Організація профільного навчання



На виконання Законів України "Про освіту" (ст.3), "Про загальну середню освіту" (ст.9, 15, 16), постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 №1717 "Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання", Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа), затвердженої постановою колегії Міністерства освіти і науки України та Президії АПН України від 22.11.2001 №12/5-2, Національної доктрини розвитку освіти, затвердженої Указом Президента України від 17.04.2002 №347/2002, Концепції профільного навчання в старшій школі, затвердженої рішенням колегії Міністерства освіти і науки України від 25.09.2003 №10/12-2, Державного стандарту базової і повної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1392, на виконання наказу по школі від 06.09.2016 №184 «Про роботу школи з допрофільної підготовки та профільного навчання у 2016/2017 навчальному році» у школі протягом 2016/2017 навчального року була проведена цілеспрямована робота щодо якісного впровадження профільного навчання. А саме:

1.Створена шкільна комісія з допрофільної підготовки та профільного навчання у складі:

Голови комісії – Фурман Н.В., заступника директора з навчально-виховної роботи;

Членів комісії:

Сметанської Л.О., заступника директора з навчально-виховної роботи; Супрунова О.В., куратора МАН;

Третьякової І.М., вчителя української мови та літератури.

2. Шкільна комісія:

2.1. Забезпечувала вчителів школи державними програмами курсів за вибором, факультативів, спецкурсів, профільних гуртків тощо.

2.2. Надавала консультативну допомогу вчителям школи в розв’язанні проблем профільного навчання.

2.3.Розробила та провела для учнів 8-го та 9-го класів анкетування з метою вивчення їх освітніх запитів і визначення курсів за вибором та профільності навчання.

2.4. Провела батьківські збори та класні години у 8-му та 9-му класах для роз’яснення цілей та форм організації профільного навчання та допрофільної підготовки.

2.5. Склала проект робочого навчального плану з урахуванням допрофільного та профільного навчання.

2.6. Розробила перспективний план підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у відповідності з потребами профільної школи та подала заявку до Управління освіти.

2.7. Здійснила моніторинг якості освіти у профільних класах.

3. Практичний психолог школи Лашина Ю.П. здійснювала психологічний супровід навчального процесу у 8-9-му, 10-11-му класах з метою вивчення індивідуальних особливостей підлітків, їх готовності до успішного навчання за певним профілем та попередження дезадаптації в умовах виникнення навчальних труднощів і стресів.

Варіативна частина робочого навчального плану в 2016/2017 навчальному році була спланована враховуючи побажання учнів, запитів батьків, кадрове та навчально-методичне забезпечення. Години варіативної складової використані для допрофільного навчання, курсів за вибором, факультативів з метою надання якісної освіти.

       У 7-А класі з метою підвищення мотивації учнів до навчання, розширення кола географічних понять про літосферу, гідросферу, тропосферу, біосферу, забезпечення систематизації знань і формування цілісного уявлення про природні країни материків, створення умов для формування системи наукових переконань, збільшення виховного потенціалу географії як предмету, було впроваджено факультатив «По країнах і континентах» (1 година на тиждень), який буде вивчатись за програмою курсу за вибором «По країнах і континентах»;

- у 8-А класі з метою ознайомлення учнів з життєписом та діяльністю видатних особистостей України кінця XVI-XVIII століть, їх впливом на хід історичного процесу, формування історичних умінь і навичок, було введено курс за вибором «Видатні постаті України середини ХVІ-ХVІІІ століть» (1 година на тиждень);

- у 10-А класі з метою ознайомлення учнів із проблематикою української суспільно-політичної думки ХІХ-ХХ ст., надання школярам комплексного уявлення про гуманітарно-світоглядну перспективу сучасного українського суспільства було впроваджено курс за вибором «Основи теорії та історії української суспільно-політичної думки» (1 година на тиждень); з метою створення умов для розвитку в учнів критичного мислення було введено факультатив «Основи критичного мислення» (1 година на тиждень);

- у 11-А класі з метою ознайомлення учнів з деякими фактами та методами проективної геометрії, оволодіння ними правилами виконання зображень просторових фігур на площині та методами розв’язування задач на побудову перерізів, розвитку просторового мислення, математичних здібностей учнів було введено факультатив «Зображення та геометричні перетворення» (1 година на тиждень), який вивчався за програмою курсу за вибором «Зображення та геометричні перетворення»; з метою розширення знань учнів про граматичну будову української мови, допомоги в опануванні літературними нормами української мови було продовжено вивчення факультативу «Практикум із синтаксису української мови» (0,5 години на тиждень); з метою надання учням основ знань щодо причин, видів, проявів, наслідків корупції як негативного соціально-правового явища, формування вмінь й навичок протидії корупції, забезпечення умов для розвитку правосвідомості учнів, формування елементів їхньої правової культури, антикорупційних моделей поведінки, власного ставлення учнів до ролі держави, суспільства й громадян у протидії корупції, виховання нетерпимого, негативного ставлення до корупції як суспільно-небезпечного явища було введено факультатив «Моя громадянська свідомість. Запобігання корупції» (0,5 години на тиждень), який буде вивчатись за програмою курсу за вибором «Моя громадянська свідомість. Запобігання корупції».

Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства є впровадження профільного навчання в старшій школі. З метою подальшої реалізації профільного навчання, яке побудоване на принципах особистісно-орієнтованого навчання на засадах компетентнісного підходу, для реалізації в повному обсязі інтересів старшокласників, з урахуванням анкетування учнів 9-х класів і побажань батьків, ураховуючи потреби учнів, фахову підготовку педагогічних кадрів, матеріальну базу кабінетів у старшій школі навчання організовується за філологічним напрямом диференціації навчання за профілем української філології у 11-А класі та за суспільно-гуманітарним напрямом диференціації навчання за історичним профілем у 10-А класі.

Аналіз результативності допрофільної підготовки, профільного навчання свідчить: рівень навченості учнів, в більшості, значно вищий від звичайних класів. Учні з класів допрофільної підготовки, профільного навчання є переможцями ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, залучалися до науково-дослідницької діяльності.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 247; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!