Забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей



Улітку 2017 року на базі школи працювало два табори відпочинку з денною формою перебування. В них мали змогу відпочити всі бажаючі. Особливої уваги надавалось учням, які потребують соціальної уваги та підтримки. Скористалися можливістю відпочити 55 дітей нашої школи, що складає 25,5 % від загальної кількості учнів. У минулому 2016 році – 27,4 % від загальної кількості учнів.

55 учнів нашої школи відпочили у двох таборах: у відпочинковому таборі «Веселі промінці» - 28 учнів. У профільному таборі «Озерна лілія» ( зі спортивною направленістю) відпочило також 27 учнів. З них 3 учнів отримали путівки до пришкільних таборів за рахунок бюджетних коштів: Заровчацький Богдан, дитина, яка знаходиться на диспансерному обліку, учень 3-го класу, Крутченко Маргарита, дитина з сім’ї вимушених переселенців, учениця 1-Б класу, Сорокіна Дар’я, обдарована дитина, учениця 6-А класу. 

Загальна кількість дітей пільгових категорій, охоплених відпочинком у пришкільних таборах влітку 2017 року, становить 55, що на 5 більше, ніж минулого року (торік 50). З них: талановиті та обдаровані - 12, дитина-сирота -1, дитина, що позбавлена батьківського піклування - 1, дитина-інвалід -1, діти, що перебувають на диспансерному обліку -26, діти з багатодітних родин -5, діти, які виховуються у сім’ї вимушених переселенців – 6. Для вихованців таборів з денним перебуванням було організовано дворазове харчування на суму 20 грн.

За кошти міського бюджету відпочили 4 дитини, Литвинов Данило-дитина з сім’ї вимушених переселенців, учень 6-А класу, Бережний Олексій Талановита та обдарована дитина, учень 7-А класу, Левенець Богдан та Марков Максим-діти, що перебувають на диспансерному обліку, учні 7-А класу відпочили у таборі «Зелена гірка».

Робота пришкільних таборів була спрямована на забезпечення належного розвитку дітей, збереження та зміцнення їхнього здоров’я. Приділялась увага психології особистості учня, формуванню та розвитку мотиваційної сфери учнів, розвитку пізнавальних та емоційних процесів, подоланню дефіциту комунікативних умінь і навичок, особливо значущих для успіху людини в умовах сучасного життя, що характеризується інтенсифікацією контактів між людьми. Особлива увага приділялася питанням адаптації дітей з девіантною поведінкою, профілактиці поширення шкідливих звичок, формуванню адекватної самооцінки у дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Створення умов для збереження та зміцнення здоров’я дітей і учнівської молоді, розкриття їхнього творчого потенціалу

Залучення учнів до спортивно-оздоровчої роботи

Згідно з Планом роботи школи на 2016/2017 навчальний рік, на виконання наказів по школі від 06.09.2016 №174 «Про організацію уроків фізичної культури» та №175 «Про організацію та проведення шкільних змагань з фізичної культури у 2016/2017 навчальному році» у 2016/2017 навчальному році проводилась робота по залученню учнів школи до спортивно-оздоровчої роботи.

Створення умов для збереження фізичного здоров'я учнів, залучення їх до систематичних занять фізичною культурою та спортом, військово-патріотичне виховання було одним із пріоритетних напрямків роботи школи.

Основними завданнями фізичного виховання було зміцнення здоров’я учнів, залучення їх до занять спортом, збільшення рухової активності, ведення здорового способу життя.

Відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та

з метою виконання Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, для виконання в повному обсязі навчальної програми

з фізичної культури за рахунок варіативної складової робочого навчального плану виділено додатковий час на вивчення фізичної культури у 10-11-х класах (по 0,5 години на тиждень). Третя година фізичної культури у 10-11-х класах компенсується за рахунок залучення учнів до позаурочної та позакласної роботи з предмета.

Предмет «Фізична культура» реалізується за рахунок модулів, які визначені шляхом анкетування учнів: 5-6-ті класи – футбол, баскетбол, волейбол, легка атлетика, гімнастика, туризм; 7-8-мі класи – футбол, баскетбол, волейбол, легка атлетика, гімнастика; 9-А клас - футбол, баскетбол, волейбол, легка атлетика; 10-А клас - легка атлетика, волейбол, баскетбол, 11-А клас – легка атлетика, волейбол, баскетбол.

Вивчення предмету «Фізична культура» в 2016/2017 навчальному році здійснювалося за такими програмами:

1-4 класи – «Фізична культура для загальноосвітніх навчальних закладів. 1-4 класи» (авт. Т. Круцевич, В. Єрмолова та ін., 2011);

5-8 класи – Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Фізична культура. 5-9 класи». – 2013 р. Видавничий дім «Освіта» (авт. Т. Круцевич та ін.);

9 клас – «Фізична культура для загальноосвітніх навчальних закладів. 5-11 класи» (за ред. С. Дятленка);

10-11 класи – Фізична культура. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Профільний рівень. Рівень стандарту. – 2010 р. ВАТ «Поліграфкнига».

