Методика ознайомлення з цифрами дітей старшої групи



Ознайомлення шестирічних дітей з цифрами починається в першому кварталі і відбувається протягом усього навчального року. Діти повторюють, уточнюють свої знання про числа і лічбу в межах п’яти. При цьому поступово вихователь підводить їх до усвідомлення необхідності зображувати числа на письмі особливими знаками -цифрами. Кожне число записується по-своєму. Одні числа записуються однією цифрою, інші - двома, є числа, які записуються кількома знаками. Діти називають різні числа, а вихователь показує їм цифри, якими вони записуються.

Методика ознайомлення з цифрою така:

Вихователь створює множину в межах тієї цифри з якою знайомить. Демонструє цифру,розглядають як пишеться. Пропонує в повітрі написати цифру, знайти в математичних касах використовує картинку - панно (зліва цифра, а з права кількість предметів), діти викладають з паличок чи ниток, ліплять з пластелину, взимку малюють на снігу, заштриховують, використовує художнє слово. Цікава книжечка А.Тютюникова «Цифрова абетка» -це сценарії ознайомлення дітей із цифрами. Н.І.Агаєва створила зошити з друкованою основою - практичні завдання на закріплення знань про цифри. Використовує вірші про цифри наприклад:

Одиничка - цифра рівна і до стовпчика подібна.

Всі рахунки, всі таблички починають з одинички.

Двійка хвостик піднімає, шию гнучкою тримає.

І так гарно випливає, наче лебідь з дивокраю.

З захопленням діти слухають цікаві казки про цифри:

ПРО СІМКУ

У Королівстві Математики на вулиці Жовтих Кульбабок жила Сімка. Мешкала ось у такому різнобарвному палаці. (Викладається семикутник). Сімка вже давно дружила з Веселкою, тож її палац був розфарбований фіолетовою, синьою, зеленою, червоною, оранжевою, жовтою і білою барвами. У палаці було сім кімнат, у кожній — сім столів, сім стільців, сім шаф, сім чашок і сім блюдець. Щодня Сімка гостювала у Веселки. Ох і весело було їм! Та заздрісна Чорна Фарба найняла розбійників, і коли Сімка поверталася додому, вони вхопили її і за наказом Чорної Фарби кинули у підземелля. Полонянка гірко плакала, згадуючи свій чудовий різнобарвний палац і свою любу подружку Веселку.

Хто ж допоможе Сімці? Якщо хочете визволити її, дайте відповіді на запитання, які приготувала Чорна Фарба. Отже: які кольори у веселки? Які кольори теплі? Які холодні? Молодці, тепер Сімка може вийти з підземелля на волю. А за допомогу у порятунку вона розповість вірша.

Також вихователь проводить різні дидактичні ігри наприклад гра «Магазин» -- діти - покупці одержують у касі чеки (по одному), розглядають їх,визначають кількість кружечків. Потім обирають товар й одержують його за чеки. Дитина може купити стільки іграшок. скільки кружечків на картці чеку.

Дуже важливо створити розвивальне середовище - куточок в якому знаходяться: розвиваючі ігри, математичні палички, пазли,лічильний матеріал, художня література на ознайомлення з цифрами.

В ДНЗ граючись навчаємо дітей. На різних заняттях можна використовувати елементи математики.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 12; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!