних фігур із паперу, яка зложена вдвоє.

50. Показати способи ознайомлення дітей з різними видами робот из догляду за кімнатними рослинами у середній групі. Окрасою нашого життя є кімнатні рослини, які справедливо називають «зеленими друзями». Кімнатні рослини в групі не тільки прикрашають приміщення, а й є матеріалом для унаочнення знань і для дослідницько-пошукової діяльності. Адже, в куточку природи протягом цілого року діти наочно бачать ріст і розвиток рослин, доглядаючи за ними, здобувають необхідні трудові навики: вчаться правильно поливати, розпушувати землю в вазонах, обрізати сухе листя, мити і обприскувати рослини, з допомогою вихователя проводити підживлення, живцювання.

Діти середньої групи уже придбали деякі знання та навички з догляду за рослинами. У вихователя постає завдання-продовжувати формувати у дітей інтерес і любов до природи, привчати їх піклуватися про рослини. Спочатку під наглядом, а потім самостійно діти виконують доручення по догляду за рослинами: витирають великі листки, поливають.

Н-д: - Дітки, подивіться яка гарна квіточка у нашій групі. А скажіть будь-ласка, без чого наша квіточка не зможе?- Без водички?А що ще ми можемо зробити, щоб наша квітка була гарною і здоровою? – Протерти їй листочки. Правильно. А скажіть, чим це можна зробити?(лійка, ганчірки, відеречко з водою і т.д…)Ось так ти візьми лієчку і підлий нашу квіточку. Ця водичка дійде до корінця, і буде живити квіточку. А як ми будемо протирати листочки? – Бери ганчірочку, відіжми, щоб з неї не текла водичка, тепер на ліву ручку клади наш листочок, а правою протирай, ось так молодець.

У середині зими вже можна проводити спільне миття кімнатних рослин з невеликими підгрупами дітей. Доручається двом-трьом дітям обтирати рослини, іншим пограти, пояснивши, що наступного разу цю роботу будуть робити вони.

Діти середньої групи вчаться чіткіше встановлювати відмінності і схожість кімнатних рослин, узагальнювати їх за тими чи іншими ознаками: різноманітність форми, кольору, величини, характеру поверхні листків. Число рослин про які дізнаються діти, зростає.

Розширення й ускладнення програмових завдань для дітей середнього дошкільного віку вимагає поповнення куточка природи новими мешканцями. Кімнатні рослини повинні мати різну форму і величину листя, так як діти опановують нові прийоми підтримки рослин в чистоті: обливають з мілко сітчастої ​​лійки або обприскують з пульверизаторів рослини з дрібним листям, обтирають вологим пензликом або щіткою листя, що мають щербини, сухим пензликом - опушені листя. Діти вчаться встановлювати спосіб догляду залежно від характеру листя: величини, кількості, характеру поверхні, їх крихкості.

В середній групі поміщають алое або агаву з соковитими листям, що мають щербини по краях, бегонію - рекс, аспарагус, запашну герань, з візерунчастими, опушеними листками. Одночасно в куточку природи може бути до 6-8 видів рослин.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!