Перевірка показала, що запланована кількість уроків фізичної культури в цілому виконана, дати проведення уроків відповідають календарно-тематичному плану педагогів. При виставленні тематичної оцінки враховувалися всі види навчальної діяльності, що підлягали оцінюванню протягом вивчення теми. Рівень навчальних досягнень учитель визначав за показником навчального нормативу основної групи та за технічними показниками виконання вправи або рухової дії. При цьому проведення окремої тематичної атестації при здійсненні відповідного оцінювання не було. Оцінка за виконання нормативу не була домінуючою при здійснення тематичного, семестрового чи річного оцінювання.

При проведенні занять з фізичної культури вчителі дотримувались «Правил безпеки життєдіяльності під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах»

Відповідно до наказу по школі від 06.09.2016 № 176 «Про розподіл учнів школи на групи для занять на уроках фізичної культури у 2016/2017 навчальному році» забезпечено неухильне дотримання планування роботи та оцінювання навчальних досягнень учнів, виходячи з державних нормативів та враховуючи приналежність учнів до відповідних медичних груп. У школі працюють військово-спортивні гуртки «Захисник Батьківщини» та «Юний командир», танцювальний гурток «Експресія», секція дзю-до.

У рамках проведення обласних щорічних змагань учнівської та студентської молоді «Спорт протягом життя» проведено шкільні змагання з 8 видів спорту.

2016/2017 навчальний рік був багатим на спортивні досягнення. Вже у жовтні 2016 року збірна команда школи виборола першість району з футболу на приз клубу «Шкіряний м’яч» (2003 рік) та захищала честь району серед міських команд. Листопад відзначився успішним виступом (ІІ місце) учнів 2006 року на змаганнях з футболу на приз клубу «Шкіряний м’яч» та подальшою участю у міському етапі змагань у складі районної команди. У цьому ж місяці збірна школи посіла ІІІ місце у районних змаганнях з баскетболу серед дівчат 10-11 класів. Грудень 2016 року відзначився призовим ІІІ місцем з гандболу серед хлопців та дівчат 8-9 класи (дівчата брали участь у складі районної команди з гандболу у міському етапі змагань) та ІІІ місцем з міні-футболу серед дівчат 5-6 класів. У березні відбулися районні змагання зі стрітболу, де дівчата 8 класу посіли ІІІ місце, а дівчата 9-11 класів - ІІ місце. У квітні шкільна команда брала участь у змаганнях «Харківської шкільної бадмінтонної ліги», де виборола І місце у районному етапі, та військо-патріотичній грі «Патріот», де посіли призове ІІІ місце

Щодня фізоргами класів школи під музику проводилась ранкова гімнастика для учнів 1-11 класів.

Вже традиційно, двічі на рік, у школі проводяться загальношкільні “Дні здоров'я” у Основ'янському лугопарку, під час яких проходять спортивно-туристичні змагання. В цьому році ці змагання складалися з декількох етапів, які проводились на спортивних станціях. Діти всієї школи були об’єднані у 3 вікові групи.

Разом з цим, гострою ще залишається проблема забезпечення школи спортивним обладнанням та інвентарем, оновленням спортивної зали. Вирішення гострих матеріальних проблем спортивного спрямування залишається завданням на наступний навчальний рік.

Школою проводиться робота, спрямована на запобігання всім видам дитячого травматизму як під час навчально-виховного процесу так і в позаурочний час . З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства та на виконання нормативних вимог у школі проводиться робота з питань запобігання всім видам дитячого травматизму.

У відповідності до вимог ведеться шкільна документація, навчальний заклад в цілому забезпечений нормативно-правовими документами та періодичними виданнями з цієї тематики. Ведуться журнали вступного та цільового інструктажів з безпеки життєдіяльності.

Роботу школи було організовано згідно наказів по школі: від 18.08.2016 №133 «Про організацію роботи з питань запобігання всім видам дитячого травматизму та обліку нещасних випадків з учнями упродовж 2016/2017 навчального року», від 18.08.2016 № 135 «Про організацію роботи з безпеки дорожнього руху в 2016/2017 навчального року», від 25.08.2016 №137 «Про організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки у школі та її структурних підрозділах у 2016/2017 навчальному році», від 25.08.2016 №138 «Про організацію роботи з пожежної безпеки та протипожежний режим у школі у 2016/2017 навчальному році». Згідно наказу від 31.08.2016 №157 було організовано чергування вчителів на травмонебезпечних ділянках.

