ДНЗ, його ор-ція та к-цтво. Положення. Закон щодо типів ДНЗ. Пед. Колектив ДНЗ, його склад. Шляхи підвищ.квал-ції пед.кадрів.



Згідно із Законом України “Про дошкільну освіту” систему дошкільної освіти утворюють дошкільні навчальні заклади незалежно від підпорядкування, типів і форм власності; наукові й методичні установи; органи управління освітою; освіта і виховання в сім'ї. ДНЗ— заклад освіти дітей від двох місяців до шести (семи) років, який здійснює догляд, оздоровлення, виховання і навчання дітей. Завдання дошкільного навчального закладу передбачає реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію, готовність продовжувати освіту. Закон передбачає такі типи дошкільних навчальних закладів:

1. Дитячі ясла — для дітей віком від двох місяців до трьох років.

2. Дитячі садки — від трьох до шести (семи) років.

3. Дитячі ясла-садки — для дітей віком від двох місяців до шести (семи) років.

4. Дошкільні навчальні заклади сімейного типу. У них виховують дітей віком від двох місяців до шести (семи) років, які перебувають у родинних стосунках.

5. Дошкільні навчальні заклади (ясла-садки) комбінованого типу для дітей віком від двох місяців до шести (семи) років.

6 Центри розвитку дитини. Забезпечують фізичний, розумовий, психологічний розвиток і його корекцію, оздоровлення дітей, які відвідують інші навчальні заклади чи виховуються вдома.

7. Будинки дитини. Створені для медико-соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від народження до трьох років.

8. Дитячі будинки сімейного типу. У них виховують дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського спілкування, віком від двох до вісімнадцяти років.

Про затвердження Положення про дошкільний навчальний закладВідповідно до статті 13 Закону України "Про дошкільну освіту" (2628-14) Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є 1. Затвердити Положення про дошкільний навчальний заклад (додається).

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 1 вересня 1993 р. N 688 (688-93-п) "Про затвердження Положення про дошкільний виховний заклад України". Організація керівництвом ДНЗ: - чистота; - правильна експлуатація приміщення; - медична служба; навчально-виховна робота; - методична служба; - робота з батьками; Одним із об’єктів управління ДНЗ є пед. Колектив. У законі України «про ДО» у розділі 6 у статті 27 подається склад пед.. колективу: - завідувач; - заступник завідуючої з навчально-виховної роботи; - вихователі методисти; - вихователі; - старші вихователі; - вчителі дефектологи; - вчителі логопеди; - практичні психологи; - соціальні педагоги; - інструктор з праці; - інструктор з фізкультури; - інструктор з слухового кабінету; - музичний керівник; - керівники гуртків, студій, секцій; - інших форм гурткової роботи іншими спеціалістами; Шляхи підвищення кваліфікації: - читати методичну літературу; - вживати нові технології; - читати професійні журнали; - самоосвіта у межах міста, через різні заходи, педагогічної ради.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!