Сучасні підходи до логіко-математичного розвитку дітей дошкільного віку.



У сучасній дидактиці елементи математики розглядаються як логіко - математичний розвиток дошкільника, що передбачає якісні зміни у розумовій діяльності дитини.

Н.Баглаєва дала визначення дефініціям «логіко-математичний розвиток» і «логіко- математична компетентність», які покладені в основу змістовних ліній Базового компонента дошкільної освіти в Україні.

Логіко-математичний розвиток - це якісні зміни в пізнавальній діяльності дитини, які пов’язані з формуванням математичних уявлень та з розвитком логічних операцій. А логіко-математична компетентність - це вміння дитини здійснювати в межах вікового періоду- класифікацію множин,геометричних фігур предметів; серіацію - упорядкування за певною ознакою, величиною,масою,об’ємом, розташуванням в просторі та часі; обчислення та вимірювання кількості, відстані, довжини,ширини, висоти, об’єму,маси, часу.

Основна мета формування елементарних математичних уявлень - формування логіко- математичних уявлень, компетентності.

В процесі виховання ми формуємо такі базові якості як: самостійність, працелюбність, розсудливість, справедливість, самовладдя, самолюбність, спостережливість відповідальність,креативність.

Зміст цікавої математики ФЕМУ: 1)кількість, числа,цифри,лічба 2) розмір,вимірювання 3)форма і геометричні фігури 4)орієнтування в просторі

5)орієнтування в часі. Діти засвоюють такі логічні операції: аналіз, синтез, порівняння, класифікація, серіація, доведення поняття, поняття зв»язку, причинно-наслідкові зв»язки, узагальнення, абстрагування.

Сучасні дослідники це: Н. І. Баглеєва, Л. Зайцева, В. А. Старченко, Ольга Фунтикова, С. Скворцова. У наукових дослідженнях Виготського,Усової доведено спроможність дітей дошкільного віку розуміти нескладні за змістом наукові поняття; виявлено Венгнром, Запорожцем суттєві зв’язки дійсності,які є доступними дошкільникам у предметно- чуттєвій пізнавальній діяльності. Артемова,Богуш,Гавриш розробили найоптимальніші форми і методи навчання дошкільників. У дослідженнях Н.Непомнящої доведено, що стійкість і дієвість математичних умінь дошкільників залежить від синтезу різного змісту в цілісній математичній дії. Навчання дошкільника розмірковувати стає одним з важливих педагогічних завдань, яке належить розв язувати в контексті його особистісного розвитку в цілому й логіко- математичного зокрема.Саме тому в основу змістових ліній логіко-математичного аспекту Базового компонента покладено такі логічні і математичні операції, як серіація, класифікація, вимірювання та обчислення.

Дуже важливо є створити розвивальне середовище, куточок в якому є розвиваючі ігри, математичні палички,пазли,лічильний матеріал. В ДНЗ граючись навчаємо дітей. Елементи математики можемо використовувати на різних заняттях і на фізкультурі і на малюванні і на конструюванні.Також використовуємо різні дидактичні ігри. Яка дитина в грі, така в житті.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!