З метою підвищення рівня організації роботи, спрямованої на запобігання та профілактику дитячого травматизму, школою складено і виконано плани спільних заходів з працівниками ДАІ ГУМВСУ в Харківській області.

Питання підведення підсумків профілактичної роботи щодо запобігання дитячому травматизму та збереження здоров’я дітей, про роботу щодо обліку нещасних випадків з учнями і вихованцями упродовж 2016/2017 навчального року систематично розглядалися на нарадах при директорові (протоколи від 27.09.2016 №10, від 31.08.2016 №9), засіданнях педагогічної ради школи (протоколи від 31.08.2016 №10). На сайті школи створено і постійно оновлюється розділ «Охорона життя і здоров’я».      

Аналіз відсоткових показників травмування учнів наведено у таблиці:

Навчальний заклад Кількість учнів/вихованців за мережею  ст. на 05.09.2016 Кількість нещасних випадків %
ХЗОШ№41 230 0 0

Упродовж 2016/2017 навчального року не було зареєстровано випадків дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. Протягом навчального року проводилася послідовна робота, спрямована на запобігання всім видам дитячого травматизму як під час навчально-виховного процесу, так і в позаурочний час. Зокрема, оновлено тематичні куточки з безпечної поведінки дітей у різних ситуаціях, оновлено кабінети з Основ здоров’я, проведено «День цивільного захисту», Єдині уроки з безпеки дорожнього руху, «Тижні безпеки» тощо.

З метою прищеплення дітям навичок безпечної поведінки на дорозі, запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму протягом 2016/2017 навчального року було проведено Єдиний урок з безпеки дорожнього руху. Під час уроку проведено бесіди, вікторини, ігри з вивчення та дотримання Правил дорожнього руху. Відповідні записи зроблено в щоденниках учнів та класних журналах. Також проведено цикл бесід з безпеки дорожнього руху: «Організація дорожнього руху. Правосторонній, односторонній, двосторонній рух. Правила безпеки під час переходу вулиці. Наземний, надземний, підземний переходи» (вересень), «Типи перехресть (регульовані, нерегульовані). Правила переходу дороги на перехрестях» (вересень), «Правила переходу вулиці після висадки з транспорту» (Жовтень), «Дорожні знаки (Листопад), «Дорожні розмітки» (Грудень); «Рух за сигналами регулювальника» (Січень), «Пасажир в автомобілі» (Лютий), «Основні види ДТП. Поведінка у разі ДТП» (Березень), «Безпека руху велосипедиста» (Квітень). Відповідні записи зроблено в щоденниках учнів та класних журналах. Згідно планування класних керівників, проведені цикли бесід: «Правила протипожежної безпеки», «Запобігання отруєнь», «Правила безпеки при користуванні газом», «Правила безпеки з вибухонебезпечними предметами», «Правила безпеки на воді», «Правила безпеки у користуванні електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму», профілактичні бесіди перед канікулами, екскурсіями, на батьківських зборах.

З учнями 1-11 класів протягом року проведені додаткові бесіди з попередження дитячого травматизму: «Безпечний маршрут до школи. Бесіда з правил дорожнього руху», «Бесіда щодо попередження нещасних випадків з учнями школи та запобігання всім видам дитячого травматизму», «Про попередження всіх видів дитячого травматизму під час осінніх канікул», «Про попередження всіх видів дитячого травматизму під час зимових канікул, Новорічних та Різдвяних свят», «Про запобігання травмування під час ожеледиці», «Про дотримання правил безпечної поведінки на водних об’єктах у зимовий період, з легкозаймистими та токсичними речовинами. Вибухонебезпечними предметами і речовинами, дотримання правил пожежної безпеки і безпеки дорожнього руху тощо»

Організована роботи щодо профілактики усіх видів дитячого травматизму у групі продовженого дня. Протягом року проводилися бесіди: «Правила поведінки у школі», «Дорога до школи», «Надання допомоги, постраждалим під час аварії», «Правила дорожнього руху», «Знай, виконуй, пам’ятай!», вікторини, перегляд мультфільмів, конкурси малюнків на дану тематику. Проведена робота фіксується в журналі групи продовженого дня.

На виконання Указу Президента України від 18 серпня 2006 року №685-2006 про встановлення 28 квітня Дня охорони праці, відповідно до рекомендацій Міжнародної організації праці про проведення у 2017 році Всесвітнього дня охорони праці під девізом: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці», наказу Управління освіти адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради від 18.04.2017 №109 «Про проведення тижня охорони праці в навчальних закладах району», наказу по школі від 18.04.2017 №79 «Про проведення тижня охорони праці в школі», плану з підготовки та проведення тижня охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, з метою привернення уваги до вирішення питань охорони праці, забезпечення реалізації конституційних прав громадян на належні, здорові та безпечні умови праці у Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №41 Харківської міської ради Харківської області з 24.04.2017 по 28.04.2017 було проведено тиждень охорони праці, присвячений Всесвітньому дню охорони праці.

    Протягом тижня проведено заходи згідно плану з підготовки та проведення тижня охорони праці. А саме:

1. 24.04.2017 проведено нараду (протокол від 24.04.2017 №4) з працівниками школи з розгляду питання «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

2. Оновлено інформаційні куточки в кабінетах, стенд з питань охорони праці.

3. Перевірено наявність та правильність оформлення поетажного плану евакуації та плану дій персоналу та учнів на випадок надзвичайної ситуації.

4. Перевірено стан проходження медичних оглядів усіма працівниками школи. Зауважень та розбіжностей не виявлено.

5. 25.04.2017 проведено семінар з працівниками школи з метою інформування про всі небезпечні та шкідливі виробничі фактори, що реально чи потенційно можуть впливати на них і спричиняти відповідні негативні наслідки, загрожувати їхньому життю та здоров’ю.

6. 25.04.2017 проведено роз'яснювальну роботу серед працівників закладу щодо відповідальності за приховування випадків травмування та необхідність своєчасного інформування керівництва про них.

7. Серед учнів 5-11 класів протягом тижня проведено конкурси та вікторини на знання основ законодавства з охорони праці та безпеки життєдіяльності, тематичні конкурси малюнків.

28 квітня 2017 року у школі був проведений День Цивільного Захисту. У підготовці і проведенні його взяли участь учні 1- 11 класів, учителі школи, технічний персонал.

У ході Дня цивільного захисту була проведена практична перевірка здатності учнів та педколективу діяти за сигналами оповіщення ЦЗ про надзвичайну ситуацію, уміння користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; захисту життя і здоров’я у надзвичайних ситуаціях, формування та розвиток в учнів високих моральних якостей, уміння діяти грамотно і чітко у НС - все це дало можливість скоординувати дії підрозділів і провести термінову евакуацію за 3 хвилини. Проведені навчання показали високий рівень відповідальності посадових осіб ЦЗ з організації занять, чіткі дії педпрацівників з організованої евакуації. Усі дотримувалися правил безпеки.

У ході проведення Дня ЦЗ були проведені відкриті уроки та тематичні виховні години у 1-11 класах, організовано перегляд відеофільмів за тематикою ЦЗ «Види екстремальних ситуацій та їх наслідки», “Людина у екстремальних ситуаціях”. У шкільній бібліотеці були організовані виставки книжок, брошюр, альбомів з тематики «Цивільний Захист», «Надзвичайні ситуації», «Знай і вмій», «Природа і людина», «Людина у екстремальних ситуаціях».

Вчителі обслуговуючої праці, предметів природничо-математичного циклу своєчасно проводять інструктаж з техніки безпеки. Всі вчителі школи проводять всі види бесід, ведуть облік відвідування та записи в класних журналах та щоденниках учнів. У кожному навчальному кабінеті оформлено куточки з даних тем.

Крім того, на сайті школи розміщено інформацію щодо профілактичної роботи з питань запобігання дитячому травматизму в розділі «Охорона життя і здоров’я».

Питання профілактики дитячого травматизму, в тому числі дорожньо-транспортного, охорони та збереження життя і здоров'я учнів (вихованців), питання відповідальності батьків за дотриманням контролю за дітьми в позаурочний час були обговорені на батьківських зборах: «Охорона життя, здоров’я дітей та безпека життєдіяльності під час літніх канікул» (травень 2017); «Профілактика всіх видів дитячого травматизму (як під час навчально-виховного процесу так і в побуті) та Ознайомлення батьків з нормативною документацією, що регулюють законодавство в галузі охорони дитинства» (вересень 2016); Охорона життя, здоров’я дітей та їх безпека, про запобігання загибелі дітей на водних об’єктах (грудень 2016).

Протягом 2016/2017 навчального року під час проведення уроків та уроків фізичної культури у школі не сталося жодного випадку травмувань учнів, який привів до втрати працездатності учнів, що дає підстави свідчити про дієвість профілактичної роботи з питань запобігання нещасним випадкам.

Виходячи з цього, важливим завданням перед педагогічним колективом постає утримання даного позитивного зрушення. Всьому педагогічному колективу слід тримати під контролем організацію дозвілля учнів під час перерв, особливо на травмонебезпечних ділянках (сходи, вестибюль, їдальня тощо), навчити учнів розв’язувати конфліктні ситуації, суворо дотримуватися алгоритму чергування та контролю за організацією чергування вчителів під час перерв, вести профілактичну та роз’яснювальну роботу.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 229; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!